با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
علی اوّل

دانلود و خرید کتاب علی اوّل

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب علی اوّل  نوشته  علی‌اکبر مهدی‌پور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب علی اوّل

امیرالمؤمنین علی (ع)، نه‌تنها اولین امام شیعیان و نخستین وصی رسول خدا (ص) است، بلکه در بسیاری از صفات و ویژگی‌ها در جایگاه «نخستین» قرارمی‌گیرد. «علی اوّل» به کوشش علی‌اکبر مهدی‌پور کتابی است که جایگاه حضرت علی (ع) را در مراتب مختلف، از آفرینش تا مقام اخروی آن حضرت، از طریق روایات بررسی کرده‌است: نخستین کسی که در روز رستاخیر برمی‌خیزد. رسول اکرم (ص) فرمود: «این علی، اولین کسی است که ایمان آورد، و آخرین کسی است که از من جدا می‌شود، او نخستین کسی است که در روز رستاخیز برمی‌خیزد.» و در حدیث دیگری فرمود: «امیرالمؤمنین نخستین کسی است که از قبرش برمی‌خیزد، جبرئیل از جامه‌های بهشتی بر او می‌پوشاند، تاج وقار بر سرش می‌گذارد. عبای کرامت بر دوشش می‌نهد و بر شتر «غضبا»‌ی من می‌نشاند. من نیز لوای حمد را به او می‌سپارم، پس آن را در پیشاپیش من می‌افرازد، آنگاه همگی در زیر عرش الهی گرد می‌آییم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
mahdi.ch73
۱۳۹۷/۰۲/۰۱

مختصر و مفید

شهرام
۱۳۹۷/۰۶/۱۰

یه کتاب خیلی جمع و جور در مورد برخی فضائل امیر المومنین علیه السلام که ایشون در لون فضیلت نفر اول هستن. (از اسم کتاب هم پیداست البته!)

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۹/۰۱/۲۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۶۸-۱۱-۰
تعداد صفحات۶۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۹/۰۱/۲۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۶۸-۱۱-۰

تجربه بهتر در اپلیکیشن