با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
علم خود را ذخیره کنید!

دانلود و خرید کتاب علم خود را ذخیره کنید!

چگونه می‌توان نسل جدیدی از دانشمندان را القا کرد؟

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب علم خود را ذخیره کنید!  نوشته  مهدی مبصری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب علم خود را ذخیره کنید!

«نجات علم» نوشته آینیسا رامیرز(-۱۹۶۹) استاد مکانیک دانشگاه یل است. این کتاب به این پرسش می‌پردازد که چگونه به نسل تازه‌ای از علم‌آموزان، انگیزه و اشتیاق دهیم؟

قرن بیست‌ویکم یادگیرنده‌های جدیدی را می‌طلبد، نه هم‌چون دانش‌آموزی که به‌آسانی و تنها با تکرار طوطی‌وار، مطلبی را به شکل سطحی می‌آموخت، بلکه دانش‌آموزی که می‌تواند افق فکری خود را بازتر کند و مسایل را با خلاقیت و هوشمندی حل کند. خواندن، نوشتن و حساب کردن به عنوان مهارت‌های مرسوم آموزشی باید جای خود را به خلاقیت، کنجکاوی، تفکر انتقادی، توانایی حل مسأله و مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی برای برطرف کردن مسأله‌های پیچیده‌ی فردا بدهند.

نیاز دانش‌آموزان تنها به سوال‌هایی با پاسخ‌های قطعی محدود نمی‌شود. آن‌ها باید پیشروی در مسیر آموختن دانش را بیاموزند و کنترل مسیر علم‌آموزی را با کنجکاوی و مطرح کردن سوالات و چراهای بسیار تا رسیدن به پاسخ در دست گیرند. دانش‌آموزان باید به یادگیری از مسیرهای مختلف و بازی با مفاهیم خوبگیرند و به این درک دست یابند که چگونه از چراهای خود برای رسیدن به دانش استفاده کنند. این رویه مهم‌تر از کسب خود دانش است و به همین دلیل باید از حفظ کردن مطالب دوری کنیم و به درک دانش از طریق راه‌های مختلف بازگردیم. این یکی از مهم‌ترین مهارت‌های قرن بیست و یکم است.

این کتاب تلاش می‌کند تا با معرفی مفاهیمی و بیان نکاتی امکان ایجاد روشی نو برای علم‌آموزی نسل جدید را مطرح کند و تلاش می‌کند راهکاری برای بهبود درک عمومی از علم، درباره‌ی اهمیت تحصیل مهندسی، ریاضی، فناوری و علم یا «مرفع» ارائه کند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۶۹۵-۸۶-۷‬
تعداد صفحات۹۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۶۹۵-۸۶-۷‬