با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گلخانه فکر

دانلود و خرید کتاب گلخانه فکر

مقایسه تصویرسازی از طبیعت در سروده‌های منوچهری دامغانی و سهراب سپهری

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گلخانه فکر  نوشته  زهرا بهلولی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گلخانه فکر

کتاب گلخانه فکر نوشته زهرا بهلولی است. این کتاب به مقایسه تصویرسازی از طبیعت در سروده‌های منوچهری دامغانی و سهراب سپهری می‌پردازد.

درباره کتاب گلخانه فکر

شعر برگرفته از تجربه‌های اصیل آدمی ‌است. تجربه‌هایی که توجه شاعر را به خود جلب می‌کند، پر رنگ می‌شود و در بین دیگر تجربیات برجسته تر می‌نماید. به همین خاطر شعر‌های تأثیر گذار متعلّق به شاعرانی هستند که نگرش و نبوغ منحصر به فردی دارند. اصولاً شعر بودن هر سروده‌ای مساوی است با تخیلی بودن آن و میزا ن استفاده شاعر از تخیل؛ یعنی اگر از هر شعر عادی و دل انگیزی جنبه خیال آن را بگیریم، جز سخن ساده و عادی که از زبان هر کس قابل شنیدن است، چیزی باقی نمی‌ماند. جوهر اصلی هر شعر عناصر خیال است. بنابراین نگارنده بر این است تا عناصر خیال انگیز از پدیده‌های طبیعی را در شعر مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار دهد و نیروی تخیل دو شاعر را در خلق تصاویر خیال انگیز معرّفی نماید و ارزش نهفته در شعر این دو شاعر را باز نماید.

 این کتاب بر آن است که تصویرهای شاعرانه از طبیعت را در اشعار منوچهری و سپهری با توجه به پرسش‌های تحقیقاتی بر اساس قواعد صور خیال در بیان مورد بررسی قرار داده و ارزش‌های نهفته در شعر این دو شاعر را باز نماید و به تجزیه و تحلیل بپردازد. در ادب پارسی تشبیه، استعاره، مجاز و کنایه از گونه‌های شکل خیال محسوب می‌شوند، که کتاب حاضر نیز بنای کلّی کار خود را بررسی تشبیه و استعاره در اشعار این دو شاعر قرار داده است. 

خواندن کتاب گلخانه فکر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات پیشنهاد می‌کنیم


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۴۴۹-۸
دسته بندی
تعداد صفحات۱۰۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۴۴۹-۸