دانلود و خرید کتاب باشگاه مغز کودکان (جلد سوم) تارا رضاپور
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب باشگاه مغز کودکان (جلد سوم) اثر تارا رضاپور

کتاب باشگاه مغز کودکان (جلد سوم)

معرفی کتاب باشگاه مغز کودکان (جلد سوم)

کتاب باشگاه مغز کودکان (جلد سوم) نوشتۀ تارا رضاپور و حامد اختیاری و ویراستۀ سمیه حیدری در انتشارات مهرسا به چاپ رسیده است. این کتاب جلد سوم از مجموعۀ باشگاه مغز کودک و شامل آموزش، تمرین و سرگرمی به‌منظور تقویت دامنۀ توجه و تمرکز کودکان ۴ تا ۸ سال است.

درباره کتاب باشگاه مغز کودکان (جلد سوم)

مغز انسان قابلیت‌های خارق‌العاده‌ای دارد که با کمک ابزارها و روش‌های خاص این قابلیت‌ها فعال می‌شوند، توان مغز را در پردازش، یادگیری و مدیریت اطلاعات افزایش می‌دهند و سرعت انطباق آن با تغییرات محیطی را بهبود می‌بخشند. مهم‌ترین این ابزارها تمرین‌های مغزی است. این تمرین‌ها به‌تدریج کودکان را قادر می‌سازند که برای حل چالش‌های پیچیده از قوای مغزی خود به‌طور مؤثر استفاده کنند. پژوهش‌های علمی محققان حوزۀ مطالعات مغز نشان می‌دهد که تمرین‌های مغزی نقش مهمی در فرایند رشد و تقویت عملکرد مغز کودکان دارند؛ به‌ویژه در دورۀ حساس پیش از دبستان که مغز در دورۀ تکاملی خاصی قرار دارد و می‌توان با بهره‌گیری از این دادۀ علمی، توانمندی‌های کودکان را پرورش داد. تمرین‌های مغزی هدفمند قسمت‌های مختلف مغز را درگیر می‌کند.

مجموعۀ باشگاه مغز کودکان با تکیه بر یافته‌های علمی و با هدف ارتقای سطح علمکرد مغزی، در حوزۀ کودک فعالیت می‌کند و ابزارهای کمک‌آموزشی طراحی و تألیف کرده است. مجموعۀ باشگاه مغز کودکان مناسب سنین پیش‌دبستانی و دبستانی یعنی از ۴ تا ۸ سال است. تمرین‌های ارائه‌شده در این مجموعه در ۳ سطح آسان (جلد اول)، متوسط (جلد دوم) و دشوار (جلد سوم) طراحی شده‌اند. این کتاب، جلد سوم از این مجموعه است. کتاب‌های مجموعه را هم می‌توان در کنار یکدیگر و هم به‌صورت مجزا استفاده کرد. نوع طراحی تمرین‌ها به‌گونه‌ای است که ۸ عملکرد مغزی را فعال‌سازی و تقویت می‌کند:

توجه، یعنی توانایی مغز در انتخاب و تمرکز بر اطلااعات و اتفاقات مهم

حافظۀ کاری یعنی توانایی مغز در نگهداری و به یاد آوردن فوری اطلاعات

سرعت پردازش یعنی توانایی مغز در نشان دادن واکنش سریع به اتفاق‌های محیط

هماهنگی حرکات دست و چشم یعنی توانایی مغز در ایجاد هماهنگی بین حرکات دست‌ها و چشم‌ها

مهار پاسخ یعنی توانایی مغز برای متوقف کردن به‌موقع رفتار

انعطاف‌پذیری یعنی توانایی مغز برای انطباق با وضعیت و محیط جدید

پردازش دیداری‌فضایی یعنی توانایی مغز در درک و یادگیری اطلاعات مکانی

استدلال یعنی توانایی مغز برای پیدا کردن قواعد منطقی برای حل مسئله.

درجۀ سختی تمرین‌های باشگاه مغز کودکان (جلد سوم) در سطح دشوار قرار دارد. در ابتدای کتاب با درج یک جدول، میزان سختی تمرین‌ها در هر کدام از بخش‌های عملکرد ۸گانۀ مغز مشخص شده است. در صورتی که کودک تمرین‌های جلد اول و دوم را انجام داده باشد، والدین می‌بایست میزان دخالت و راهنمایی خود را به کمترین حد برسانند. تمرین‌های این جلد بالاترین سطح دشواری و پیچیدگی را دارد و چنانچه کودک دچار اشتباه شود نباید از سوی والدین بازخورد منفی بگیرد. در صورت خستگی کودک، توقف و استراحت لازم است.

در تمرین‌های این کتاب از شخصیت‌های کارتونی بهره گرفته شده است.

خواندن کتاب باشگاه مغز کودکان (جلد سوم) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

به معلمان و والدین علاقه‌مند به تقویت قوای ذهنی کودک پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب باشگاه مغز کودکان (جلد سوم)

«امروز روز خرید نان است. با دقت نگاه کن که نان در کدام سبد خرید است، تا بتوانی در صفحه‌ی بعد، جای آن‌ها را به خاطر بیاوری.

.

.

.

حالا بدون اینکه به صفحه‌ی قبل نگاه کنی، از ۱۰ تا ۱ بر عکس با صدای بلند بشمار و سپس دور چرخ‌هایی را که نان داخل آن‌ها بود خط بکش.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۴۳٫۴ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۱

تعداد صفحه‌ها

۶۴ صفحه

حجم

۴۳٫۴ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۱

تعداد صفحه‌ها

۶۴ صفحه

قیمت:
۱۵,۰۰۰
تومان