با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب چارچوب ۱ اثر رضامراد صحرایی

دانلود و خرید کتاب چارچوب ۱

برای فارسی‌آموزان سطح مقدماتی و پیش میانی

۳٫۰ از ۳ نظر
۳٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چارچوب ۱  نوشته  رضامراد صحرایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب چارچوب ۱

کتاب چارچوب ۱ برای فارسی‌آموزان سطح مقدماتی و پیش میانی نوشته رضامراد صحرائی و دیگران است. این کتاب از مجموعهٔ چارچوب انتشارات آزفا وابسته به بنیاد سعدی است که برای آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان منتشر شده است.

بنیاد سعدی مؤسسه‌ای است که با هدف گسترش زبان فارسی در جهان تأسیس شده است و وظیفۀ آموزش این زبان را به فارسی‌آموزان خارجی و ایرانیان مقیم خارج از ایران بر عهده دارد. طبق بند نهم مادۀ دوم اساسنامۀ بنیاد، «تألیف و تولید کتاب، نرم‌افزار، منابع و وسایل آموزشی و کمک آموزشی زبان و ادبیات فارسی به زبان‌های مختلف جهان و حمایت از تولید این منابع و محصولات» یکی از وظایف بنیاد سعدی است. بنابراین بنیاد، از آغاز تأسیس، تألیف کتاب‌های درسی گوناگون را در دستور کار خود قرار داده است.

درباره مجموعه چارچوب

مجموعۀ چارچوب به آموزش کاربردی دستور زبان فارسی میپردازد و در سه جلد طراحی شده است. این مجموعه بر پایۀ دستور آموزشی تدوین شده است و بر قواعدی تأکید دارد که ابزار اولیۀ برقراری ارتباط هستند. آموزش قواعد دستوری در این مجموعه، مبتنی بر کارکردهای زبانی است. به بیان ساده، در این کتاب قواعدی آموزش داده شده اند که به واسطۀ آنها بتوان کارکردهای پربسامد زبان فارسی را در کالس یاد گرفت. از این مجموعه میتوان به عنوان یک کتاب خودآموز نیز یاد کرد، زیرا نکات دستوری گام به گام، با دسته‌بندی مشخص و با زبانی ساده ارائه شده اند. کتاب حاضر، جلد اول و برای سطح مقدماتی و پیش میانی در چارچوب استاندارد مرجع آموزش زبان فارسی در جهان مصوب بنیاد سعدی طراحی شده است. ساختار کتاب چگونه است؟ این کتاب به ترتیب شامل بخش های زیر است: ● نقشۀ محتوایی ● ۱۲ فصل متشکل از ۳۵ درس و توضیحات دستوری هر فصل ● پیوست ها که عبارتند از: راهنمای تلفظ حروف و صداها، جدول مقوله های دستوری، فهرست واژه ها، ملیت ها، فهرست ریشه های فعلی، فارسی نوشتاری و گفتاری، پاسخ تمرین ها ساختار هر درس چگونه است؟ در کتاب حاضر، چینش درسها بر اساس پرکاربردترین ساختهای دستوری صورت گرفته است. همزمان، کارکردهای پربسامد زبانی که از طریق این ساخت ها قابل بیان هستند، مورد تأ کید بوده است. در هر درس، ِ دست کم یک کارکرد زبانی و یک نکتۀ دستوری ارائه شده است. کارکردهای زبانی در ابتدای هر درس معرفی و نکته های دستوری در خالل درس به طور خالصه آموزش داده شده است. هدف از این معرفی، یادآوری آموزش همزمان دستور و کارکرد است. عالوه بر این دو بخش، به اقتضای نیاز، در بعضی از درس ها بر یک یا چند حوزۀ واژگانی خاص نیز تمرکز شده است.

خواندن کتاب چارچوب ۱ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام مربیان و اساتید آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب چارچوب ۱

ساختار کتاب چگونه است؟

این کتاب به ترتیب شامل بخش های زیر است:

● نقشۀ محتوایی

● ۱۲ فصل متشکل از ۳۵ درس و توضیحات دستوری هر فصل

● پیوست ها که عبارتند از: راهنمای تلفظ حروف و صداها، جدول مقوله های دستوری، فهرست واژه ها، ملیت ها، فهرست ریشه های فعلی، فارسی نوشتاری و گفتاری، پاسخ تمرین ها

ساختار هر درس چگونه است؟

در کتاب حاضر، چینش درسها بر اساس پرکاربردترین ساختهای دستوری صورت گرفته است. همزمان، کارکردهای پربسامد زبانی که از طریق این ساخت ها قابل بیان هستند، مورد تأکید بوده است. در هر درس، دست کم یک کارکرد زبانی و یک نکتۀ دستوری ارائه شده است. کارکردهای زبانی در ابتدای هر درس معرفی و نکته های دستوری در خلال درس به طور خالصه آموزش داده شده است. هدف از این معرفی، یادآوری آموزش همزمان دستور و کارکرد است. عالوه بر این دو بخش، به اقتضای نیاز، در بعضی از درس ها بر یک یا چند حوزۀ واژگانی خاص نیز تمرکز شده است. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
فائزه
۱۴۰۰/۰۸/۳۰

فرق این کتاب و مینا در چیه؟

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۸/۰۷
شابک۹۷۸۶۲۲۹۷۰۸۶۳۷
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۸/۰۷
شابک۹۷۸۶۲۲۹۷۰۸۶۳۷