با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
امام زمان ما

دانلود و خرید کتاب امام زمان ما

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب امام زمان ما  نوشته  سعید وطن‌دوست  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب امام زمان ما

«امام زمان ما» تألیف سعید وطن‌دوست (-۱۳۶۵) کتابی جامع پیرامون مهدویت است و مفاهیم ارزشمندی را به شیفتگان و تشنگان معارف ناب تشیع تقدیم می‌کند.

در بخشی از این کتاب‌ می‌خوانیم:

نزدیکترین، داناترین و مهربان‌ترین مردم به خداوند متعال؛ محمّد و آل محمّد هستند؛ فرض کنید فردی به یک شخصیت بزرگ نزدیک بوده و از علم والایی برخوردار باشد، امّا در عین حال، بخل درون او را فراگرفته باشد؛ آیا حاضر می‌شود دیگران را به محضر آن بزرگ رهنمون گردد؟ امّا اهل‌بیت با دارابودن صفت سوم یعنی مهربانی آمده‌اند تا دست ما را گرفته و در دست خدای یکتا بگذارند...

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۳)
در انجیل نیز به لزوم آمادگی منتظران و ظهور ناگهانی اشاره شده آنجا که می‌گوید: «کمرهای خود را بسته، چراغهای خود را افروخته بدارید. شما مانند کسانی باشید که انتظار آقای خود را می‌کشند که چه وقت از عروسی مراجعت کند. تا هر وقت آید و در را بکوبد، بی‌درنگ برای او باز کنند. خوشا به حال آن غلامان که آقای ایشان چون آید، ایشان را بیدار یابد... پس شما نیز مستعدّ باشید، زیرا در ساعتی که گمان نمی‌برید پسر انسان می‌آید.»
سیّد جواد
در حدیثی از امیرمؤمنان آمده است: «مسلمانان پس از غصب حق آل‌محمّد و ظلم نسبت به اهل‌بیت عصمت؛ تا ظهور مهدی موعود در امر دین خود حیران می‌مانند.
سیّد جواد
در روایتی از امام باقر می‌خوانیم: «این امّت حق و حریم پیامبر اکرم (ص) را – در مورد اهل بیتش – رعایت نکردند. به خدا سوگند اگر این امّت حق را از سرچشمه زلال اهل‌بیت می‌گرفتند حتّی دو نفر هم در مورد پروردگار اختلاف نمی‌کردند.»
سیّد جواد
ضرورت وجود منجی عادل عدالت‌گستر و مصلح بشریت بیش از پیش احساس می‌شود و آحاد بشر بر آن اتّفاق نظر دارند؛ امّا آنچه اساس عقیده ماست، انتظار منجی موعود است که دنیا را گلستان می‌کند و او امام حاضری است که هر چند ظاهر نیست امّا آثار و برکات وجودی‌اش تشنگان حق را سیراب کرده و حتّی بی اعتقادان را سر سفره خوان رحمت الهی نشانده است.
سیّد جواد
ما نیز با جهانیان هم‌نوا شده و به درگاه خداوند عرضه می‌داریم: «خداوندا به ولی امر خود درود فرست؛ همان که قیام کننده آرمانی و عدالت مورد انتظار همگان است.»(مفاتیح‌الجنان، دعای افتتاح)
سیّد جواد
منجی موعودی که دنیا و بشریت را از فقر و نداری؛ و از آلام و گرفتاری نجات می‌بخشد، هم‌اینک وجود دارد و باید او را شناخت؛ امّا آیا این شناخت محدود در آگاهی از سال و محل تولّد، نام پدر و مادر؛ و این قبیل امور است؟ مسلّم است که منظور از شناخت امام زمان (عج)، شناخت و معرفت به مقام و منزلت حضرت و اطلّاع از وظایف خودمان در برابر ایشان است.
سیّد جواد
انسان موجودی اجتماعی است و جوامع همه بسوی جهانی شدن هستند و شاهد این مدّعا تأسیس سازمان ملل، اتحادیه اروپا، سازمان کنفرانس اسلامی، اتحادیه عرب و ... است، اسلام از جهانی شدن هراسی ندارد بلکه خود داعیه آن را دارد. (۲۸ سبأ+ ۱۰۷ انبیاء+ ۲۸ فتح) و به گواه آیات قرآن؛ جهانی خواهد شد
سیّد جواد
«فوتوریسم» یا اعتقاد به دوره آخرالزّمان و انتظار ظهور منجی غیبی و مصلح جهانی و بزرگ، از جمله مسائلی است که در اصول عقاید ما، جای مهمّی را اشغال کرده است. حتّی اسلاوها، ژرمن‌ها، اسن‌ها و سلت‌ها نیز معتقدند که سرانجام باید پیشوایی ظهور کند و بی‌عدالتی‌ها را از بین ببرد و حکومت واحد جهانی تشکیل داده و در بین مردم بر اساس عدالت و انصاف داوری کند.
سیّد جواد
تمام اختلافات، درگیری‌ها و زیاده‌خواهی‌ها به دلیل دوری از اهل‌بیت است و تشکیل مجامع بین‌المللی و ... برای برقراری صلح و ایجاد دهکده جهانی بی‌فایده است؛ تنها روزنه امیدی که برای بشر باز است و یگانه برق امیدی که در این فضای تاریک جستن می‌کند، همان انتظار فرج و فرارسیدن عصر درخشان حکومت توحید و نفوذ قوانین الهی است.
سیّد جواد
انتظار فرج، قلب‌های مأیوس و مضطرب را آرامش می‌بخشد و مرهمی بر زخم دل‌های طبقه محروم است. نویدهای مسرّت‌بخش حکومت توحید، حافظ عقاید مؤمنان است و در دین پایدارشان می‌کند. ایمان به غلبه حق بر باطل، خیرخواهان بشر را به وادی فعّالیّت و کوشش وامی‌دارد و استمداد از آن نیروی غیبی، انسانیت را از سقوط در وادی هولناک یأس و ناامیدی نجات می‌دهد؛ و به شاهراه روشن امید و آرزو هدایت می‌کند.
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۸۶۳-۵۵‬
دسته بندی
تعداد صفحات۵۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۸۶۳-۵۵‬