با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تا این حد مهربان نباش (شخصیت مهربان از منظر روان‌شناسی)

دانلود و خرید کتاب تا این حد مهربان نباش (شخصیت مهربان از منظر روان‌شناسی)

۳٫۸ از ۱۱ نظر
۳٫۸ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تا این حد مهربان نباش (شخصیت مهربان از منظر روان‌شناسی)  نوشته  فرید یاسمین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تا این حد مهربان نباش (شخصیت مهربان از منظر روان‌شناسی)

«تا این حد مهربان نباش (شخصیت مهربان از منظر روان‌شناسی)» نوشته داک رابینسون (-۱۹۳۳) بر تاثیرات «شخصیت مهربان» بر خود انسان و ارائه درک جدیدی از رفتارهای غالبا سازشکارانه افراد مهربان تمرکز دارد. آنانی که سعی دارند همواره جواب مثبت دهند... دائما خواسته‌ها و انتظارات خود را پنهان می‌کنند و طبعا دچار انزوا می‌شوند...خشمگین هستند اما می‌کوشند تا خود را آرام جلوه دهند ومسئولیت‌هایی را به خود تحمیل می‌کنند که اساسا در حد توانشان نیست. نویسنده کتاب، این الگوی رفتاری را به زیان ما و دیگران می‌داند و معتقد است که «شخصیت دائما مهربان» همواره دچار احساس شکست، ناتوانی و عدم اعتماد به نفس است. در بخشی از کتاب آمده‌است: گاه «شخصیت مهربان» قادر نیست درخواست های خود از دیگران را بر زبان آورد زیرا بیم دارد که او را «فرصت طلب» قلمداد کنند و به درخواست او پاسخ منفی دهند. از سوی دیگر اگر او خواسته های خود را بیان نکند، دیگران فرض را بر آن قرار می دهند که وی چنین درخواستی ندارد و طبعا در هر دو حالت، شخصیت مهربان به خواسته های خود نخواهد رسید! در برخی حوزه های اجتماعی، امکانات چندانی برای ابراز خواسته ها وجود ندارد. شوربختانه ما غالبا در لحظه، متوجه آنچه که ما را از بیان خواسته هایمان باز می دارد نمی شویم. سکوت ما در این مواقع مانع از ابراز وجود و ایفای نقش موثر خواهد شد. حتی در این موارد نیز ما غالبا در نمی یابیم که چه اشتباهی مرتکب شده ایم. (معمولا هنگامی که فرصت از دست رفت، به خود می آئیم).

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Dexter
۱۳۹۷/۱۲/۰۴

فقط یه جمله در مورد این کتاب بگم...هرکی نخونه ضرر کرده!! ایکاش جلد بهتری برای این کتاب انتخاب می شد.

Fereshte Radmanesh
۱۳۹۹/۰۳/۱۰

از بهترین کتاب هایی که مطالعه کردم، میتونم بگم تمام ایرانی ها نیاز به خوندن این کتاب دارن چون به شدت این رفتار در فرهنگ ما موج میزنه، و به خود شخص صدمه میزنه

زهرا
۱۳۹۹/۰۷/۲۱

کتاب خوب و کاربردی است وبه اشخاصی که واقعا بیش از حد مهربانی می کنند ، حتما توصیه می کنم بخوانند

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸۵)
خطای سوم:"خواسته هایم را بر زبان نمی آورم" گاه "شخصیت مهربان" قادر نیست درخواست های خود از دیگران را بر زبان آورد زیرا بیم دارد که او را "فرصت طلب" قلمداد کنند و به درخواست او پاسخ منفی دهند.
امیرحسین
احساس خود نسبت به موضوعی که شما را خشمگین کرده است را توضیح دهید و نه احساس خود نسبت به کسی که خشم شما را برانگیخته است. بنابر این، توهین، تحقیر و یا سرزنش نمیکنید.
Dexter
اگر شما دائما سعی در جلب رضایت دیگران داشته باشید، خود را به اسارت در آورده اید اما اگر هدف شما آن باشد که منافع همگان از جمله خودتان را مد نظر قرار دهید، رفتاری آزاد منشانه اتخاذ کرده اید.
Dexter
بجای انکه به ما بیاموزند چگونه خویشتن را بپذیریم، به ما یاد داده اند که چگونه مورد پذیرش دیگران قرار گیریم و هنگامی که در این کارزار توفیقی حاصل نمی کنیم، دچار عذاب درونی می شویم.
Dexter
اگر مایل به مذاکره با طرف مقابل هستید اما آمادگی لازم را ندارید، یک گفتگوی تخیلی و ذهنی با او ترتیب دهید. در ذهن خود با کسانی که شما را آزرده اند گفتگو کنید.
Dexter
تلاش ما برای ایده ال گرائی نیز در واقع تلاشی است برای دستیابی به حس رضایت درونی از طریق جلب رضایت دیگران.
Fereshte Radmanesh
خصلت اعتماد را تبدیل به اعتماد متقابل کنید.
Dexter
همواره بخاطر داشته باشید که ایجاد تحولات به منظور حل اختلافات بسیار کارساز تر از تلاش برای دفاع از منطق و دیدگاه شماست.
Dexter
ما آموخته ایم که مهربان باشیم زیرا نیاز به پذیرفته شدن در محیط اجتماعی، هرگز ذهن خوداگاه ما را رها نمی کند.
Fereshte Radmanesh
بگونه ای رفتار کنید که نشان دهید شما اجباری به پذیرفتن تمام درخواست ها ندارید. بگوئید "نه" زیرا شما به اندازه کافی مشغله و مسئولیت دارید.
Dexter

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۰۴-۸۴۴۴-۶
تعداد صفحات۱۴۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۰۴-۸۴۴۴-۶

تجربه بهتر در اپلیکیشن