با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مهریه و نفقه به زبان ساده (راهنمای کاربردی جهت مطالبه و وصول مهریه و نفقه)

دانلود و خرید کتاب مهریه و نفقه به زبان ساده (راهنمای کاربردی جهت مطالبه و وصول مهریه و نفقه)

۲٫۵ از ۲ نظر
۲٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مهریه و نفقه به زبان ساده (راهنمای کاربردی جهت مطالبه و وصول مهریه و نفقه)  نوشته  پروانه فیض‌اللهی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مهریه و نفقه به زبان ساده (راهنمای کاربردی جهت مطالبه و وصول مهریه و نفقه)

«مهریه و نفقه به زبان ساده» نوشته پروانه فیض‌اللهی( -۱۳۵۴)، کارشناس حقوقی است. این کتاب راهنمای کاربردی جهت مطالبه و وصول مهریه و نفقه است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «خانواده از دیرباز، کانون اصلی تعاون بوده است که در آن به انسان آموزش داده می‌شود چگونه با دیگران همکاری کند و سرنوشت خویش را وابسته به آن ببیند. عاطفه خیرخواهی را خردمندان ستوده‌اند و قانونگذار نیز مصادیق آن را در زمره تکلیف آورده است. الزام در پرداخت نفقه یکی از آن موارد است که به موجب آن، اعضای خانواده موظف شده‌اند تا در مواقع لزوم به یاری یکدیگر بشتابند. نفقه از ارکان زندگی مشترک و یکی از مباحث مهم در حقوق خانواده است. اگر زوج و زوجه (شوهر و زن) نسبت به حقوق خود و طرف مقابل آگاهی داشته باشند فرصت پیدا می‌کنند تا از زندگی مشترک خویش لذت و آرامش بیشتری را به دست آورند. شناخت هر یک از ایشان نسبت به مفاهیمی از قبیل مفهوم و ماهیت مصادیق نفقه، و افراد مشمول پرداخت نفقه و سایر موضوعات ذیربط باعث می‌شود تا به حقوق طرف مقابل احترام گذارده و زندگی مشترک رضایت‌بخشی داشته باشند. در واقع، شناخت و دانستن احکام حقوقی خانواده سبب آگاهی از وظایف و حقوق هر یک از زوجین (زن و شوهر) در قبال هم شده و همین امر سبب تحکیم بنیان خانواده می‌شود و خانواده را به سمت سعادت و آرامش رهنمون می‌سازد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
z.p16
۱۳۹۵/۰۸/۰۳

سلام. ممنون از اپلیکیشن بسیار خوبتون.اگه تنوع کتاب های حقوقی رو هم بیشتر کنید، عالی تر میشید. تعداد کتاب های حقوقی موجود در اپلیکیشن خیلی کمه.

asghar
۱۳۹۵/۰۸/۲۴

سلام من رشته ام حقوق خصوصیه ولی فقط یک کتاب گذاشتین.تنوع مطالب باشه عالی میشه. ممنون

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۵۴۷-۷۶-۲
دسته بندی
تعداد صفحات۱۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۵۴۷-۷۶-۲