با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آنچه هر معلمی باید بداند

دانلود و خرید کتاب آنچه هر معلمی باید بداند

۲٫۷ از ۳ نظر
۲٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آنچه هر معلمی باید بداند  نوشته  رامین کریمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آنچه هر معلمی باید بداند

«آنچه هر معلمی باید بداند» نوشته رامین کریمی(-۱۳۵۶)، روانشناس و مدرس دانشگاه است.

در بریده‌ای از مقدمه کتاب می‌خوانیم:

هنگامی که جامعه غرب از تولیدگرایی به‌مصرف گرایش یافت و کیفیت و بازده جای کمیت را گرفت، جای خود را به‌آموزشِ بهینه داد. به‌بیان دیگر توجه صرف به‌بحث آموزش جای خود را به‌توجه به‌امر پرورش داد.

مشکل آموزش و پرورش ایران در این است که گویا این دگرگونی هنوز در آن شکل نگرفته و وزارت آموزش و پرورش ایران را باید وزارت آموزش نام نهاد، چون پرورش فرآیندی است فراشناختی و عمیق که با انتزاع و اندیشه سطح بالا در ارتباط است. اما آموزش تنها شناخت را شامل می‌شود. ما هنوز این فاجعه آموزشی را برطرف نساخته‌ایم که چرا ۴=۲×۲ می‌شود. کاربرد بزرگترین مقسوم‌علیه مشترک (ب م م) در کجاست و...

یادگیری، فرآیندی تعاملی است. یعنی عوامل گوناگون و فراوانی در ایجاد یادگیری و نگهداری و کاربرد آن دخیل هستند. دو قسمت آخری، یعنی نگهداری و کاربرد، گویا به‌طور کامل از وظایف نظام آموزشی ایران حذف گردیده است.

ایده نگارش چنین کتابی این واقعیت بود که در دانشگاه‌های ما با اینکه واحدهای درسی فراوانی به‌آموزش و پرورش، فنون یادگیری، روش تدریس، روان‌شناسی پرورشی و... اختصاص دارد و بسیاری از رشته‌های ما عنوان تربیت دبیر، تربیت مدرس و مواردی از این دست را یدک می‌کشند، اما منبع جامعی که به‌طور مستقیم به‌مدرس اختصاص داشته باشد وجود ندارد. انگیزه نگارنده از تألیف این کتاب هم وجود همین خلأ بود و تلاش بر این بوده تا منبع جامع و کاربردی در اختیار عزیزان قرار گیرد. کتاب «آنچه هر معلمی باید بداند»، مباحث نوین آموزش و پرورش و روش‌های جدید و پیشرفته تدریس را در خود جای داده و تلاش شده مباحث گوناگون به‌همراه وب‌سایت‌های مفید و کارآمد معرفی گردد تا زمینه کافی برای افزایش دانش فراهم آید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Ramtin
۱۳۹۹/۰۶/۰۳

کتاب رو به کسانی که به دبیری و معلمی علاقه دارند پیشنهاد میکنم. چون یک نویسنده ایرانی درباره آموزش عمومی کشورمون نوشته خیلی میتونه مفید و بدردبخور باشه. فقط کمی توضیحاتش کمه و زود به سراغ موضوع بعدی میره و کتاب عمیقی

- بیشتر
فرشید
۱۳۹۵/۰۸/۰۳

چرا قیمت نداره این کتاب

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۴)
معلمی، یکی از دشوارترین و پُر مسئولیت‌ترین کارهایی است که آدمی ابداع کرده است.
Gisoo
درس معلم‌گر بود زمزمه محبّتی جمعه به‌مکتب آورد طفل گریز پای را
زهــــرا
گفتیم که انگیزه بیرونی، از منابع بیرونی حاصل می‌شود. مثل یک آبنبات، برچسب صدآفرین، پول یا حتی یک نوازش ساده. هدف این نیست که نظر شما را نسبت به‌انگیزش بیرونی منفی کنیم. همه ما برای پاداش و دستمزد کار می‌کنیم. اما اگر پول یا پاداش به‌عامل نخست ایجاد انگیزه در دانش‌آموز تبدیل شود، مشکل‌آفرین می‌شود. اگر بتوانیم میان پاداش و تجلیل تفاوت قایل شویم و به‌جای پاداش از تجلیل بیشتر استفاده کنیم، مشکل کاربرد انگیزش بیرونی برطرف می‌شود. حالا ببینیم این دو چه تفاوت‌هایی با هم دارند.
محمدجواد دژکوهی
گفتیم که انگیزه بیرونی، از منابع بیرونی حاصل می‌شود. مثل یک آبنبات، برچسب صدآفرین، پول یا حتی یک نوازش ساده. هدف این نیست که نظر شما را نسبت به‌انگیزش بیرونی منفی کنیم. همه ما برای پاداش و دستمزد کار می‌کنیم. اما اگر پول یا پاداش به‌عامل نخست ایجاد انگیزه در دانش‌آموز تبدیل شود، مشکل‌آفرین می‌شود. اگر بتوانیم میان پاداش و تجلیل تفاوت قایل شویم و به‌جای پاداش از تجلیل بیشتر استفاده کنیم، مشکل کاربرد انگیزش بیرونی برطرف می‌شود. حالا ببینیم این دو چه تفاوت‌هایی با هم دارند. پاداش‌ها قابل پیش‌بینی‌اند، چون شرط انجام کار هستند: «انجام بده، پیتزا برایت بگیرم. شاگرد اول شو تا برایت کامپیوتر بخرم» . اما اگر پاداش‌ها قابل پیش‌بینی نبود و مورد انتظار دانش‌آموز نباشد، به‌آن تجلیل می‌گویند.
محمدجواد دژکوهی
معلم خوب کسی نیست که جواب همه پرسش‌ها را بداند بلکه معلمی است که بیشترین پرسش را در ذهن بچه‌ها ایجاد کند. این دقیقا همان روشی است که امام صادق (ع) نیز در پاسخ به پرسش‌ها به کار می‌بردند. یعنی پاسخ به پرسش‌ها با پرسیدن سؤالات جدید و ایجاد انگیزه و شور و هیجان در پاسخ به مجهولات.
forooghsoodani
درس معلم‌گر بود زمزمه محبّتی جمعه به‌مکتب آورد طفل گریز پای را
Ramtin
انگیزه‌های درونی نیاز به «راه‌اندازهای» محیطی و بیرونی ندارد. این افراد در اصطلاح خودجوش هستند و بدون نیاز به‌محرک‌های دنیای اطرافشان به‌انجام کاری علاقه نشان می‌دهند. متأسفانه بی‌توجهی به‌این امر به‌ویژه در سال‌های پیش از دبستان و استمرار و اصرار به‌آن در سال‌های بعد، بچه‌ها را به‌سوی انگیزه‌های بیرونی هدایت می‌کند. انگیزه‌های بیرونی یعنی: من کاری را برای پاداش یا پیشگیری از تنبیه انجام می‌دهم. این بچه‌ها در اصطلاح «کاسب» بار می‌آیند و در قبال هر کاری پاداش طلب می‌کنند.
forooghsoodani
هر دو نوع انگیزه‌ها یعنی درونی و بیرونی، مفید بوده و به‌تکاپو و حرکت به‌سوی هدفی مشخص ختم می‌شوند. اما از آنجا که انگیزه‌های بیرونی وابسته به‌محیط و تحرکات محیطی‌اند، در صورت عدم ارایه محرک مناسب محیطی، انجام کار هم متوقف می‌شود. در حالی که فردی با انگیزه درونی چون دستیابی به‌هدف را منوط به‌شرط خاصی نمی‌کند، برای اجرای کارهایش هم بهانه نمی‌آورد. مشکل بعدی انگیزه‌های بیرونی در اینجاست که اصرار به‌آن، انگیزه‌های درونی را نابود می‌سازد و فرد کم‌کم یاد می‌گیرد برای انجام هر کاری چیزی طلب کند.
forooghsoodani
پیش از برنامه‌ریزی یک درس، شاگردان‌تان را بشناسید. معلم بدون‌شناسایی نقاط قوت و ضعف شاگردانش نمی‌تواند به‌برنامه‌ریزی درسی مفید و کارا دست یابد. به‌اطلاعات مربوط به‌دانش‌آموزان‌تان توجه کنید. این اطلاعات می‌تواند شامل مواردی چون؛ امتحانات کلاسی و سراسری، میزان توجه، سلامت جسمانی، مسائل اقتصادی اجتماعی خانواده و آزمون‌هایی مانند المپیادها و... باشد.
forooghsoodani
فراموش نکنید هرچه شما شیوه‌های ارزیابی‌تان را دستخوش دگرگونی کرده و بیشتر از نظام نمره و امتحان به‌عنوان تنها راه ارزیابی تحصیلی فاصله بگیرید، علمی‌تر عمل کرده و به‌طور حتم در تدوین برنامه‌ریزی تدریس موفق‌تر عمل خواهید نمود.
forooghsoodani

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۸/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۵۳۸۴-۰۵-۵‬‬
دسته بندی
تعداد صفحات۲۰۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۸/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۵۳۸۴-۰۵-۵‬‬