با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حضرت زینب اسوه صبر و استقامت

دانلود و خرید کتاب حضرت زینب اسوه صبر و استقامت

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حضرت زینب اسوه صبر و استقامت  نوشته  واحد پژوهش انتشارات کتاب جمکران  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حضرت زینب اسوه صبر و استقامت

کتاب حضرت زینب اسوه صبر و استقامت نوشته واحد پژوهش نشر کتاب جمکران است. این کتاب سیری در زندگانی حضرت زینب کبری سلام الله علیها است.

درباره کتاب حضرت زینب اسوه صبر و استقامت

کتاب حضرت زینب(س) اسوه صبر و استقامت سیری کوتاه در زندگانی حضرت زینب کبری(س) به حساب می آید، ضمن بیان شمه‌ای از فضایل و کرامات این بانوی بزرگوار، از ولادت تا واقعه عاشورا را به اختصار مطالعه و بررسی می‌کند.

در ستیغ آرمان شهر، آنان که به استمرار روح عاشورا در تمامی عصرها و استحکام روح کربلا در تمامی سرزمین‌ها باور دارند؛ زنی از ساکنان دشت لاهوت می‌درخشد؛ زنی که خوشه‌ای از یاقوت فاطمی است. او آنقدر بلند است که در عرصه‌ای از تاریخ، طنین مهر مادر است و در عرصه‌ای، پژواکی از صلابت حیدر.

زینب(س) ستون خیمه پایداری است. آن قدر تسلیم است که دود و غبار شراره‌های خیمه‌های نیمه سوخته برایش نسیم نواز شکر دوست است، از این روست که فرمود «و ما رایت الا جمیلا».

زینب(س) در قاموس اهل معنا، حدیث مکرر استقامت و شکوه و پایمردی است. او نه تنها در عاشورای عشق، که هم چنان پامنبری آفتابی است که تا جمعه دل انگیز ظهور بر بلندای نی، آیه جهاد تلاوت می‌کند. بی‌کرانه‌ای است که نور نهضت حسینی را به دهلیزهای تاریک تاریخ انعکاس می‌دهد. ایوان بارگاه معرفت او، فراخ‌تر از واژه‌ها است. از این رو باید از دور به توصیفش پرداخت. این کتاب توصیفی از زندگی این بانوی بزرگوار است.

مهم‌ترین بخش‌هایی که در کتاب حضرت زینب اسوه صبر و استقامت شده است به شرح زیر است.  

ولادت حضرت زینب(س)، ازدواج حضرت زینب(س)، گوشه‌ای از فضایل حضرت زینب(س)، سفر تاریخی زینب(س) به کربلا، شمه‌ای از کرامات حضرت زینب(س) و شمه‌ای از فضایل حضرت زینب(س)، عناوین ششگانه بخش‌های این اثرند.

خواندن کتاب حضرت زینب اسوه صبر و استقامت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام مسلمانان پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب حضرت زینب اسوه صبر و استقامت

از القاب حضرت زینب(س) که در روایات آمده، عقیله یا عقیله بنی‌هاشم است؛ به معنای زن ارجمند و یکتا در میان فامیل خود در تاریخ ولادت حضرت زینب(س) اختلاف است، در کتاب «ریاحین‌الشریعة» آمده: برخی پنجم جمادی‌الاولی سال ششم هجری و بعضی اوایل شعبان آن سال و بعضی ماه رمضان و یا در دهه آخر ماه ربیع‌الثانی دانسته‌اند. قول دیگر هم، در ماه محرم سال پنجم هجرت ذکر کرده‌اند؛ ولی هیچ‌یک از این اقوال، دلیل محکم تاریخی ندارند.

زینب در لغت به معنای درخت خوش‌بوی نیکو منظر آمده است، و ممکن است مخفف (زین و اب؛ زینت پدر) باشد.

از روایات استفاده می‌شود که امیرالمومنین(ع) دو یا سه دختر به نام زینب داشته که بانوی شجاع کربلا، زینب کبری(س) بوده است، چنان که شیخ مفید(ره) و برخی دیگر گفته‌اند: زینب صغری، همان خواهر مادری حضرت زینب(س)؛ یعنی ام‌کلثوم بوده است؛ ولی همان شیخ مفید(ره) در پایان کلام خود، در زمره فرزندان حضرت علی(ع)؛ زینب صغرای دیگر را نام می‌برد که مادرش کنیز بوده است.

از القاب حضرت زینب(س) که در روایات آمده، عقیله یا عقیله بنی‌هاشم است؛ به معنای زن ارجمند و یکتا در میان فامیل خود. در سند خطبه فدک آمده: ابن‌عباس آن را از عقیله بنی‌هاشم؛ یعنی حضرت زینب(س) نقل می‌کند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۲ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۷۳-۲۵۹-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۹۲صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۷۳-۲۵۹-۶