با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آن‌که گم شده بود

دانلود و خرید کتاب آن‌که گم شده بود

۲٫۰ از ۱ نظر
۲٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آن‌که گم شده بود  نوشته  اسماعیل همتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آن‌که گم شده بود

«آن‌که گم شده بود» رمانی است از اسماعیل همتی (-۱۳۳۴) که به جامعه مددکاران ایران تقدیم شده‌است. کتاب روایت چگونگیِ گمشدگی دخترکی است به نام سیمین و چگونگی پیدایی‌اش در دورانی از جوانی: درختهای کناره خیابانهای کوچک و باریک پرورشگاه انگار همیشه سبزاند. آقا و خانم سماواتی نزدیک دفتر قدم می‌زنند. مسئول پرورشگاه که مردی حدوداً چهل ساله است و کاغذی در دست دارد، از پشت سرشان به آنان نزدیک می‌شود. در گوشه بالای محوطه، پسربچه‌های ده دوازده ساله مشغول بازی‌اند. مسئول پرورشگاه به آقا و خانم سماواتی می‌پیوندد: - خواهش می‌کنم از این طرف! دخترهای هفت هشت ساله اونجان! آقا و خانم سماواتی نگاه از پسران برمی‌گیرند و همراه مسئول پرورشگاه به سمتی دیگر می‌روند. از دور، محوطهٔ بازی دختربچه‌ها دیده می‌شود. مسئول پرورشگاه پا تندتر می‌کند تا زودتر به نزدیک آنان برسد: - بچه‌ها! فوری همه‌تون جمع بشید اینجا! زود! دختربچه‌ها به تدریج دست از بازی می‌کشند و کنار هم به صف می‌ایستند. در گوشه‌ای از محوطه هنوز چند دختر مشغول بازی‌اند. از گوشه‌ای دیگر سه دختربچه به طرف صف پیش می‌آیند. در میان راه،‌ نفر آخری جلویی‌اش را هول می‌دهد و او را بر زمین می‌اندازد؛ او لبخند خودخواهانه‌ای بر لب دارد و پیش از دو دختر همراهش به صف می‌پیوندد و در ردیف اول می‌ایستد. عمل او را مسئول پرورشگاه نمی‌بیند، اما آقا و خانم سماواتی می‌بینند. مسئول پرورشگاه بر سر دختری که بر زمین افتاده، پرخاش می‌کند: - دِ بجنب دختره‌ی تنبل. مگه نشنیدی گفتم سریع جمع بشید! دخترِ زمین‌خورده نیز به صف می‌پیوندد. نگاه همه دخترها به آقا و خانم سماواتی است. در ردیف دوم، سه دختر چهره خود را از آقا وخانم سماواتی پنهان می‌کنند. مسئول پرورشگاه صحبت خود را شروع می‌کند: - بسیار خوب. خوب گوش کنید ببینید چی می‌گم. آقا و خانم از خانواده محترمی هستند که علاقه‌مندند یکی از شماها را به عنوان فرزندخوانده به خونه خودشون ببرند و تحت سرپرستی خودشون بگیرند؛ البته درشهرستان.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سیّد جواد
۱۳۹۷/۰۶/۱۳

کتاب صد و چهل و سوم برنامه مطالعه از طرح کتابخانه همگانی ، متوسط !

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
«آنکه گم شده بود» روایت چگونگیِ گمشدگی دخترکی است به نام «سیمین»؛ و چگونگی پیدایی‌اش در دورانی از جوانی. بادا که هیچ‌کس هیچ‌گاه گم نگردد! آمین!
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۵/۱۱
شابک‌‫‬۹۷۸-۶۰۰-۵۹۶۷-۱۰-۴
تعداد صفحات۱۰۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۵/۱۱
شابک‌‫‬۹۷۸-۶۰۰-۵۹۶۷-۱۰-۴

تجربه بهتر در اپلیکیشن