با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جامعه و فرهنگ زنگبار

دانلود و خرید کتاب جامعه و فرهنگ زنگبار

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جامعه و فرهنگ زنگبار  نوشته  امیر بهرام  عرب احمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب جامعه و فرهنگ زنگبار

زنگبار از قدیم الایام سرزمینی نام آشنا برای ایرانیان بوده‌است و اکثر تحصیلکردگان و فرهیختگان ایرانی اطلاعاتی هرچند محدود از این مجمع الجزایر دارند. پیشینه این امر به مهاجرت گروهی از شیرازی‌ها به این جزیره و دیگر مناطق ساحلی شرق آفریقا در قرون نخستین اسلامی باز می‌گردد که با استقرار طولانی مدت در مجمع الجزایر زنگبار و دیگر مناطق ساحلی شرق آفریقا سنگ بنای ایجاد ارتباطات مستقیم بین مردم ایران با شرق آفریقا را بنیان نهادند که تاکنون نیز پا برجای مانده‌است. نام زنگبار که از دو کلمه فارسی زنگ و بار به معنای ساحل سیاهان گرفته شده نیز به‌خوبی عمق نفوذ فرهنگ و تمدن ایران را در این مجمع الجزایر به تصویر می‌کشد.

علاوه بر اثرگذاری تاریخی، زنگبار را دروازه ورود اسلام به شرق آفریقا خوانده‌اند و مورخان و جغرافیدانان قرون نخستین اسلامی نیز از این جزیره و جزایر اطراف آن به عنوان مراکز استقرار مسلمانان یاد کرده‌اند. گستردگی حوزه تمدن و فرهنگ اسلامی در شرق آفریقا با هدایت و رهبری جزیره زنگبار به‌گونه‌ای است که اکثر محققان معتقدند دین اسلام از مسیر و مجرای این مجمع الجزایر وارد بخش‌هایی از کشورهای شرق آفریقا شده‌است.

رویکرد اصلی در کتاب «جامعه و فرهنگ زنگبار» بر ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی این مجمع الجزایر متمرکز گشته و علاوه بر بررسی تحلیلی جامعه، شاخصه¬های فرهنگی و اجتماعی این سرزمین نیز به گونه‌ای مبسوط مورد بحث قرار گرفته‌است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۸۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۱۱
شابکundefined
تعداد صفحات۳۸۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۱۱