با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب غم های تازه آقای و جوان اثر ابوذر آهنگر کیاسریoff

غم های تازه آقای و جوان

نویسنده:اولریش پلنتسدورفمترجم:ابوذر آهنگر کیاسریانتشارات:نشر روزگارسال انتشار:۱۳۹۴تعداد صفحه‌ها:۱۷۲ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۳.۳از ۳ رأیخواندن نظرات
انتشاراتنشر روزگار

سال انتشار۱۳۹۴

تعداد صفحه‌ها۱۷۲ صفحه

دسته‌بندی

معرفی کتاب غم های تازه آقای و جوان

«غم های تازه آقای و جوان» رمانی از اولریش پلنتسدورف (۲۰۰۷-۱۹۳۴) نویسنده و نمایشنامه‌نویس آلمانی است. او در شهر لایپزیک آلمان در رشته فلسفه درس خواند و پس از فارغ التحصیلی، از مدرسه فیلم هم مدرک گرفت و به عنوان فیلمنامه نویس مشغول به کار شد. پلنتسدورف یکی از نویسندگان چند وجهی معاصر می‌باشد که در زمینه های مختلف قلم آزمایی کرده‌است. او در طول حیاتش جوایز متعددی از جمله جایزه ی هنر اتحادیه ی آلمان ، جایزه ی هاینریش مان، اینگبورگ باخمان و جایزه تلوزیون آلمان را نیز دریافت کرد. کتاب حاضر معروفترین کار این نویسنده محسوب می‌شود که اولین‌بار در سال ۱۹۷۲ به صورت نمایشنامه و سپس رمان، منتشر شد و پس از اجرای رادیویی و صحنه‌ای نویسنده اش را یک شبه در تمام اروپا مشهور کرد. این رمان که سرگذشت تنهایی و جدا افتادگی جوانی اهل آلمان به نام ادگار ویبو است، نشانگر تأثیرِ عمیقِ سه اثر بزرگ ادبی یعنی: ناتور دشت، اثر سالینگر، روبینسون (رابینسون) کروزوئه اثر دانیل دفو و غم های ورتر جوان اثر گوته بر نویسنده است: ادگار جوانی امروزی است با احساسی عمیقاً انسانی و دردمند که علارغم اکراه اش از آثار کلاسیک، وقتی دیوانه وار عاشق دختر جوانی به نام شارلیه می‌شود، به ورتر گوته روی خوش نشان می‌دهد و به نوعی احساس مشابه انسان ها در تمامی ی قرون را اثبات می‌کند. پدر ادگار در پنج سالگی وی و مادرش را تنها می‌گذارد. ادگار در جوانی وارد آموزشگاه فنی می‌شود و در اثر ماجرایی ناخوشایند با مربی، از آن جا می‌گریزد و به شهر دیگری (برلین) می‌رود. اندکی بعد در غم عشقِ دختر جوانی از مربیان مهد کودکی که در همسایگی وی قرار دارد، گرفتار می‌شود و ...

نظرات کاربران

نازبانو
۱۳۹۷/۰۴/۱۱

متاسفانه جذبم نکرد و تا انتها نخوندم،اما ترجمه ش عالیه

fatemeh
۱۴۰۰/۰۵/۱۰

داستان درمورد یه آدم هست که خیلی تصادفی کتاب رنج های ورتر جوان رو پیدا میکنه و خیلی تصادفی تر زندگیش شبیه به کتاب میشه یا خودش زندگیشو شبیه کتاب میکنه بامزه بود من کتاب هایی با شخصیت اول جسور و

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۳)
به نظر من جین ها یک عقیده و دیدگاه هستند و نه شلوار.
نازبانو
فقط پیشنهاد می‌کنم اگر دست تان آمد، آن را بخوانید. اگر دست کسی دیدید، آن را فوری بگیرید و دیگر هم پس ندهید! آن را امانت ببرید، ولی برنگردانید. خیلی ساده بگویید گم اش کردید. فقط پنج مارک قیمت دارد، مگر چه می‌شود؟
fatemeh
ولی واقعاً صادقانه این طور نیست. وقتی کسی تمام طول زندگی اش هیچ وقت واقعاً تنها نبوده و حالا یک دفعه این اقبال به او دست داده، دیگر آن وقت این حرف واقعاً صادقانه نیست.
fatemeh