با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عجیب ولی واقعی با دالی

دانلود و خرید کتاب عجیب ولی واقعی با دالی

و نیم نگاهی به سبک‌های هنری و نقاشی‌ها

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عجیب ولی واقعی با دالی  نوشته  آدام جی کلین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب عجیب ولی واقعی با دالی

کتاب عجیب ولی واقعی با دالی نوشته آدام جی کلین است که با ترجمه عارف شیرین‌زاده منتشر شده است. کتاب عجیب ولی واقعی با دالی سعی دارد نگاه نقاش مشهور مکتب سوررئالیسم سالوادور دالی را بررسی کند.

درباره کتاب عجیب ولی واقعی با دالی

کتابی که پیش رو دارید، نه تنها ما را با یکی از هنرمندان بزرگ، آشنا می‌کند بلکه نیم‌نگاهی به سبک‌ها، نقاشی‌ها و موضوعات پیرامون او دارد. سالوادور دالی معتقد است «نقاشی، صادقانه‌ترین شکل هنر است. امکان فریب‌کاری در آن وجود ندارد یا خوب است یا بد.» در این کتاب با دنیای صادقه این نقاش عجیب آشنا می‌شوید. 

با این کتاب در دنیایی قدم گذاشته‌اید که یک هنرمند، ساکن اصلی آن است و زندگی و حرفه هنری متمایز خود را دارد. او مشتاقانه منتظر نشان‌دادن هنر و سبک زندگی‌‌اش به ما است تا شاید بتواند نگاهمان را به هنر، زیباتر کند.

این کتاب برای بیان ارزش هنر و هنرمندان، همچون قطره‌ای است در دریای بیکران اما شاید بهانه ‌ای باشد تا با دید وسیع‌تر به سمت هنر بیایید و با نگاه‌تان معنای زیباتری به آن ببخشید.

وقتی نام سالوادور دالی به گوش‌مان میخورد، در ابتدا تنها تصویری که در ذهنمان مجسم می‌شود، دنیای پر رمز و راز اوست. سالوادور دالی تنها به عنوان یک هنرمند زندگی نکرد بلکه با افکار، دیدگاه و سبکی متفاوت و نو وارد دنیای پیچیده هنر شد که همین وجه تمایز باعث حیرت همگان در آن زمان شد که حتی امروزه روش خاص و آثار او مورد بحث جامعه هنری می‌باشد. بیایید با هم دنیای او را در ذهنمان تجسم کنیم.

خواندن کتاب عجیب ولی واقعی با دالی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به هنر نقاشی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب عجیب ولی واقعی با دالی

سالوادور دالی نقاش، مجسمه‌ساز و فیلم‌ساز اسپانیایی بود. او در طراحی جواهرات و مبلمان نیز فعالیت داشت. دالی بیشتر کارهای خود را بر اساس علایق شخصی خود انجام داد که کیفیت بی‌نظیری به هنر وی بخشید.

سبک غیرمعمول، او را به یکی از معروف‌ترین هنرمندان عصر خود تبدیل کرد. بیشتر مردم، دالی را به عنوان سورئالیست (فراواقع گرا) به یاد می‌آورند. با وجود اینکه دالی سبک‌های هنری کوبیسم، فوتوریسم و نقاشی متافیزیکی را تجربه کرده بود اما سوررئالیسم، سبکی بود که باعث محبوبیت چنین هنرمند بزرگی شد. او از سوررئالیسم استفاده کرد تا زندگی خود را به یک اثر هنری تبدیل کند که در این مسیر، افسانه‌ای ایجاد شد. 

دالی که شدیدا فردی خیال‌پرداز بود، علاقه زیادی به انجام کارهای عجیب برای جلب توجه دیگران داشت، از پوشیدن لباس‌های خاص و رویایی، پیچ و تاب دائمی سبیلش تا چشمان درشت همواره شگفت‌زده‌اش او را به هنرمندی متمایز تبدیل کرده بود.

همچنین ذهنیت و تخیلی غنی که در نقاشی‌های او قابل رویت است، اغلب برای کسانی که به هنر او علاقه داشتند، خسته‌کننده بود و به همان اندازه برای منتقدین وی، آزاردهنده به شمار می‌رفت. این نوع رفتار غیرعادی، گهگاهی توجه افکار عمومی را بیشتر از آثار هنری او جلب می‌کرد.

هم دالی و هم هنر او بحث برانگیز بودند. هنوز هم حتی افرادی که کارهای او را دوست ندارند، استعداد او را تحسین می‌کنند. دالی به راحتی میخواست مردم شوکه شوند و همه چیز را زیر سوال ببرند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سلنا
۱۴۰۰/۰۶/۲۴

هر علاقه مندی به هنر و دنیای هنر باید شخصیت دالی رو بشناسه .این کتاب فوقالعادست با تصاویر زیباش شما رومیبره به زمان دالی و زندگیهنرمند بزرگ دالی. من پیشنهادش میکنم کماکان اثار زیبای این نویسنده که من پیجشون در اینستاگرام

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۰۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۷۲۶-۰۸-۴
تعداد صفحات۶۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۰۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۷۲۶-۰۸-۴

تجربه بهتر در اپلیکیشن