با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خیمه

دانلود و خرید کتاب خیمه

۳٫۶ از ۶۶ نظر
۳٫۶ از ۶۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خیمه  نوشته  مارگارت اتوود  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خیمه

«خیمه»داستان کوتاهی از مارگارت اتوود( -۱۹۳۹)، نویسنده برجسته کانادایی از مجموعه مطالعه در وقت اضافه است. زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۶)
asjdkdl
۱۳۹۷/۰۱/۰۷

زیبا بود. بیشتر می خواست تلاش بیهوده ی انسان رو برای آگاهی دادن به دیگران برسونه...

▪︎ sᴀʟᴠᴀᴅᴏʀ
۱۳۹۷/۰۵/۲۰

این کتابو دوس داشتم یه مثال پیچیده بود برای آدمایی که از همه چیز کناره گرفتن تا هم خودشون آسیب نبینن هم اطرافیانشون درحالی که با این همه گوشه گیری بازم افرادی هستن که بخوان بلا سرت بیارن یا از ناراحتیت خوشحال

- بیشتر
مهدی
۱۳۹۷/۰۱/۲۴

ارزش خوندن داشت و به نظرم جالب بود

هنرمند هنردوست
۱۳۹۷/۰۳/۳۱

جالب بود دوست داشتم

📚عشق کتاب📚
۱۳۹۹/۰۳/۲۶

کاش داستانش طولانی بود ولی جالب بود

شایان
۱۳۹۸/۱۲/۲۰

به خوبی دنیای انسانها رو وصف کرده، بخصوص دنیای کسانی که به نوشتن علاقه مند هستند و نوشتن راه نجات میدونند.

soren karimi
۱۳۹۹/۰۵/۳۰

شاید زیباترین و بهترین توصیف از نوشتن و نویسندگی باشه این کتاب.

𝐌𝐚𝐡𝐝𝐢𝐞𝐡
۱۳۹۹/۰۲/۱۳

از تشبیهی که برای انسان‌ها به کار بُرده بود و نمایان کردنِ دنیای نویسندگی، خوشم اومد؛ جالب بود.

fateme
۱۳۹۷/۰۴/۱۰

همیشه قلیل بودند انسان هایی که می دانند ، در برابر آن هایی که نمیدانند .

خاکسار
۱۳۹۶/۰۱/۰۹

قشنگ بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
بخشی از نوشته‌ها باید در مورد صدای زوزه‌ها باشد، که صبح و شب در میان خرابه‌های بیرون، تپه‌های شنی، قطعه‌های یخی، استخوان‌ها و... ادامه دارد. باید حقیقت زوزه‌ها را بنویسی. اما مشکل است. چرا که از پشت دیوارهای کاغذی خیمه، نمی‌توانی آنچه می‌گذرد را درست ببینی. پس نمی‌توانی حقیقت را دقیق بیان کنی. نمی‌خواهی از خیمه بیرون بروی و خودت از نزدیک نظاره‌گر باشی.
mhb.glm
باد به‌درون خیمه می‌خزد. شمعت می‌لغزد و می‌افتد و خیمه‌ات را به آتش می‌کشد. از میان سوراخ‌های سیاهی که در دیواره‌های خیمه به‌وجود آمده‌اند، چشمان کسانی را که زوزه می‌کشند می‌بینی، سرخ و رخشانند در نور آتشِ سرپناهِ کاغذی شعله‌ورت. اما تو همچنان به نوشتن ادامه می‌دهی. دیگر چه می‌شود کرد؟
عاطفه
چرا فکر می‌کنی نوشتنت، این جنون خط‌خطی کردن، درون غاری پوشالی، که کم‌کم شبیه زندانی به‌نظر می‌رسد، از عقب به جلو و از بالا به پایینِ دیوارها، می‌تواند کسی را حفظ کند؟ حتی خودت را؟ اینکه دور خود زره یا طلسمی رسم می‌کنی تا تو را حفظ کند، توهمی بیش نیست. آنها بهتر از تو می‌دانند که این خیمه چه‌قدر شکننده است.
زهرا
چرا فکر می‌کنی نوشتنت، این جنون خط‌خطی کردن، درون غاری پوشالی، که کم‌کم شبیه زندانی به‌نظر می‌رسد، از عقب به جلو و از بالا به پایینِ دیوارها، می‌تواند کسی را حفظ کند؟ حتی خودت را؟ اینکه دور خود زره یا طلسمی رسم می‌کنی تا تو را حفظ کند، توهمی بیش نیست.
alone_Leo
زوزه‌های مختلفی می‌شنوی. انسان‌هایی که زوزه می‌کشند. بعضی از غم مرگ یا کشته شدن عزیزانشان و بعضی از سر شادمانی، برای پیروزی در کشتن عزیزان دشمنانشان
ناهید
زوزه‌ها به تو نزدیک می‌شوند؛ داخل خیمه خودت در سکوت کز می‌کنی تا دیده نشوی. می‌ترسی. برای خودت و به‌خصوص کسانی‌که دوستشان داری. می‌خواهی از آنها محافظت کنی. می‌خواهی همه آنها را درون خیمه‌ات جمع کنی تا در امان باشند. اما خیمه‌ات از کاغذ ساخته شده است و کاغذ نمی‌تواند از ورود چیزی جلوگیری کند.
𝐌𝐚𝐡𝐝𝐢𝐞𝐡
درون خیمه هستی. فضای بیرون پهناور و سرد است. برهوتی که صدای زوزه در آن می‌پیچد. پوشیده از پاره سنگ، یخ و شن و گودال‌های عمیق پر از حشرات، که می‌توانی به‌راحتی برای همیشه در آنها فرو روی. همین‌طور خرابه‌ها، خرابه‌های فراوانی که اطرافشان پر است از آلت‌های شکسته موسیقی، وان‌های فرسوده، استخوان‌های پستانداران منقرض شده، کفش‌هایی بدون پا، و قطعات اتومبیل... و بوته‌های خاردار، و درختان به هم پیچیده، و بادهای بلند. اما شمع کوچک درون خیمه گرم نگهت می‌دارد.
JONEOR

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰ صفحه
نوع فایلEPUB
شابکundefined