با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندگی ماقبل تاریخ

دانلود و خرید کتاب زندگی ماقبل تاریخ

۵٫۰ از ۸ نظر
۵٫۰ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زندگی ماقبل تاریخ  نوشته  بلیندا  گالاگر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب زندگی ماقبل تاریخ

«زندگی ماقبل تاریخ» از مجموعه کتاب‌های دایرةالمعارف پرسش‌ها و پاسخ‌هابه قلم بلیندا گالاگراست. این کتاب به زندگی جانداران و موجودات باستانی ساکن کره زمین مانند دایناسورها می‌پردازد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

در طول عمر دراز زمین، میلیون‌ها گونه جانوری به وجود آمده‌اند، زندگی کرده‌اند و سپس از بین رفته‌اند. دایناسورها، مثال ملموسی برای همه مردم هستند، ولی گونه‌های مشابه دیگری هم مثل مارمولک آبی بسیار بزرگ و کوسه ماهی عظیم الجثه نیز وجود داشته‌اند که از هر حیوان گوشتخوار امروزی دیگر، بزرگتر بوده‌اند. ولی از بین تمام این حیوانات منقرض شده، دایناسورها از لحاظ تطابق، موفق‌ترین بوده‌اند که بیش از ۱۵۰ میلیون سال در هر جایی از کره زمین سکونت داشته‌اند. آنها به قدری موفق بوده‌اند که بزرگترین معمایی که در موردشان مطرح است این است که چگونه به کلی از میان رفته‌اند.

دایناسورها در اندازه‌های گوناگون طبقه بندی می‌شدند، این محدوده شامل دایناسورهایی به اندازه یک مرغ کوچک که در میان سرخسها و خزه‌ها می‌جهیدند تا دایناسورهای گیاهخوار و گوشتخوار غول پیکری، که امروزه در فیلمها می‌بینیم؛ می‌باشد. از آنجایی که فقط استخوانهای دایناسورها باقی مانده است، چیز زیادی راجع به آنها نمی‌دانیم. ولی از بقایای این جانوران می‌توان به این نتیجه رسید که اغلب آنها، در لانه‌هایی که به دقت ساخته می‌شده، تخم می‌گذاشتند؛ مهاجرت می‌کردند و به صورت گروهی زیست داشته‌اند. آنچه ما در مورد‌شان نمی‌دانیم، رنگشان، صدایشان و اینکه آیا مثل پستانداران و پرندگان امروزی خونگرم بودند یا نه؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
کاربر ۷۷۴۶۰۰
۱۳۹۸/۰۷/۱۰

من یکی که این کتاب را دوست دارم به خاطر اینکه رشته تاریخ می روم

محمود
۱۳۹۸/۱۲/۲۸

بینهایت از مطالعه این کتاب لذت بردم.فقط اگر تصاویر بیشتری داشت ، قطعا بهتر بود.تشکر از تیم طاقچه

آسمان
۱۳۹۹/۰۵/۰۴

کتاب خیلی قشنگی است

کاربر ۲۹۵۰۳۶۸
۱۴۰۰/۰۱/۲۲

خیلی جالب بود خوشم اومد

کاربر ۳۳۷۴۱۹۵
۱۴۰۰/۰۴/۱۵

من میخواستم کتاب رو بخرم برام پست کنن.نمیدونستم وقتی میخرم فقط میتونم از اینترنت بخونم.اگه میشه لطف کنید راهنماییم کنید.من چجوری کتاب رو تهیه کنم.؟؟؟ممنون

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۲/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۲۵-۴۸-۳
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۲/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۲۵-۴۸-۳