با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مهمانی آخر

دانلود و خرید کتاب مهمانی آخر

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مهمانی آخر  نوشته  حمید قره‌داغلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مهمانی آخر

پاییز با سرمایی بی‌اصالت فرارسیده است و بر پیکر بی‌هویت من، مهر ابطال می‌کوبد. من، تنها در خانه‌ام، تنهاتر از هر زمانی دیگر، بی‌هیچ‌کسی دیگر و حتی هیچ خاطره. هیچ تصویری از دیروزم نیست. هفته‌ها و ماه‌ها است که دیگر گذشته مفهومی ندارد. حال را می‌بینم و آینده‌ای در کار نیست.

هیچ نشانی از گذشته نیست. هر روز قاب عکس‌هایی بی‌عکس را می‌بینم که بر در و پیکر خانه کوبیده شده‌اند. نوار کاست‌هایی که تنها سکوت از آن‌ها پخش می‌شود و فیلم‌هایی خالی از تصویر. کتاب‌هایی که سپیدی بر صفحاتشان سایه گسترانیده و تابلوهایی رنگ باخته. قفسی خالی از قناری که دیگر حتی آوازش را به یاد ندارم و شومینه‌ای بدون آتش.

«مهمانی آخر» اولین اثر نویسنده جوان معاصر، حمید قره‌داغلی (-۱۳۶۵) است که داستان مرد جوان تنهایی به نام سام و درگیری‌های ذهنی و عاطفی‌اش را روایت می‌کند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
گاهی در زندگی، آدم مجبور می‌شود انتخاب کند ... انتخاب‌هایی که در هر دو حال نمی‌دانیم کدام‌یک درست است، حتی نمی‌دانیم کدام‌یک بهتر از دیگریست... و شاید هیچ وقت هم به آن پی نبریم ... اما یک چیز را می‌توان فهمید، اینکه چه چیز لازم است ...
seyed
در زندگیِ هر انسان گاه اتفاق‌هایی می‌افتد که حتی سخن‌گفتن از آن ممکن نیست. اتفاقی آنقدر دردناک و غیر قابل وصف که همه چیز را تغییر می‌دهد. اتفاقی که شروعش بسیار کوتاه و سریع شاید تنها یک لحظه اما پایانش را هیچ کس نمی‌تواند تعیین کند. گاه تنها مرگ می‌تواند به آن خاتمه دهد.
seyed
تنهایی به خودی خود انسان را نمی‌آزارد، بلکه با خود چیزهایی به همراه می‌آورد که سر تا پای آدم را در هم می‌فشارد. سیل افکار و تردیدهایی از خود و دیگران.
seyed
شاید گاهی برای خوب بودن، نیاز به فداکاری نیست و حتی در همین نگاه کوتاه و حرف‌های معمولی، آدمی می‌تواند خیلی چیزها را اثبات کند.
seyed
فرح هر برگ جدا افتاده بر روی زمین را با لبخندی غرورآمیز می‌نگریست و آرامش طلایی این پاییز ابدی همچون سیلابی در درونش جاری می‌گشت. گویا در آن حجم طلایی، رنگ موهای سال‌هایش را می‌جست. رنگ سال‌هایی مملو از لحظات زنده بودن را.
seyed
همه چیز در ابتدا شکل گرفته و در انتها رنگ می‌بازد... همچون صبحی دلنشین که با پرتو نارنجیِ آفتاب بر روی گونه و مژه‌هایت آغاز می‌شود و حال کسی نمی‌داند که شب در انتظار همگان است ...
ان شاالله شهید ولی گمنام
می‌خواهم تنها نباشم. این کتاب را با خود دارم و خاطرات خود را دوباره از نو خواهم ساخت. گویا تازه متولد شده‌ام و پا به این دنیای تنهایی گذاشته‌ام. امروز مبدأ تاریخی است برای تولد تمامیِ دنیایی که در آنم. می‌دانم شاید دیگر گذشته‌ام را دوباره به‌دست نیاورم، اما می‌ترسم حال را نیز از دست بدهم. می‌خواهم از امروز بنویسم و هر روز دوباره آن را از ابتدا بخوانم، شاید امروز تنها چیزی باشد که می‌تواند کمکم کند...
seyed
ـ گویا فراموشی آنقدرها هم بد نیست... ـ فراموشی اگر به بخشش انجامد، آری... اما ترسم این است که مبادا به‌خاطر تن ندادن به انتخاب، به آن روی آورد...
seyed

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۶۸۷-۳-۴
تعداد صفحات۱۵۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۶۸۷-۳-۴