با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اکسیر خوشبختی آرامش است

دانلود کتاب اکسیر خوشبختی آرامش است

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اکسیر خوشبختی آرامش است

«اکسیر خوشبختی آرامش است» نوشته پیمان مهران‌مهر(-۱۳۵۶) است.

این کتاب به تعبیر نویسنده دربردارنده ۶۰۰ تکنیک کاربردی از ۷۰ سال تجربه است.

در نمونه‌ای از پیشنهادهای آمده در این کتاب می‌خوانیم:

۱. می‌گویند زن و شوهر هنگام بیماری در پرستاری یکدیگر بکوشند؛ چون بیماری از اتفاقات گریزناپذیر زندگی است و از طرفی تیمار یکدیگر در زمان بیماری هیچ‌گاه از ذهن پاک نمی‌شود و مودت، عشق و محبت بین زوجین را دوچندان خواهد کرد.

۲. بهتر است خانم، هنگامی که قرار است همسرش به منزل برسد وضو بگیرد، دستی به قرآن بکشد تا رخسارش آرام گیرد؛ بعد سلام کند، وسایل را از دست او بگیرد، با خوراندن شیرینی، طاقت همسرش را بالا ببرد، خبر بد را تا یک ساعت نگوید، لبخند را از چهره‌ی خود حذف نکند و به شوهرش «خسته نباشید» بگوید. همسران نیز به طبع نباید خستگی و کسالت بیرون از خانه را به محیط گرم خانواده بیاورند.

۳.گاهی زن یا شوهر، به لحاظ نظم، عادت و خصوصیات اخلاقی دوست دارند که مثلاً کفش بیرون درب منزل نماند یا وقت بلند شدن از صندلی، آن را دوباره زیر میز قرار دهند، بی‌دلیل چراغی در منزل روشن نماند، شیر آبی چکه نکند، صابون و شامپو بعد از استحمام روی زمین نماند و... که بسیار پسندیده است. به این‌گونه حساسیت‌های همسر خود اهمیت داده و به آنها جامه عمل بپوشانیم.

۴. بسیاری از خانم‌ها از مسافرت و بیشتر از آن در طول سفر لذت می‌برند، بهتر است طول سفر را برای همسرتان با صحبت‌های دلنشین در راه و عکس یادگاری گرفتن، اخلاق پسندیده و خوشرویی لذت‌بخش‌تر کنید. ترجیحاً شب حرکت نکنید و در طول سفر از بحث سیاسی و مجادله پرهیز کنید. سفر بر تمدد اعصاب اعضاء خانواده اثربخشی فوق‌العاده دارد و بهتر است خانم‌ها مخارج سفر را هم مدیریت کنند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
peyman mehranmehr
۱۳۹۵/۱۰/۰۳

با تشکر و سپاس فراوان

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۴ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۹۴۸۴۹-۹-۷
تعداد صفحات۸۴صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۹۴۸۴۹-۹-۷