با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فاطمه زهرا (س) سنجه غضب و رضای خدا

دانلود و خرید کتاب فاطمه زهرا (س) سنجه غضب و رضای خدا

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فاطمه زهرا (س) سنجه غضب و رضای خدا  نوشته  محمد رنجبر حسینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فاطمه زهرا (س) سنجه غضب و رضای خدا

کتاب فاطمه زهرا (س) سنجه غضب و رضای خدا نوشته محمد رنجبر حسینی و قادر محمدزاده است. کتاب فاطمه زهرا (س) سنجه غضب و رضای خدا را انتشارات فروغ فردا منتشر کرده است. 

درباره کتاب فاطمه زهرا (س) سنجه غضب و رضای خدا

جایگاه و فضایل حضرت زهرا (س) هم در کتب شیعه و هم در کتب اهل سنت بیان شده است. در حدیثی رسول گرامی اسلام (ص) فرموده است: یافاطمه ان الله یغضب لغضبک و یرضی لرضاک. با توجه به این حدیث به دست می‌آید که خداوند به خاطر غضب حضرت فاطمه غضبناک و برای رضایت ایشان راضی می‌شود. این حدیث را جمع زیادی از بزرگان هر دو مکتب نقل کرده‌اند و از چنان جایگاه و شهرتی برخوردار است که شعرا نیز بدین حدیث اشاره کرده‌اند.

با این حال برخی از اهل سنت شبهاتی را درباره سند و دلالت حدیث وارد کرده‌اند. بررسی این حدیث علاوه بر مباحث علوم حدیث از جمله بررسی رجال حدیث و قرائن صحت و سقم حدیث با علم کلام نیز مرتبط است. زیرا پذیرش این حدیث بازتاب‌های کلامی از جمله عصمت، مقام ولایت، نشانه بطلان ولایت غیر معصوم، برتری بر سایر زنان، وجوب محبت و اطاعت، حرمت آزار و اذیت ذریه آن حضرت و معیار رضایت و خشم خدا را به دنبال دارد.

نویسندگان در کتاب فاطمه زهرا (س) سنجه غضب و رضای خدا تلاش دارند تا این حدیث را از تمامی جهات یعنی از حیث مصدری سندی و دلالی مورد بررسی قرار دهند و بازتاب‌های کلامی این حدیث را بررسی و به شبهات وارد شده پاسخ دهند.

خواندن کتاب فاطمه زهرا (س) سنجه غضب و رضای خدا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به شناخت جایگاه والای بزرگ‌ترین بانوی اسلام پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۲۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۹۶۳-۳-۰
تعداد صفحات۲۳۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۲۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۹۶۳-۳-۰