دانلود و خرید کتاب کنترل فرآیند با S7-1200 میثم کریمی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب کنترل فرآیند با S7-1200 اثر میثم کریمی

کتاب کنترل فرآیند با S7-1200

معرفی کتاب کنترل فرآیند با S7-1200

کتاب کنترل فرآیند با S7-1200 نوشتهٔ میثم کریمی است. موسسه آموزشی تالیفی ارشدان این کتاب را روانهٔ بازار کرده است. این اثر حاوی آموزش اتوماسیون سیستم‌های صنعتی با PLC-1200 زیمنس (مقدماتی تا پیشرفته) است.

درباره کتاب کنترل فرآیند با S7-1200

کتاب کنترل فرآیند با S7-1200 یک راهنما برای حل و پیاده سازی مسائل و ایده‌هایی فنی است که شما در سر دارید؛ پیاده‌سازی ایده‌ها یا حل مسائل اتوماسیون در کارخانه‌ها، ساخت ماشین‌آلات صنعتی یا کشاورزی و دامپروری، صنعت ساختمانی، موارد مسکونی مانند تهویه و هوشمندسازی ساختمان، امور نقلیه و انبارداری، تجهیزات فروشگاهی، حتی ساخت اسباب‌بازی‌های تفریحی شهربازی و... یا هر ایدهٔ پروتوتایپی که در سر دارید.

در این کتاب زبان برنامه‌نویسی PLC به‌وسیلهٔ مجموعهٔ TIA PORTAL که آخرین مجموعهٔ برنامه‌نویسی نرم‌افزار و پیکربندی سخت‌افزارهای اتوماسیونی کمپانی زیمنس است، در کنار روش پیکربندی و پیاده‌سازی سیستم و سخت‌افزار مربوطه آموزش داده شده است. تیا پورتال (Totally Intigrated Automation) برنامه‌ای است که کمپانی زیمنس برنامه‌نویسی همهٔ محصولات اتوماسیونی خود را به‌صورت مرکب برعهدهٔ آن قرار داده است. این تجهیزات همهٔ PLCهای سری S7-300/400 قبلی و S7-1200, S7-1500 جدید، انواع PACها و کنترل‌کننده‌های تحت‌شبکه، تجهیزات ارتباطی و شبکهٔ صنعتی، HMIها، درایوها و سافت‌استارترها، کلیدها تحت‌شبکه و... را در بر می‌گیرد.

کتاب حاضر، نرم‌افزار و سخت‌افزار را بر کنترل‌کننده‌های خانوادهٔ S7-1200 زیمنس بنا کرده است. این خانواده، زبان و سخت‌افزاری مشابه سری‌های قدیم تجربه‌شده S7-300 و S7-400 و تناسبی همراه با سازگاری کامل با سری پرقدرت S7-1500 دارند. سری S7-1200 یک انتخاب مناسب از لحاظ قیمت و امکانات برای مصارف رده‌پایین، میان‌رده و سازگار با رده‌های بالاتر دارد؛ چراکه پس از توقف تولید سری 300 و 400 و جایگزینی با سری 1200 و 1500 این سری توسط سازنده برای گسترهٔ زیاده از مصارف در نظر گرفته شد. امکاناتی که این PLCها در اختیار ما قرار می‌دهند، پاسخ‌گوی مسائل فراوانی هستند و در این کتاب نیز برنامه‌نویسی، پیکربندی سخت‌افزار شامل درایوها، سنسورها و عملگرها (Actuator) شناسایی و استفادهٔ آن‌ها در برنامه فراگیری شده است؛ همچنین در پروژه‌های کاربردی، مسائل مختلف صنعتی مانند خطوط تولید، بازوی رباتیک و CNC، رابط کاربری انسان با ماشین (HMI) و شبکه‌کردن یا اتصال PLCها به یکدیگر و... تشریح و مثال زده شده‌اند تا با استفاده از تشابه آن‌ها، خوانندهٔ کتاب بتواند پاسخ مسائل خود را در آن زمینه بیابد.

خواندن کتاب کنترل فرآیند با S7-1200 را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

به همهٔ دانشجویان و دانش‌آموختگان رشتهٔ برق، مکانیک و مکاترونیک و کامپیوتر، رشتهٔ برق صنعتی، برق صنعتی هنرستان، برق صنعتی‌کاران تجربی، کاروران و دارندگان مدرک PLC و برق صنعتی سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای، مسئولین تعمیرات نگهداری و فنی در صنایع مختلف و همهٔ علاقمندان و دارنگان ایده‌های فنی که مرتبط با ماشین و سازوکارهای اتوماتیک هستند، پیشنهاد می‌کنیم.

فهرست کتاب کنترل فریند با S7-1200

فصل اول: معرفی سیستم‌های کنترل مبتنی بر PLC

فصل دوم: معرفی PLC S7-1200

فصل سوم: مبانی برنامه‌نویسی در TIA Portal

فصل چهارم: ورودی و خروجی آنالوگ

فصل پنجم: کنترل فرایند بااستفاده‌از پالس (پالس و شمارنده)

فصل ششم: مانیتورینگ و HMI با WINCC BASIC

فصل هفتم: کنترل‌کننده PID

فصل هشتم: کنترل حرکت (MOTION CONTROL)

فصل نهم: شبکهٔ صنعتی با S7-1200

نظرات کاربران

کاربر 2045142
۱۴۰۱/۰۹/۲۷

حس کار عملی رو میده و شات های برنامه بین متن، خیلی کارو راحت میکنه هم مثال های s7-300 داره و مثال های زیاد از ۱۲۰۰ و سنسورها بخش کالیبراسیون سنسور و CNC رو پسنیدم ولی کنترل PID رو زیاد متوجه نشدم برای

- بیشتر
کاربر 5597791
۱۴۰۱/۰۹/۲۷

مثال های فنی، فقط کاش فیلم هم داشت

کاربر 5568163
۱۴۰۱/۰۹/۲۲

کامل رنگی و فنی پروژه هاش واقعا تست کردم کار میکنه عالی

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۳۰٫۱ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۸

تعداد صفحه‌ها

۵۴۲ صفحه

حجم

۳۰٫۱ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۸

تعداد صفحه‌ها

۵۴۲ صفحه

قیمت:
۴۹,۰۰۰
۳۴,۳۰۰
۳۰%
تومان