با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب تا این حد مهربان نباش (شخصیت مهربان از منظر روان‌شناسی) اثر فرید یاسمین

تا این حد مهربان نباش (شخصیت مهربان از منظر روان‌شناسی)

نویسنده:داک رابینسونمترجم:فرید یاسمینانتشارات:ناشر مؤلفسال انتشار:۱۳۹۶تعداد صفحه‌ها:۱۴۷ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۰از ۱۳ رأیخواندن نظرات
انتشاراتناشر مؤلف

سال انتشار۱۳۹۶

تعداد صفحه‌ها۱۴۷ صفحه

معرفی کتاب تا این حد مهربان نباش (شخصیت مهربان از منظر روان‌شناسی)

«تا این حد مهربان نباش (شخصیت مهربان از منظر روان‌شناسی)» نوشته داک رابینسون (-۱۹۳۳) بر تاثیرات «شخصیت مهربان» بر خود انسان و ارائه درک جدیدی از رفتارهای غالبا سازشکارانه افراد مهربان تمرکز دارد. آنانی که سعی دارند همواره جواب مثبت دهند... دائما خواسته‌ها و انتظارات خود را پنهان می‌کنند و طبعا دچار انزوا می‌شوند...خشمگین هستند اما می‌کوشند تا خود را آرام جلوه دهند ومسئولیت‌هایی را به خود تحمیل می‌کنند که اساسا در حد توانشان نیست. نویسنده کتاب، این الگوی رفتاری را به زیان ما و دیگران می‌داند و معتقد است که «شخصیت دائما مهربان» همواره دچار احساس شکست، ناتوانی و عدم اعتماد به نفس است. در بخشی از کتاب آمده‌است: گاه «شخصیت مهربان» قادر نیست درخواست های خود از دیگران را بر زبان آورد زیرا بیم دارد که او را «فرصت طلب» قلمداد کنند و به درخواست او پاسخ منفی دهند. از سوی دیگر اگر او خواسته های خود را بیان نکند، دیگران فرض را بر آن قرار می دهند که وی چنین درخواستی ندارد و طبعا در هر دو حالت، شخصیت مهربان به خواسته های خود نخواهد رسید! در برخی حوزه های اجتماعی، امکانات چندانی برای ابراز خواسته ها وجود ندارد. شوربختانه ما غالبا در لحظه، متوجه آنچه که ما را از بیان خواسته هایمان باز می دارد نمی شویم. سکوت ما در این مواقع مانع از ابراز وجود و ایفای نقش موثر خواهد شد. حتی در این موارد نیز ما غالبا در نمی یابیم که چه اشتباهی مرتکب شده ایم. (معمولا هنگامی که فرصت از دست رفت، به خود می آئیم).

نظرات کاربران

Dexter
۱۳۹۷/۱۲/۰۴

فقط یه جمله در مورد این کتاب بگم...هرکی نخونه ضرر کرده!! ایکاش جلد بهتری برای این کتاب انتخاب می شد.

Fereshte Radmanesh
۱۳۹۹/۰۳/۱۰

از بهترین کتاب هایی که مطالعه کردم، میتونم بگم تمام ایرانی ها نیاز به خوندن این کتاب دارن چون به شدت این رفتار در فرهنگ ما موج میزنه، و به خود شخص صدمه میزنه

زهرا
۱۳۹۹/۰۷/۲۱

کتاب خوب و کاربردی است وبه اشخاصی که واقعا بیش از حد مهربانی می کنند ، حتما توصیه می کنم بخوانند

Lea
۱۴۰۰/۱۲/۱۱

فووووووق‌العاده ست! اگه امروز بخوونید، بهتر از فرداست.

کاربر ۳۶۰۵۰۳۴
۱۴۰۱/۰۵/۲۵

کتابی کاربردی که همه باید آن را یاد بگیرند ممنونم از سایت برای قرار دادن این کتاب

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۹۷)
خطای سوم:"خواسته هایم را بر زبان نمی آورم" گاه "شخصیت مهربان" قادر نیست درخواست های خود از دیگران را بر زبان آورد زیرا بیم دارد که او را "فرصت طلب" قلمداد کنند و به درخواست او پاسخ منفی دهند.
Amirhossein
احساس خود نسبت به موضوعی که شما را خشمگین کرده است را توضیح دهید و نه احساس خود نسبت به کسی که خشم شما را برانگیخته است. بنابر این، توهین، تحقیر و یا سرزنش نمیکنید.
Dexter
اگر شما دائما سعی در جلب رضایت دیگران داشته باشید، خود را به اسارت در آورده اید اما اگر هدف شما آن باشد که منافع همگان از جمله خودتان را مد نظر قرار دهید، رفتاری آزاد منشانه اتخاذ کرده اید.
Dexter
بجای انکه به ما بیاموزند چگونه خویشتن را بپذیریم، به ما یاد داده اند که چگونه مورد پذیرش دیگران قرار گیریم و هنگامی که در این کارزار توفیقی حاصل نمی کنیم، دچار عذاب درونی می شویم.
Dexter
اگر مایل به مذاکره با طرف مقابل هستید اما آمادگی لازم را ندارید، یک گفتگوی تخیلی و ذهنی با او ترتیب دهید. در ذهن خود با کسانی که شما را آزرده اند گفتگو کنید.
Dexter
ما آموخته ایم که مهربان باشیم زیرا نیاز به پذیرفته شدن در محیط اجتماعی، هرگز ذهن خوداگاه ما را رها نمی کند.
Fereshte Radmanesh
تلاش ما برای ایده ال گرائی نیز در واقع تلاشی است برای دستیابی به حس رضایت درونی از طریق جلب رضایت دیگران.
Fereshte Radmanesh
همواره بخاطر داشته باشید که ایجاد تحولات به منظور حل اختلافات بسیار کارساز تر از تلاش برای دفاع از منطق و دیدگاه شماست.
Dexter
بگونه ای رفتار کنید که نشان دهید شما اجباری به پذیرفتن تمام درخواست ها ندارید. بگوئید "نه" زیرا شما به اندازه کافی مشغله و مسئولیت دارید.
Dexter
خصلت اعتماد را تبدیل به اعتماد متقابل کنید.
Dexter