با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخ ایران در زمان ساسانیان

دانلود و خرید کتاب تاریخ ایران در زمان ساسانیان

۳٫۵ از ۲ نظر
۳٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاریخ ایران در زمان ساسانیان  نوشته  پرویز رجبی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تاریخ ایران در زمان ساسانیان

«تاریخ ایران در زمان ساسانیان» به قلم دکتر پرویز رجبی (۱۳۱۸-۱۳۹۰) به بررسی تاریخ ایران از انتهای دوره‌ی اشکانی تا دوره‌ی ساسانیان می‌پردازد. در مقدمه‌ی این کتاب می‌خوانیم: «خطّه پارس از معدود سرزمین‌هایی است که در نزد جغرافیادانان جهان باستان همچون بطلمیوس، هکاته و استرابون، اهمیت داشته و به کرّات از آن در آثارشان نام برده‌اند. در منابع لاتینی پارس به‌عنوان سرزمین پارسیان یا سکونتگاه پارسها در جنوب غربی ایران معرّفی شده است. در این منابع نام «پرسیا» یا «پرزیا» به‌عنوان نام سرزمین فوق به‌کار برده شده است. در زبان یونان باستان همین نام به مفهوم استان فارس آمده است. واژه فارس معرّب «پارس» است. به سخن دیگر در دائره‌المعارفهای لاتینی و یونانی که به زبانهای امروز اروپاییان برگردانده شده‌اند، واژه «فارستان» انطباق کامل با آن دارد. واژه خلیج فارس در همین زبانها تحت عنوان «سینوس پرسیکوس» برگرفته از همین عنوان است و این می‌رساند که خطّه پارس در قالب کهن خود چه گستره‌ای داشته است. واژه پرسیکوس از جهتی دیگر در زبان لاتین به معنای «درخت هلو، شفتالو» و واژه «پرسیکوم» به معنای «میوه هلو، شفتالو» به‌کار برده شده است.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Naghmeh
۱۴۰۰/۰۱/۱۳

این فرمت پی دی اف اصلا خوب نیست،لطفاً به فرمت خود طاقچه بگذارید. مجله ها هم در این فرمت مشکل دارند و‌ هزار بار به صفحه اول برمیگردند وقتی صفحه را بزرگ می‌کنیم.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۵ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۳/۲۹
شابک‭‭۹۷۸-۹۶۴-۳۸۷-۶۲۸-۹‬
تعداد صفحات۳۱۵صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۳/۲۹
شابک‭‭۹۷۸-۹۶۴-۳۸۷-۶۲۸-۹‬