با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب رسم الخط کربلا اثر معاونت فرهنگی-اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه

کتاب رسم الخط کربلا

نویسنده:معاونت فرهنگی-اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریهانتشارات:معاونت فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریهسال انتشار:۱۳۹۶تعداد صفحه‌ها:۷۲ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۳.۹از ۳۵ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۶

تعداد صفحه‌ها۷۲ صفحه

دسته‌بندی

معرفی کتاب رسم الخط کربلا

کتاب «رسم‌الخط کربلا» اثری از مجتمع فرهنگـی آموزشی معاونت فـــــرهنگـی و اجتمــــــــــــاعـی ســـــازمان اوقــــاف و امـــور خیریه است.

درباره کتاب رسم‌الخط کربلا

رسم‌الخط کربلا حاوی مباحثی نظیر فضائل و عظمت سیدالشهدا، چرایی دلایل قیام، دستاوردها و برکات قیام سیدالشهدا، درس‌ها و عبرت‌ها و... است. 

از همان روزی که موضوع ذکر مصیبت حسین‌بن‌علی (ع) مطرح شد، چشمهٔ جوشانی از فیض و معنویت در اذهان معتقدین و محبین اهل‌بیت (ع) جاری گشت. این چشمهٔ جوشان، تا امروز همچنان ادامه و جریان داشته است؛ بعد از این هم خواهد داشت.

کتاب رسم‌الخط کربلا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب به علاقه‌مندان به مطالعهٔ بیشتر دربارهٔ حماسهٔ کربلا پیشنهاد می‌شود.

بخشی از کتاب رسم‌الخط کربلا

«پیوند عرفان و حماسه شخصیت درخشان و بزرگوار امام حسین (ع) دو وجهه دارد: یک وجهه، همان وجههٔ جهاد و شهادت و توفانی است که در تاریخ به راه انداخته و همچنان هم این توفان با همه برکاتی که دارد، برپا خواهد بود؛ بعد معنوی و عرفانی است بعد دیگر، که به‌خصوص در دعای عرفه به شکل عجیبی نمایان است. شاید بشود با یقین گفت که همین معنویت و عرفان و توسل و فناء فی‌اللّه و محو در معشوق و ندیدن خود در مقابل اراده ذات مقدس ربوبی است که ماجرای عاشورا را هم این طور باعظمت و پرشکوه و ماندگار کرده است. سه صفت ممتاز و برجسته مردم ما، الگوهای بزرگ و درخشانی در جلوی چشم خود دارند. از جمله بزرگترین آنها، حضرت أباعبداللّه (ع) پیشوای مسلمین و فرزند پیامبر و شهید بزرگ تاریخ است. برجستگی وجود اباعبداللّه (ع) دارای ابعادی است، ولی اگر دو، سه صفت برجسته را در میان همه این برجستگی‌ها اسم بیاوریم، یکی از آنها «اخلاص» است؛ یعنی رعایت کردن وظیفه خدایی و دخالت ندادن منافع شخصی و گروهی و انگیزه‌های مادی در کار. صفت برجسته دیگر، «اعتماد به خداست». و خصوصیت سوم، شناختن «موقع» و زمان‌شناسی است.»

سایر کتاب‌های معاونت فرهنگی-اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه

مشاهده همه

نظرات کاربران

S
۱۳۹۶/۱۰/۱۹

رسم الخط کربلا با خون نوشت حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام به زیباترین شکل نگاشته شد. و زیبایی این خط را حضرت زینب سلام الله علیه با جمله "ما رأیت الا جمیلا " تأیید کردند. کتاب بسیار مفید است. در پاراگراف

- بیشتر
Kargosha
۱۳۹۹/۰۵/۳۱

اگه وقت کافی ندارید که تو این زمینه مطالعه کنید عالیه (یا حتی اگه قبلاً خوندید، مرورِ خیلی خوبی میتونه باشه) اگه وقتم دارید که به مجموعه محرم خوانی طاقچه یه سر بزنید ...(البته بعد از این)

السلام علیک یاقمربنی هاشم
۱۳۹۷/۰۶/۰۵

👉عالی ومفید👆

محمدرضا
۱۳۹۷/۰۷/۰۶

بسیار کتاب عالی با بیان ساده

◕‿◕
۱۳۹۹/۰۶/۰۹

(۲۳ بیشتر شبیه کتاب های دین و زندگی دوره ی دبیرستان بود :) چیز زیادی به من اضافه نکرد. نمی‌تونم بگم بد بود ولی میشد کل کتاب رو نهایتا توی ۱۰ صفحه خلاصه کرد! جملات تکراری زیاد داشت

fatemeh
۱۳۹۶/۱۱/۰۴

عالی ستـ.

سید مجید موسوی
۱۴۰۱/۰۵/۲۸

این کتاب نگاهی تحلیلی بر امام حسین و جریان عاشورا دارد؛ اگر فلسفه قیام امام حسین و عاشورا برایتان حل نشده، به هیچ عنوان مطالعه این کتاب مختصر و مفید را از دست ندهید. در ضمن این کتاب برگرفته از کتاب مفصل

- بیشتر
sahar
۱۴۰۰/۰۵/۲۷

این کتاب برشی از متن کتاب آفتاب در مصاف ،برگرفته از صحبت های مقام معظم رهبری بود ...بسیار کوتاه بود به طوری نیم ساعته میشد بخونیش ... به شخصه دوست داشتم توضیحاتش بیشتر باشه

MMB
۱۴۰۱/۰۷/۰۸

نمی تونم بگم بد بود ولی خب خیلی کلی نوشته بود و تقریبا می تونم بگم چیز زیادی به من اضافه نکرد

Mohammad yasin Mohammadi
۱۴۰۱/۰۵/۱۴

عالی التماس دعا ❤️

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است