با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب پردازش متن و گفتار فارسی اثر مهرنوش شمس‌فرد

دانلود و خرید کتاب پردازش متن و گفتار فارسی

مروری بر مبانی نظری و آخرین یافته‌های پژوهشی

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پردازش متن و گفتار فارسی  نوشته  مهرنوش شمس‌فرد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب پردازش متن و گفتار فارسی

کتاب پردازش متن و گفتار فارسی نوشتهٔ مهرنوش شمس‌فرد و محمود بی‌جن‌خان یکی از کتاب‌های انتشارات سمت است که برای دانشجویان رشتۀ زبان‌شناسی منتشر شده است. این کتاب مروری بر مبانی نظری و آخرین یافته‌های پژوهشی است.

درباره کتاب پردازش متن و گفتار فارسی

در جهان کنونی، هر روزه حجم زیادی از اطلاعات در قالب محتوای زبانی و مستندات متنی یا فایل‌های صوتیِ گفتاری بر بستر وب و فضای مجازی عرضه می‌شود و به کمک ماشین‌های هوشمند، پردازش شده در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. تولید، مدیریت و به‌کارگیری این محتوا مستلزم بهره‌مندی از دانش و فناوری‌های مرتبط با پردازش زبان و گفتار است.

کتاب حاضر به منظور ارائه گزارشی جامع و روزآمد از وضعیت پژوهشیِ جاری در حوزه پردازش متن و گفتار فارسی، به قلم جمعی از متخصصان این حوزه، تدوین شده است. این کتاب دارای دو قسمت پردازش متن و پردازش گفتار است و هر قسمت با بخشِ مرور منابع و زیرساخت‌های داده‌ای آغاز می‌گردد و پس از بررسی کارهای انجام‌شده در توسعه ابزارها و پردازش‌های پایه و میانی، به بخش کاربردهای سطح بالاتر ختم می‌شود. هر بخش شامل چند فصل است و هر فصل، به شکل یک مقاله مروری نوشته شده که ضمن مطالعه کارهای گذشته، به تحلیل وضعیت حال می‌پردازد و با بیان مسائل بازِ حوزه، دریچه‌ای به آینده می‌گشاید. محتوای کتاب طیف گسترده‌ای از مطالب، از به‌کارگیری و تطبیق آخرین دستاوردهای جهانی این حوزه بر روی زبان و گفتار فارسی تا ابداع روش‌های خاص زبان فارسی، و از مبانی نظری تا نتایج کاربردی را پوشش می‌دهد. این کتاب می‌تواند منبع مناسبی برای تمامیِ دانشجویان و محققانی باشد که در زمینه تولید منابع، ابزارها و برنامه‌های کاربردی در حوزه پردازش متن و گفتار فارسی، پژوهش و فعالیت می‌کنند.

خواندن کتاب پردازش متن و گفتار فارسی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به همۀ دانشجویان رشتۀ زبان‌شناسی پیشنهاد می‌کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Hasan Movahed
۱۴۰۱/۰۲/۲۶

وای چطور این بخرم ، نسخه غیر چاپی ۲۸۷ هزار تومان چه خبره ؟

مهدی رفیعی
۱۴۰۱/۰۲/۲۵

واااااااای با این قیمت چطور بخریم؟؟؟؟..اونم تازه نسخه pdf رو

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۰۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۱/۰۲/۲۴
شابک۹۷۸۶۰۰۰۲۲۷۷۳۹
تعداد صفحات۶۰۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹۳,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۱/۰۲/۲۴
شابک۹۷۸۶۰۰۰۲۲۷۷۳۹