با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رویکردی بومی به امنیت ملی

دانلود و خرید کتاب رویکردی بومی به امنیت ملی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رویکردی بومی به امنیت ملی  نوشته  شاهین زراعتی رضایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب رویکردی بومی به امنیت ملی

«رویکردی بومی به امنیت ملی» نوشته شاهین زراعتی رضایی(-۱۳۵۲) است.

امنیت ملی. مفهومی آشنا و غریب که پیرامون آن مکاتب نظری گوناگون شکل گرفته است. کلماتی «گوش آشنا» که از مردم کوچه و بازار گرفته تا رسانه‌های جمعی و شبکه های اجتماعی، مکرر آن را به کار می‌برند ولی کمتر به معنایی منسجم از آن دست می‌یابند.

گستره مفهومی امنیت ملی، جنگلی انبوه از تعاریف و نظریات گوناگون خصوصا از نوع غربی است. در کشورهای غربی، همیشه سیاستمداران در این عرصه نظری جولان داده‌اند و زیاد مایل نیستند شهروندان عادی به حریم آن «سرک» بکشند. در دنیای غرب هر چه این مفهوم مبهم‌تر باشد ابزاری ساده تر در اختیارشان قرار می دهد تا در مقولات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، انتظامی و... «سر خلق را به طاق بکوبند» و به بهانه «امنیت ملی»، حقوق شهروندی را پایمال کنند.

نویسنده در کتاب «رویکردی بومی به امنیت ملی» تلاش دارد خود و خواننده را از آن جنگل بی‌انتهای بی‌فرجام بیرون بکشد. او با بیانی ساده و قابل درک برای اکثر مخاطبان، شبکه‌ای به هم پیوسته از مفاهیم را تولید می‌کند تا گام به گام، تصویری نسبتا روشن و منسجم از مفهوم «امنیت ملی» در ذهن خواننده پدید آورد. به زبان آکادمیک، به نظر می‌رسد یک مکتب امنیت ملی بومی و نوین پایه‌گذاری شده است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۴۶۶-۵-۹
تعداد صفحات۱۵۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۴۶۶-۵-۹