با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جامعه و فرهنگ مصر

دانلود و خرید کتاب جامعه و فرهنگ مصر

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جامعه و فرهنگ مصر  نوشته  سید محمد صدر هاشمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب جامعه و فرهنگ مصر

«جامعه و فرهنگ مصر» از مجموعه کتاب‌های جامعه و فرهنگ کشورها‌ی نشر الهدی و نوشته سیدمحمد صدر هاشمی است. امروز دیپلماسی فرهنگی تنها در سایه شناخت هرچه بیشتر ما از جوامع می‌تواند موفق عمل کند و ابزاری کارآمد برای بهبود و ارتقای روابط دولت‌ها در حوزه های گوناگون باشد از این رو سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی مجموعه کتاب‌هایی با عنوان «جامعه و فرهنگ» کشورهای مختلف منتشر کرده‌است تا گامی موثر در این راستا بردارد.

مصر یکی از کهن‌ترین حوزه‌های تمدنی جهان است که تأثیرگذاری‌های مهمی بر حوزه‌های فرهنگی و تمدنی در تاریخ بشر داشته و البته خود نیز صحنه حضور و کشاکش تمدن‌های گوناگون عهد باستان به ویژه ایران، یونان و روم بوده و از آنها تاثیر پذیرفته بوده‌است. در نگاهی ژرف به تاریخ این سرزمین، رودخانه نیل چشم نوازی می‌کند که خود عظمتی به درازنای تاریخ مصر دارد؛ چرا که از دل آن، زندگی‌ها جاری شد و تمدنی شکل گرفت که به گواه مصرشناسان، قدرتمندترین و غنی‌ترین تمدن شناخته شده برروی کره خاکی است؛ ازاین روست که «هرودوت» مصر را فرزند نیل می‌خواند. در این کتاب ابتدا با کلیات جغرافیایی سرزمین مصر آشنا خواهیدشد و سپس به ترتیب با تاریخ، جامعه، سیاست و حکوت، نظام فرهنگی، دین و مذهب، فرهنگ عمومی، ادبیات، هنر، نظام آموزشی، رسانه، و در نهایت روابط دو کشور ایران و مصر آشنا خواهیدشد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۴۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۲۹
تعداد صفحات۴۴۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۲۹