با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آذین بندی در مناسبت های ملی و مذهبی

دانلود و خرید کتاب آذین بندی در مناسبت های ملی و مذهبی

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آذین بندی در مناسبت های ملی و مذهبی  نوشته  شادی مجیدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب آذین بندی در مناسبت های ملی و مذهبی

کتاب آذین بندی در مناسبت های ملی و مذهبی نوشته شادی مجیدی پژوهشی در حوزه ایران‌شناسی است که به برسی آذین بدی‌ها در مناسبات ملی و مذهبی ایرانی می‌پردازد.

 درباره کتاب آذین بندی در مناسبت های ملی و مذهبی

برخی از پدیده‌های عمومی یا اختصاصی برجسته در طول حیات انسان که یادآور یک رخداد ویژه و حائز اهمیت هستند ظرفیت تبدیل شدن به مناسبت را دارند.

از جمله مناسبتهای ملی و مذهبی ایران بر اساس تقویم رسمی کشور می‌‌توان به عید نوروز، هجوم ماموران ستم شاهی پهلوی به مدرسه فیضیه قم، شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها)، روز فناوری هسته‌ای، روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی، مبعث حضرت رسول اکرم(ص)، روز جهانی قدس و غیره اشاره کرد.

در حقیقت از طرفی مناسبت‌های متعددی از منظر ملی و مذهبی مطرح است که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارد از این رو نمی‌توان یک ساختار ثابت آذین‌بندی را به عنوان المان شهری ثابت بر روی همه رخدادها چه ملی و چه مذهبی تامین داد از طرفی با توجه به اهمیت مناسبت‌های مختلف در سطح کلان کشور ضمن توجه به هماهنگی طراحی و آذین‌بندی ملی بایست به اهمیت موضوع دقت ویژه‌ای داشت از این رو معیارهایی برای آذین‌بندی مناسب باید تعیین و مورد ارزیابی قرار گیرد. در این کتاب سعی شده است، مناسبت‌های مختلف مورد بررسی قرار گیرند و ضمن استخراج خصوصیت‌های مشترک و نامشترک، الگوریتمی را برای آذین‌بندی با تاکید بر مدولار بودن ارائه شود. 

 خواندن کتاب آذین بندی در مناسبت های ملی و مذهبی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان و پزوهشگران حوزه ایران‌شناسی و فرهنگ و آداب و رسوم مخاطبان این کتاب‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۷)
بستر بروز رفتارهای بهنجار و نابهنجار، محیط‌های انسان ساخت مانند شهرها هستند.
کاربر ۱۲۸۶۹۱۲
طبیعت در بسیاری موارد بهترین الگو در ترکیب زمان و رنگ‌ها است
کاربر ۱۲۸۶۹۱۲
امروزه اغلب فضاها به دلیل نورپردازی نامناسب از کاهش عملکرد و کارایی رنج می‌برند.
کاربر ۱۲۸۶۹۱۲
درک نیازها و خواست‌های یک کشور استفاده از تکنولوژی متناسب با زمینه‌های فرهنگی اجتماعی ضرورتی است که نه تنها در جلب رضایت شهروندان در آن موثر است بلکه در کاهش هزینه‌های مالی و زمانی و از سوی دیگر کمک به جلوگیری از خود بیگانگی و بحران هویتی بسیار موثر است.
کاربر ۱۲۸۶۹۱۲
«میدان‌های شهری از اثرگذارترین فضاهای شهری در ذهنیت شهروندان هستند تا حدی که معمولاً ساکنان یک شهر مناطق مختلف شهرشان را توسط میدان‌های آن از هم بازشناسی می‌کنند و ساده‌ترین راه آدرس‌دهی به یک غریبه را راهنمایی وی از طریق میدانها به عنوان نقاط شاخص شهری می‌دانند»
کاربر ۱۲۸۶۹۱۲
احساس حضور در یک فضا و امکان برقراری رابطه ای آسان و صحیح میان فرد با محیط و عناصر موجود در آن، به گونه‌ای که فضای درونی و کرانه‌های آن را به خوبی درک کند و بتواند موقعیت فضایی خود را در هر نقطه از آن نسبت به کل فضا بسنجد، به عنوان تعین فضایی تعریف شده است.
کاربر ۱۲۸۶۹۱۲
«هنگامی که یک فضا به صورت واحد ادراک شود و به زیرفضاهای تفکیک شده از هم و یا کاملاً مستقل از هم تقسیم‌بندی و به عبارتی تکه تکه نشده باشد، می‌توان فضا را یکپارچه نامید»
کاربر ۱۲۸۶۹۱۲
نورپردازی فضاهای شهری همانند معماری امری مرتبط با اطراف و زمینه‌گرا است و طراحی آن بدون در نظر گرفتن ارتباط با فضای پیرامون نتیجه‌ای مطلوب در برنخواهد داشت
کاربر ۱۲۸۶۹۱۲
خاطره هیچ‌گاه بی‌واقعه در خیال نقش نمی‌بندد
کاربر ۱۲۸۶۹۱۲
وجود زباله و مواد زاید در گوشه و کنار یک محیط شهری به طور ناخودآگاه القاء کننده این تفکر است که در این مکان میتوان هنجارهای رفتاری را نادیده گرفت.
کاربر ۱۲۸۶۹۱۲

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۲/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۶۲۱-۲۰-۴
تعداد صفحات۱۷۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۲/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۶۲۱-۲۰-۴