با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
استقرار برنامه جامع دولت هوشمند جمهوری اسلامی ایران

دانلود و خرید کتاب استقرار برنامه جامع دولت هوشمند جمهوری اسلامی ایران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب استقرار برنامه جامع دولت هوشمند جمهوری اسلامی ایران  نوشته  سازمان فناوری اطلاعات ایران  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب استقرار برنامه جامع دولت هوشمند جمهوری اسلامی ایران

کتاب استقرار برنامه جامع دولت هوشمند جمهوری اسلامی ایران از کتاب‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران است که در راستای ارتقای دانش متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و همچنین دانش مردم عادی در حوزه فناوری اطلاعات تهیه و تدوین شده است.

استقرار برنامه جامع دولت هوشمند جمهوری اسلامی ایران با عاملیت آژانس ملی توسعه صنعت فناوری اطلاعات جمهوری کره ( NIPA ) و همکار ی سازمان فناوری جمهوری اسلامی ایران ( ITO ) صورت گرفته است این دو سازمان مالکیت این برنامه و اختیار هرگونه تغییر در آن را دارند.

با توجه به نقش کلیدی فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان یک فناوری توانمندسااز و پیشران توسعه و سنجش پایش جامعه اطلاعاتی و بررسی تأثیرات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فنااوری اطلاعاات و ارتباطات در کشورهای مختلف دنیا موضوعی است که در طی سالیان اخیر مورد توجه سیاست گذاران و قانون گذاران بوده است دولت‌ها همگام با برنامه‌ریزی‌های ملی خود در راستای توسعه پایدار، تلاش دارند وضعیت خود را در نیل به این اهداف از منظر ارزیابی‌های مجامع بین‌المللی بهبود بخشند، لذا پایش مستمر وضعیت فناوری اطلاعات و ارتباطات و جامعه اطلاعاتی می‌تواند بازخورد مناسبی را به متولیان این حوزه به منظور برنامه‌ریزی منطقی و حرکت صحیح ارائه دهد.

سازمان فناوری اطلاعات ایران با توجه به نیاز روزافزون کشور به برقراری و توسعه شبکه‌های رایانه‌ای و ارتباط آنها به یکدیگر و در نهایت اتصال به شبکه های جهانی و با هدف ایجاد زیرساختهای ارتباطی لازم برای تحقق چنین امری و نیز امکان دسترسی به منابع اطلاعاتی، خدماتی، و برنامه‌های کاربردی داخلی و خارجی تحت عنوان امور دیتا از سال ۱۳۷۰ به عنوان یکی از قسمتهای زیرمجموعه وزارت پست و تلگراف و تلفن آغاز به کار کرد.

هم زمان با تغییر نام وزارت پست و تلگراف و تلفن به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۳۸۲، تغییراتی در سطح شرکت‌های تابعه رخ داد. در این رابطه امور ارتباطات دیتا ضمن تغییر هویت در تابستان ۱۳۸۳به شرکت ارتباطات داده‌ها تغییر نام یافت و در تابستان ۱۳۸۴با توجه به توسعه اهداف وماموریت‌های شرکت، نام آن به شرکت فناوری اطلاعات تغییر نمود.

سازمان فناوری اطلاعات ایران نهادی است دولتی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با ایجاد و بکارگیری سازوکارهای لازم، حوزه ی فناوری اطلاعات کشور از بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی را از طریق اعمال سیاست‌ها، مقررات، استانداردها و ... برپایه مصاح، منافع و امنیت ملی و عمومی، سازماندهی، هدایت و راهبری و کنترل می‌نماید و به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران منافع و مصالح ملی و سیاست‌های ابلاغی در حوزه فناوری اطلاعات را از طریق نهادها و مجامع بین المللی ذیربط پیگیری می‌نماید.

ماموریت این سازمان عبارت است از هدف گذاری، هدایت، نظارت راهبردی، ساماندهی و توسعه امن، ایمن و پایدارفناوری اطلاعات کشور در راستای تامین منافع، مصالح، امنیت ملی، رفاه عمومی و توسعه همه جانبه و پایدار کشور.

خواندن کتاب استقرار برنامه جامع دولت هوشمند جمهوری اسلامی ایران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

متخصصان و علاقه‌مندان به حوزه فناوری اطلاعات مخاطبان این کتاب‌اند.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۶۶ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۹
شابکundefined
تعداد صفحات۵۶۶صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۹