با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مقدمه‌ ای بر جغرافیای تاریخی ایران

دانلود و خرید کتاب مقدمه‌ ای بر جغرافیای تاریخی ایران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مقدمه‌ ای بر جغرافیای تاریخی ایران  نوشته  حسن بیک محمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مقدمه‌ ای بر جغرافیای تاریخی ایران

کتاب مقدمه‌ ای بر جغرافیای تاریخی ایران نوشته حسن بیک محمدی یکی از کتاب تخصصی انتشارات دانشگاه اصفهان برای تدریس در رشته تاریخ این دانشگاه است.

انتشارات دانشگاه اصفهان از سال ۱۳۳۳ شمسی شروع به کار نموده است ولی فعالیت رسمی خودرا از سال ۱۳۴۷ آغاز کرده است. فعالیت‌های عمده انتشارات دانشگاه اصفهان درحوزه کتاب عبارت است از تالیف و ترجمه ونشر کتاب‌های علمی و درسی برای رشته‌هایی که در دانشگاه تدریس می‌شود، نخستین کتاب از انتشارات دانشگاه اصفهان در سال ۱۳۳۸ هجری شمسی انتشار یافته است و از آن سال تاکنون بیش ۷۳۰عنوان کتاب به چاپ رسیده است.

در حوزه نشریات نیز دانشگاه اصفهان رتبه چهارم تعداد نشریات علمی پژوهشی را در کشور داراست و در حال حاضر بیش از ۴۰ نشریه فعال در این حوزه منتشر می‌شود.

در کتاب حاضر، جغرافیای تاریخی ایران و مسائل مربوط به رابطۀ انسان و محیط از منابع تاریخی و جغرافیایی گذشته بررسی شده است. مطالب کتاب در ۳ محور اصلی زیر ارائه شده است:

۱- جغرافیای انسانی ایران و روابط متقابل انسان با محیط در بستر تاریخ،

۲- جغرافیای تاریخی این کشور از پیدایش نخستین تمدنهای بشری در فلات ایران تا سال ۱۳۰۰ هجری شمسی (نیمۀ اول قرن بیستم میلادی)،

۳- موقعیت و شرایط جغرافیایی ایران به عنوان بستر حوادث در کنار مسائل تاریخی و سیاسی و در ارتباط متقابل با یکدیگر.

مؤلف تلاش کرده است تا راه شناخت بیشتر مسائل جغرافیای تاریخی ایران را برای درک و فهم بهتر بسیاری از پدیده‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی امروز کشورمان فراهم کند.

کتاب تخصصی مقدمه‌ ای بر جغرافیای تاریخی ایران یکی از کتاب‌های کاربردی و جامع این انتشارات برای استفاده دانشجویان و پژوهشگران است.نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۶/۲۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۴۷۸-۲۲-۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
تعداد صفحات۱۹۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۶/۲۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۴۷۸-۲۲-۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬