با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب بلوغ به زبان ساده اثر ماندانا  سلحشور

دانلود و خرید کتاب بلوغ به زبان ساده

۲٫۸ از ۴ نظر
۲٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بلوغ به زبان ساده  نوشته  ماندانا  سلحشور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بلوغ به زبان ساده

«بلوغ به زبان ساده برای نوجوانان» به پژوهش و گردآوری ماندانا سلحشور(-۱۳۴۰)، می‌کوشد فرایند بلوغ را برای دختران و پسران نوجوان به زبان ساده شرح دهد. اگر شما قصد دارید این کتاب را بخوانید‌، به احتمال زیاد درباره‌ی دگرگونی‌های جسمی‌، ذهنی و روانی دوران بلوغ کنجکاو هستید و می‌خواهید دانستنی‌های‌تان را در این‌باره افزایش دهید. برخی از این دگرگونی‌ها برای شما عجیب‌، برخی جالب‌ و برخی دیگر نیز کمی دلهره‌آورند. این کتاب به شما کمک می‌کند تا نکته‌های مفیدی درباره‌ی تغییر و تحول‌های دوران بلوغ، مانند:، رشد اندام‌های جنسی‌، تغییرهای بدنی‌، رعایت رژیم‌های غذایی سالم‌ و داشتن برنامه‌ای منظم برای ورزش و فعالیت‌های بدنی روزانه‌تان به‌دست آورید. بلوغ مرحله‌ای بسیار مهم و حساس در زندگی شما‌، نوجوانان‌، به‌شمار می‌رود. در این مرحله بدن شما دستخوش چنان رشد سریعی می‌شود که حتی برای خودتان نیز غافل‌گیر‌کننده است. در طی این دوران‌، شما با دگرگونی‌های جسمی و روانی گوناگونی روبه‌رو شوید که برای درک بهتر آن‌ها لازم است از پیش آمادگی داشته باشید. بلوغ فرایندی تدریجی و هنجار است که بدن کودک ضمن آن شروع به رشد و تغییر می‌کند و او طی این فرایند به فردی بالغ تبدیل می‌شود. در دوران بلوغ روابط شما با پدر و مادر‌ و اعضای خانواده‌تان شکلی دیگر به خود می‌گیرد. دوستان و نزدیکان‌تان به گونه‌ای دیگر با شما رفتار می‌کنند. افزون بر این‌، دیدگاه‌ها و باورهای خودتان نیز درباره‌ی موضوع‌های مختلف دگرگون می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
yass
۱۳۹۶/۱۱/۰۴

چرا هیچکی نظر نداده هیچکی نخوندش؟؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
خودباوری‌، یعنی شما باور کنید که توانایی کافی برای رسیدن به هدف‌ها و آرزوهای‌تان را دارید
گل سرخ
بلوغ فرایندی تدریجی و هنجار است که بدن کودک ضمن آن شروع به رشد و تغییر می‌کند و او طی این فرایند به فردی بالغ تبدیل می‌شود.
elyas Malaeka
علت بلوغ تغییر در فعالیت غده‌های درون‌ریز بدن مانند: غده‌ی هیپوفیز‌، تیروئید‌، پاراتیروئید‌، لوزالمعده‌، فوق‌کلیوی‌ و غده‌های جنسی است. اصلی‌ترین غده‌هایی که نقشی مهم در بلوغ ایفا می‌کنند‌، غده‌ی هیپوفیز‌، فوق‌کلیوی‌، جنسی‌ و تیروئید هستند
Fatemeh1387

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۹
شابکundefined
تعداد صفحات۱۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۹