با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نیروِی اراده

دانلود کتاب نیروِی اراده

۳٫۷ از ۱۰۱ نظر
۳٫۷ از ۱۰۱ نظر

معرفی کتاب نیروِی اراده

«نیروِی اراده» نوشته‌ی روی اف بامیستر(-۱۹۵۳) روانشناس تحقیقات پیشگام و جان تیرنی(-۱۹۵۳) نویسنده‌ی ستون علمی روزنامه‌ی نیویورک تایمز است.

در این کتاب، بامستیر، با همکاری جان تیرنی تلاش می‌کنند تا درک ما را از مطلوب‌ترین فضیلت انسانی دگرگون سازند: کنترل نفس. کتاب نیروی اراده با توسل به تحقیقات و فرزانگی متخصصان زندگی حقیقی، درس‌هایی از تمرکز بر توانایی‌ها و هدایت دوباره‌ی زندگی به اشتراک می‌گذارد.

بامستیر در آنچه به مستند‌ترین برگه روانشناسی اجتماعی تبدیل شد، متوجه شد که نیروی اراده در حقیقت پایه‌ی فیزیکی دارد و مانند یک ماهیچه عمل می‌کند: می‌تواند با تمرین تقویت شود و در اثر استفاده‌ی بیش از حد، خسته می‌شود. نیروی اراده از گلوکز تغذیه می‌کند و می‌تواند به سادگی با پرکردن مجدد سوخت مغز، تقویت شود. به همین دلیل است که خوردن و خوابیدن- و به خصوص انجام ندادن این دو- تأثیری شگرف بر نیروی اراده دارد.

با وجودی که محدودیت‌های طبیعی در کنترل نفس وجود دارند، این محدودیت‌ها می‌توانند دستکاری شوند. ما می‌توانیم توان نیروی اراده‌ی خود را بسازیم. این کتاب شامل درس‌هایی از آزمایشگاه، زندگی افراد برجسته، والدین و هنرمندانی از جمله دیوید بلین، درو کری، اریک کلپتون و ماری کار می‌باشد. کتاب نیروی اراده چگونگی تعیین اهداف واقع گرایانه (در واقع در تهیه فهرست انجام کارهای روزانه، نوعی دانش وجود دارد)، چگونگی نظارت بر پیشرفت (به طوری که چند وقت یک بار به خودتان جایزه بدهید) و چگونه ایمان داشتن، حتی در زمان تردید را، توضیح می‌دهد. از زمانی که در خود عادت‌های درست ایجاد می‌کنید و روش‌هایی پیدا می‌کنید که برایتان موثر واقع می‌شوند، افزایش نیروی اراده آسان‌تر می‌شود، به این مفهوم که به انرژی ذهنی کمتری برای مقاومت در برابر وسوسه نیاز پیدا خواهید کرد. این نه جادو است و نه شعارهای بی محتوای کتاب‌های کمک به خود، بلکه تنها راهی به سوی زندگی بهتر است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶۱)
king_life
۱۳۹۹/۰۸/۱۸

کتاب از لحاظ علمی خیلی خوبه، و واقعا میتونه راهگشا باشه؛ اما ترجمه در حد گوگل ترنسلیته...

Zeinab T
۱۳۹۹/۰۷/۲۵

نویسندگان کتاب که متخصصان برجسته ای هستند بر اساس داده های تحقیقات روان شناسان و دانشوران علوم اعصاب به خوبی مولفه هایی که در نیروی اراده دخیلند را برایمان روشن و هر بار راهکار یا نکته ای بر اساس آن

- بیشتر
کاربر ۲۲۱۶۶۲۵
۱۳۹۹/۰۶/۱۷

ترجمه بسیار ضعیف مباحث بسیار جذاب

کاربر ۲۱۰۱۳۲۵
۱۳۹۹/۰۵/۳۰

ترجمش خوب نبود

کاربر ۱۵۱۷۱۷۹
۱۳۹۹/۰۵/۲۱

کتاب خوبیه ولی میتونست ترجمه بهتری داشته باشه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹۶)
اگر امتحان، جلسه‌ای مهم یا پروژه‌ای حیاتی دارید، بدون گلوکز انجامش ندهید. به بحث با رئیستان، چهار ساعت بعد از نهار نپردازید. قبل از نهار با شریکتان به مشکلات مهم رسیدگی نکنید. زمانی که در یک سفر رمانتیک در اروپا هستید، ساعت هفت شب به شهری قرون وسطایی که با دیوار احاطه شده نروید و سعی نکنید راه بازگشت به هتل را با شکمی خالی پیدا کنید.
غریبه
هوس‌ها به خصوص در دوران ترک قوی هستند.
سعید
برای تصمیم گیری، نیروی اراده لازم است، بنابراین وضعیت تهی شده نیروی اراده، افراد را وادار می‌کند تا به دنبال راه‌هایی برای به تعویق انداختن و یا طفره رفتن از تصمیم‌گیری بگردند.
غریبه
در بهترین حالت، ما کنترل بخشی از جریان‌های افکارمان را داریم،
سعید
به هر حال برای اکثر ما مشکل نه تنها کمبود هدف نیست، بلکه بیش از حد هدف داشتن است. ما لیست کارها را طوری درست می‌کنیم که حتی اگر در طول روز هیچ وقفه‌ای برای انجام آن به وجود نیاید، باز هم نمی‌توان آن را انجام داد. که البته همیشه وقفه وجود خواهد داشت. ولی زمانی که تعطیلی آخر هفته فرا می‌رسد، کارهای انجام نشده بیشتر از هر وقت دیگر وجود دارند، ولی ما باز هم آن‌ها را به تعویق می‌اندازیم و توقع داریم با سرعت معجزه آسایی آن‌ها را تمام کنیم. به همین دلیل است که، همان گونه که متخصصان بهره وری متوجه شده‌اند، برنامه‌ی اجرایی دوشنبه‌ها معمولا شامل کارهایی بیشتر از آن چه می‌توان در کل هفته انجام داد، می‌باشند.
غریبه
وقتی حاضر نیستید به کسی کمتر از حد عالی برای زندگی مشترک قانع شوید، در بقیه‌ی راه تنها می‌مانید. زمانی که والدین نمی‌توانند هیچ وقت به پروژه‌ای در سر کار نه بگویند، کودکانشان در خانه زجر می‌کشند.
غریبه
" به طور نظری تمام مشکلات اجتماعی می‌تواند از کمبود علاقه‌ی فرد به خودش سر چشمه بگیرد. "
غریبه
دردهای فیزیکی مزمن افراد، باعث ضعف دائمی نیروی اراده‌شان می‌شود زیرا ذهن آن‌ها به شدت با درگیری برای نادیده گرفتن درد خالی می‌شود.
Shadi
به خواست اهورامزدا این چنینم که راستی را دوست دارم و از دروغ روی گردانم. دوست ندارم که ناتوانی از حق‌کشی در رنج باشد. همچنین دوست ندارم که به حقوق توانا به سبب کارهای ناتوان آسیب برسد. آن‌چه را که درست است من دوست دارم. من سخت بر نفس خویش فروانروایم. داریوش هخامنشی
رضا خدابنده‌لو
بعضی اوقات ما برای خودمان مثل شیطان هستیم زمانی که به سستی قدرت‌هایمان اغوا می‌شویم، درحالی که از توان متغیر آن‌ها آزادیم.
علی کوچیکه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۳۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۲/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۳۷۰۵-۳-۵
تعداد صفحات۳۳۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۲/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۳۷۰۵-۳-۵