با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
باخ، بتهوون و باقی بر و بچه‌ها: تاریخ موسیقی آن‌گونه که باید آموخته شود

دانلود و خرید کتاب باخ، بتهوون و باقی بر و بچه‌ها: تاریخ موسیقی آن‌گونه که باید آموخته شود

۳٫۰ از ۵ نظر
۳٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب باخ، بتهوون و باقی بر و بچه‌ها: تاریخ موسیقی آن‌گونه که باید آموخته شود  نوشته  دیوید باربر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب باخ، بتهوون و باقی بر و بچه‌ها: تاریخ موسیقی آن‌گونه که باید آموخته شود

«باخ، بتهوون و باقی بر و بچه‌ها» با عنوان فرعی «تاریخ موسیقی آن‌گونه که باید آموخته شود» نوشته دیوید دبلیو. باربِر(-۱۹۵۸) است. این کتاب به زبانی طنزآلود، تاریخ موسیقی را شرح می‌دهد. در بریده‌ای از مقدمه کتاب می‌خوانیم: «زمان آن رسیده بود که کاری که آقایان سِلار و ییتمن برای تاریخ انگلستان انجام داده بودند برای تاریخ موسیقی انجام شود. افرادی که آن‌قدر فرهیخته هستند که با ۱۰۶۶ و همه‌ی آنچه گذشت آشنا باشند، به یاد می‌آورند که رومی‌ها به دلیل آموزش‌های کلاسیک خود در روزگار کهن قوم برتر بودند. انگلستانِ آنگلوـ ساکسون شاهانی با نام‌هایی مانند فیلثفروث و بِروثِلبِرِث داشته است. ویلیام و مری افرادی همیشه به‌هم‌چسبیده بودند و غیره. همه‌ی آنچه رخ داده بود آنجا بود. بدون بهره جستن از یک همکار، دیوید دبلیو باربِر، به دنیایی بزرگ‌تر از انگلستان پرداخته است و کاری انجام داده که بامزه‌تر از آن اثرِ گمراه‌کننده‌ی کلاسیک درباره‌ی حقایق تاریخی است. او کار را انجام داده است و دیگر لازم نیست کسی نگران پرداختن به این مهم باشد. نکته‌ای که در اینجا مایلم به آن اشاره کنم ــ پیش از آنکه به ملاقات «ب» و «ب» بروید (بدون اینکه چیزی بگویم درباره‌ی آن ب. که نامش یوهانس بود و دیگری می‌تواند بنجامین یا بِلا باشد) ــ این است که همه‌ی آنچه شما به آنها خواهید خندید حقایق تاریخی هستند. حتا یک نتِ خارج نیز در این ضبط تاریخی موجز وجود ندارد. اگر باربِر می‌گوید ریشارد واگنر در ۱۸۱۳ متولد شد می‌توانید اطمینان داشته باشید که چنین بوده است. می‌توانید در فرهنگ بیست جلدی موسیقی و موسیقی‌دانان گرووْ موضوع را جست‌وجو کنید اما تلاش شما، حتا اگر هزینه‌ای را که کرده‌اید در نظر نگیریم، شما را به تاریخ دقیق‌تری نخواهد رساند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Shahram Moayedi
۱۳۹۵/۰۸/۲۷

کتاب سرگرم کننده و جالبی بود. پانوشتهای بسیار بامزه و خوش قریحه. به دوستداران موسیقی کلاسیک پیشنهاد میکنم که این طنز تاریخ موسیقی رو بخونند.

🌻سپیده 🌻
۱۳۹۵/۱۱/۲۵

کتابیست طنز،درباره تاریخ موسیقی کلاسیک... بعلت ضیق وقت،نمونه اش رو خوندمو سه ستاره تقدیمش کردم.ضیق رو درست نوشتم؟؟؟!!!🤔 من همیشه با این کلمه مشکل داشتم!! ضیقه یا ظیقه و شایدم ذیق و یا زیق🤔🤔🤔

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۸/۰۱
شابک۹۶۴-۸۷۷۲-۱۴-۲
دسته بندی
تعداد صفحات۱۳۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۸/۰۱
شابک۹۶۴-۸۷۷۲-۱۴-۲