با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روان‌شناسی قیافه

دانلود و خرید کتاب روان‌شناسی قیافه

۲٫۷ از ۷ نظر
۲٫۷ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روان‌شناسی قیافه  نوشته  احمد علامه فلسفی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب روان‌شناسی قیافه

«روان‌شناسی قیافه» نوشته احمد علامه فلسفی(-۱۳۳۰)، پژوهشگر و مدرس علوم روان‌شناسی است.

قیافه‌شناسی (myiognophys)، علمی است که متخصصین این رشته از دانش می‌توانند به خصوصیات شخصیت، صفات اخلاقی، روحی و روانی و نیز میزان توانایی‌ها، استعدادها و خلاقیت‌ها و نوع تفکر و نگرش اشخاص را از اجزای شکل، اندازه و حجم اعضا و اندام بدن مانند سر و صورت، دست و پا و قد و قواره بویژه از مختصات چهره انسان که آیینه درون اوست، با مطابقت دادن چگونگی رفتار، گفتار و کردارشان پی ببرند. لذا آگاهی یافتن از علم چهره شناسی، یکی از بهترین راه‌های شناخت شخصیت افراد برای برقراری چگونگی ارتباط بشمار می‌‌رود. زیرا با نگاه به چهره طرف مقابل که در معرض نمایش است می‌‌توان در همان لحظات اولیه، شناخت و هله نخستین را از مخاطب کسب کرد. زیرا آگاه شدن از روحیات شخصیت طرف مقابل که چه واکنش و عکس العملی از خود نشان می‌‌دهد، نقش بسیار مهمی در تنظیم بر قراری ارتباط ایفا خواهد کرد.

علم قیافه‌شناسی بیش از سه هزار سال در کشور چین مورد استفاده قرار می‌گرفته است. از آن زمان تا دوران سقراط و افلاطون این دانش ترویج و استمرار داشت و امروزه به عنوان یک رشته علمی و تخصصی در میان دیگر علوم جهان، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و کاربرد و نقش آن در کلیه ارکان زندگانی بخصوص در زمینه‌های مدیریت، امور قضایی و جرم‌شناسی، بازرسی، حقوقی، اجرایی، ارزشیابی و گزینش، آموزش و پرورش و نیز در سایر امور اجتماعی، سیاسی، نظامی، اقتصادی، ورزشی و هنری می‌تواند بسیار مفید و ثمربخش باشد زیرا این دانش کهن یکی از علوم طبیعی که با زیست‌شناسی و علوم اجتماعی متجانس است مانند روانشناسی، جامعه‌شناسی و انسان‌شناسی همسو و نزدیک می‌باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
hamid.rezaei
۱۳۹۹/۰۲/۰۶

مگیه چهره شناسی‌ حدود ۳۰۰۰ سال در چین مورد بحث بوده ولی علم قابل اموزشی نبوده و ممکن بوده برای همه صدق نکنه.): خب اگر واسه همه صدق نمیکنه پس‌نمیشه بهش گفت علم...پس‌علمی‌نیست در کل ادم ها رو از روی

- بیشتر
حسین رضا
۱۳۹۶/۰۵/۲۶

عکسی تو کتاب وجود نداره!!!

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
روان‌شناسی قیافه " که حاصل پژوهش، تجربه و بررسی‌های مقتضی برای پژوهشگران بویژه دانشجویان علوم روان‌شناسی به رشته تحریر درآمده است، لزوما بیانگر چگونگی و نشانه شناخت در ارزیابی و قضاوت قطعی شخصیت حقیقی و حقوقی افراد نمی‌باشد، بلکه تنها می‌‌توان به عنوان یک فرضیه علمی ثابت نشده مطرح و تلقی نمود.
nagh2018

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۹ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۲۲۹-۵-۰
تعداد صفحات۱۲۹صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۲۲۹-۵-۰