با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هناسه

دانلود و خرید کتاب هناسه

گستره شعر گویشی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هناسه  نوشته  محمدجعفر نجدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هناسه

کتاب هناسه سروده محمد جعفر نجدی شاعر غزل سرا و محلی سرای گناوه‌ای است. کتاب هناسه را انتشارات زمزمه‌های روشن منتشر کرده است.

درباره کتاب هناسه

 این مجموعه شعر نخستین اثر محلی محمد جعفر نجدی است و دربردارنده شعرهایی است که در آنها بومی‌گرایی شاعر در چهار سطح به نمایش درآمده است، شاعر  از گویش بومی به جای زبان رسمی استفاده کرده است،  کاربرد واژگان و اصطلاحات بومی و محلی در آن زیاد است و  بازتاب جغرافیا طبیعی و توصیف طبیعت در این اشعار دقیق و کامل است. می‌توانید در این مجموعه انعکاس فرهنگ و آداب بومی را کاملا ببینید. مضامین شعر‌ها ترکیبی از مفاهیم عاشقانه و اجتماعی است و بازنمود دغدغه‌های انسان معاصر است که در پیوند با نگاه توصیف زبان عینیت‌گرا به زیبایی خودش را نشان داده است. تخیل جزئی‌نگر و روایت‌های نمایشی از دیگر ویژگی‌های اشعار این شاعر توانا است و این ویژگی‌ها به شعرهای نجدی هویت و سیمایی جذاب داده است. نجدی همچنین در مقدمه این کتاب با دقت و استناد به نکات دستوری گویش تلاش کرده درباره برخی افعال، حروف ربط، صامت‌ها و مصوت‌ها شناسه‌های مختص گویش و آواها و ترکیبات بحث و گفتگو کند، همچنین در پایان این کتاب معانی لغات و ترکیبات را شعر به شعر توضیح داده است.

خواندن کتاب هناسه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به شعر معاصر پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۶ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۱۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۳۶۴۸-۳
تعداد صفحات۱۶۶صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۱۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۳۶۴۸-۳