با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چند لقمه حرف حلال برای خانواده

دانلود و خرید کتاب چند لقمه حرف حلال برای خانواده

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چند لقمه حرف حلال برای خانواده  نوشته  نسیم کریمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب چند لقمه حرف حلال برای خانواده

«چند لقمه حرف حلال برای خانواده» نوشته نسیم کریمی( -۱۳۵۷) و حمیده میرزادارانی( -۱۳۶۴) از پژوهشگران مرکز مطالعات و تحقیقات حیات طیبه است. این کتاب نوشتارهایی درباره زن و خانواده را در خود دارد.

در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم:

«انسان برای تربیت است؛ انسان برای هدایت و تعالی و کمال است. این نمی‌شود مگر در یک محیط امن؛ محیطی که در آن، عقیده به‌وجود نیاید، انسان اشباع بشود، درآن تعلیمات هر نسلی به نسل بعد منعکس بشود و از کودکی، یک انسان تحت تعلیم صحیح، روان، طبیعی و فطری دو معلم که نسبت به او از همه انسان‌های عالم مهربان‌ترند، یعنی پدر و مادر، قرار بگیرد.

تربیت دینی چیست؟ تربیت دینی برای کودک چه اصولی دارد؟ تلویزیون برای کودک چگونه نقش تربیتی دارد؟ کمک‌کننده است یا مخل تربیت؟ این نوشتار تلاش دارد تا تقاطع تربیتی دین را با تلویزیون در امر تربیت کودک روشن سازد.

همۀ هم و غممان این بود که بچه‌ها در همۀ زمینه‌ها درست تربیت شوند؛ تربیت دینی که سر جای خودش...

راغب می‌گوید: «اصل واژه تربیت، از ”ربّ“ است و معنای آن ایجاد چیزی یا حالتی، به‌تدریج و در مراحل مختلف است تا به حد تام و کمال خود برسد.»افلاطون هم معتقد است «تربیت، عبارت است از قراردادن کمال و جمال ممکن، در اختیار روح و جسم.»

در تعریفی دیگر، تربیت دینی یعنی: «تبیین، به‌دست‌دادن معیارها، حرکت درونی و نقادی» بنابراین، تربیت انسانی فارغ از آنکه مادی باشد یا معنوی یا اینکه کیفیت تربیت چگونه باشد، سه حوزه اصلی را در وجود انسان، تحت تأثیر قرار می‌دهد. هر تربیتی در رتبه اول، زیربنای وجودی انسان یعنی اندیشه و عقاید و به‌دنبال آن تغییر و تحول در ارزش‌ها و هنجارها، یعنی بایدها و نبایدها و در آخر، اعمال و رفتار را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
گل رز
۱۳۹۵/۰۶/۲۵

از انتشارات حدیث عشق تقاضا میکنم همه کتابشو برای نسخه نمونه نزاره یکمی هم رو بزاره بخریم بخونیم😟بابا 8 صفحه نسخه نمونه گذاشتید خب ما چطور بفهمیم کتاب خوبیه یا ن باب سلیقمون هست یا ن...طاقچه فک نکن حواسم نیستا

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
سکونت در پی کفویت می‌آید حرف‌های هم را می‌فهمیم... نگاهمان به هم نزدیک است... وصلۀ ناجور نیستیم ما... راز آرامشی که میان ما حکم‌فرماست، همین تناسب‌هاست...
مادر بزرگ علی💝

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۰۸
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۶۷۲۲-۶۰-۳‬‬
دسته بندی
تعداد صفحات۱۷۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۰۸
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۶۷۲۲-۶۰-۳‬‬