با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اسرار ملکوت، مقدمه شرح حدیث عنوان بصری از امام صادق علیه السّلام (جلد سوّم)

دانلود و خرید کتاب اسرار ملکوت، مقدمه شرح حدیث عنوان بصری از امام صادق علیه السّلام (جلد سوّم)

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اسرار ملکوت، مقدمه شرح حدیث عنوان بصری از امام صادق علیه السّلام (جلد سوّم)  نوشته  سید محمدمحسن حسینی طهرانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اسرار ملکوت، مقدمه شرح حدیث عنوان بصری از امام صادق علیه السّلام (جلد سوّم)

«اسرار ملکوت، مقدمه شرح حدیث عنوان بصری از امام صادق علیه السّلام (جلد سوّم)» اثر سیدمحمدمحسن حسینی طهرانی (-۱۳۳۴) است. در این دفتر در ادامه تفسیر این حدیث، از مجلس سیزدهم تا آخرین مجلس، مجلس شانزدهم را می‌خوانید: در ادیان الهی هدف غایی و مقصد نهایی، تکامل انسان نسبت به فعلیّت‌هایی است که به نحو استعداد و تهیّؤ در کمون نفوس بشر به ودیعه نهاده شده است، و برای تحقّق آن فعلیّت‌ها است که مشاهده می‌گردد این انبوه پیامبران از جانب خدای متعال نازل شده‌اند، و احکامی را در جهت اقامه عدل در میان جامعه و گذران امور اجتماعی به نحو احسن و عادلانه و نیز احکامی را در جهت ایجاد و ارتباط خاصّ و پیوند بین بندگان و پروردگار برقرار نموده‌اند؛ به نحوی که اگر هر کدام از این دو نوع قانون مورد اهمال و مسامحه قرار گیرد، آن هدف غایی باطل و نابود خواهد گردید. بدیهی است نسبتِ بین این دو قانون، نسبت و ارتباط پوست و مغز را می‌نمایاند. تقنین قوانین اجتماعی اگرچه از دیدگاه مقنّنین بشری در مجامع قانون‌گذاری به معنای همزیستی مسالمت‌آمیز و طیّ زندگانی دنیوی با آرامش و آسودگی افزون‌تر و تحمّل مشکلات و رنج کمتر است؛ امّا از منظر یک متقنّن الهی و مروّج و مربّی مکتب توحید، صرفاً به معنای قنطره و معبری است به سوی تعالی روح و تزکیّه نفس و تربیت آن تا حصول به مرتبت و منزلت فعلیّت و تجرّد تامّ.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
آیا به آنچه از اخبار و احادیث آگاه شده‌اید عمل کرده‌اید؟ روزی یکی از علمای نجف خدمت مرحوم قاضی می‌رسد و از ایشان تقاضای ذکر و ورد و دستور سلوک الی الله را می‌نماید، مرحوم قاضی به او می‌فرمایند: شما مرد عالم و درس‌خوانده‌ای هستید و از مطالب اخلاقی و انجام امور مستحبّه در روایات و اخبار اطّلاع دارید و به نصایح ائمّه علیهم السّلام آگاه می‌باشید؛ حال بگویید: آیا به آنچه از اخبار و احادیث مطّلع شده‌اید عمل کرده‌اید و آنها را انجام داده‌اید تا من زیاده بر آنها به شما بازگویم و از آنچه آگاه نمی‌باشید شما را مطّلع گردانم؟ در اینجا مرحوم قاضی دقیقاً تیر را بر هدف زدند و لُبّ کلام را به او گوشزد نمودند و آن اینکه: ملاک در حرکت و سیر به سوی پروردگار عمل به مقتضای علم و معرفت و شناخت هر فرد است، و همه مطالب سیر و سلوک بر محوریّت این نکته قرار دارند و حرکت سالک بدون توجّه به این نکتۀ اساسی صرف تخیّل و توهّمی بیش نیست.
しᝪᐯᗴ ᗰᗴᗩᑎᔑ ᖴᏆᏀᕼᎢᏆᑎᏀ

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۰۲
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۱۱۲-۱۳-۸‬
تعداد صفحات۵۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۰۲
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۱۱۲-۱۳-۸‬