با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انواع کودکان: چگونه بچه‌هایی شاد، با اعتماد به نفس و خلاق پرورش دهیم (جلد اول)

دانلود و خرید کتاب انواع کودکان: چگونه بچه‌هایی شاد، با اعتماد به نفس و خلاق پرورش دهیم (جلد اول)

۳٫۵ از ۴ نظر
۳٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انواع کودکان: چگونه بچه‌هایی شاد، با اعتماد به نفس و خلاق پرورش دهیم (جلد اول)  نوشته  پائول تایگر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب انواع کودکان: چگونه بچه‌هایی شاد، با اعتماد به نفس و خلاق پرورش دهیم (جلد اول)

«انواع کودکان» کتابی دو جلدی با عنوان فرعی «چگونه بچه‌هایی شاد، با اعتماد به نفس و خلاق پرورش دهیم». در جلد اول این مجموعه نویسندگان آن، پائول تایگر، باربارا بارون تایگر تحلیلی بر اساس تئوری شخصیت‌شناسی پروفسور کارل گوستاویونگ را ارائه می‌کنند. فرزندان یک خانواده ویژگی‌های سرشتی و ذاتی متفاوتی دارند، ویژگی‌های سرشتی که بعدها در بزرگسالی تبدیل به ویژگی‌های شخصیتی افراد می‌شوند. علاوه بر این که صفات شخصیتی برخی از کودکان درون یک خانواده با فرزندان دیگر می‌تواند خیلی متفاوت باشد حتی در برخی مواقع شاهد بوده‌ایم که صفات شخصیتی کودکان کاملاً مستقل از والدین بوده است. در کتابی که پیش روی شماست به خوبی به تفاوت‌های سرشتی و شخصیتی کودکان اعم از درون‌گرایی، برون‌گرایی، واقع‌گرایی، رؤیاپردازی، تفکری، احساساتی بودن، قضاوت‌کننده، و مشاهده‌کننده می‌پردازد. با مطالعه این کتاب درمان‌گران بالینی اعم از روان‌پزشکان و روان‌شناسان کودک و نیز والدین می‌توانند به تفاوت‌های شخصیتی و رفتاری کودکان پی ببرند. بنابراین شناخت این ویژگی‌ها و ابعاد شخصیتی به پیش‌بینی رفتار کودکان کمک شایانی می‌کند. این کتاب که بر اساس تئوری‌های شخصیت روان‌شناس بزرگ «کارل یونگ» نگارش شده دارای ترجمه‌ای شیوا، رسا و ساده است و برای کسانی که به نوعی با کودکان و والدین آن‌ها سروکار دارند به‌خوبی قابل‌فهم است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Ella
۱۳۹۶/۰۸/۲۹

من کتاب های تربیتی زیادی خوندم. این کتاب تیپ های شخصیتی و نیاز متفاوت هر تیپ به رفتار و واکنش متفاوت رو خوب بیان کرده. بعد از خوندن کتاب و دونستن تیپ شخصیتی دخترم، نگاهم به بعضی از رفتارهاش که

- بیشتر
ghasedak
۱۳۹۵/۰۶/۱۷

عالی حتما دانلو کنین 😘😘😘😘💕💕💓😋😋😋

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳)
بازی‌های بچه‌های حسی و شهودی خیلی با هم متفاوت است. بچه‌های حسی احتیاج دارند که مقررات ویژه بازی‌ها را بدانند و معمولاً دوست دارند وسایل و اسباب‌بازی‌ها را به همان منظوری که برایش ساخته شده‌اند به‌کار ببرند. آن‌ها علاقه دارند فعالیت‌های زیادی در بازی‌ها، داستان‌ها و فیلم‌های‌شان وجود داشته باشد. بچه‌های شهودی ترجیح می‌دهند چیزها را در طول کار تغییر دهند و بهتر کنند. آن‌ها دوست دارند بازی‌های جدیدی اختراع کنند یا در بازی‌های نمایشی شرکت کنند که در این بازی‌ها بتوانند جای شخصیت‌های فیلم‌ها یا داستان‌ها نقش بازی کنند یا نقش حیواناتی را بگیرند که قدرت ویژه‌ای دارند. این بچه‌ها معمولاً مدت زیادی از زمان بازی را صرف گفتگو درباره این می‌کنند که چگونه بازی کنند و چه کسی چه نقشی را در بازی به‌عهده بگیرد. دوستان حسی این بچه‌ها گاهی اوقات از این همه گفتگو و برنامه‌ریزی خسته می‌شوند و مشتاق هستند که بازی زودتر شروع شود. حتی ممکن است اگر این موضوع خیلی طول بکشد بچه‌های حسی از بازی کردن منصرف شوند.
seza68
بچه‌های شهودی معمولاً درباره چگونگی اتفاقات و چیزهایی که دوست دارند رخ بدهد به‌جای این‌که واقعی فکر کنند، تخیلاتی دارند و خیال‌پردازی می‌کنند. آن‌ها معمولاً وقتی یکی از تخیلات‌شان را ابراز می‌کنند به‌خاطر دروغگویی سرزنش می‌شوند.
seza68
به‌جای این‌که اصرار کنیم که یک روش تعلیم و تربیت برای همه بچه‌ها مناسب است بهتر است مثل یک باغبان رفتار کنیم. همان‌طور که یک باغبان بدون مخالفت یا ایراد گرفتن نیازهای هر گیاهی را می‌پذیرد و شرایط لازم برای رشد و شکوفایی را برای هر گیاه فراهم می‌کند ما هم به‌عنوان والدین باید روش‌های تربیتی خودمان را با نیازهای شخصیتی هر کدام از فرزندان‌مان تطبیق دهیم. شاید این کار ترسناک به‌نظر برسد ولی امکان‌پذیر است.
raika.note
بیشتر کشمکش‌های ما با فرزندان‌مان بر سر روش انجام دادن کارهاست. با اصرار و پافشاری به این‌که بچه‌ها کارها را با روشی که ما می‌گوییم، انجام دهند و با ایراد گرفتن و عیب‌جویی از آن‌ها، روحیه فرزندان‌مان را تضعیف می‌کنیم. در صورتی که بهتر است تفاوت‌های بچه‌ها با خودمان را بپذیریم و در موارد ساده‌تر و کم‌اهمیت‌تر به آن‌ها آزادی عمل و اجازه تصمیم‌گیری بدهیم و فقط درباره موارد مهم به آن‌ها بگوییم که باید چه بکنند یا این‌که اشتباهات‌شان را تصحیح کنیم.
Mahdi Askarian
وقتی ما درباره ترجیح و تمایل یک نفر به سمت یکی از جنبه‌های این چهار بُعد صحبت می‌کنیم منظورمان یک انتخاب آگاهانه نیست، بلکه این تمایل بیشتر یک گرایش درونی است. یک فرد انتخاب نمی‌کند که برون‌گرا باشد و ما نمی‌توانیم جنبه‌های شخصیتی‌مان را تغییر دهیم. ما با یک مدل شخصیتی متولد می‌شویم و در تمام طول زندگی‌مان همان مدل شخصیتی را خواهیم داشت.
Mahdi Askarian
هیچ کدام از جنبه‌های شخصیتی بهتر یا بدتر از دیگری نیست همچنین هیچ کدام از مدل‌های شخصیتی هم برتری نسبت به مدل‌های دیگر ندارد بلکه هر مدل شخصیتی نقاط قوت ذاتی و نقاط ضعف نهفته‌ای دارد که به‌دلیل زمینه و طبیعت آن است. به‌هر حال هر انسانی منحصر به‌فرد است چون هر کدام از ما دارای ژن‌ها، والدین و تجربیات زندگی خودمان هستیم ولی افرادی که مدل شخصیتی یکسانی دارند جنبه‌های مشترک قابل‌توجه و چشمگیری دارند و به همین خاطر است که مدل‌های شخصیتی سودمند هستند.
Mahdi Askarian
ساسی‌ترین و بنیادی‌ترین نیازهای هر انسانی، نیاز به درک شدن و دوست داشته شدن است. همه ما به عشق بی‌قیدوشرط احتیاج داریم و نیاز داریم که به‌خاطر شخصیت منحصر به‌فردمان موردتوجه و احترام قرار بگیریم.
raika.note
حقیقت این است که عزت‌نفس پایین در اثر رفتارهای بد به‌وجود نمی‌آید بلکه رفتارهای بد از کمبود عزت‌نفس ناشی می‌شوند
Mahdi Askarian
بیشتر مشکلاتی که بچه‌های برون‌گرا در مدرسه دارند درباره تکالیف نوشتنی است که باید پشت نیمکت‌شان بنشینند و در سکوت آن‌ها را انجام دهند. پدر و مادر یک کودک برون‌گرا بودن می‌تواند کار بسیار انرژی‌بر و خسته‌کننده‌ای باشد. آن‌ها انگار مقدار بیش از اندازه‌ای از یک چیز خوب هستند، به‌ویژه برای پدر و مادری که خودشان درون‌گرا باشند.
Mahdi Askarian
کسی که ضرب‌المثل «سیلی نقد بهتر از حلوای نسیه» را ساخته مطمئنا یک فرد شهودی نبوده است.
Mahdi Askarian

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۵/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۶۸-۲۰-۰
تعداد صفحات۲۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۵/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۶۸-۲۰-۰