با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روش های مشارکت عمومی - خصوصی در ارائه خدمات الکترونیکی دولت جمهوری اسلامی ایران

دانلود و خرید کتاب روش های مشارکت عمومی - خصوصی در ارائه خدمات الکترونیکی دولت جمهوری اسلامی ایران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روش های مشارکت عمومی - خصوصی در ارائه خدمات الکترونیکی دولت جمهوری اسلامی ایران  نوشته  رضا باقری اصل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روش های مشارکت عمومی - خصوصی در ارائه خدمات الکترونیکی دولت جمهوری اسلامی ایران

کتاب روش های مشارکت عمومی - خصوصی در ارائه خدمات الکترونیکی دولت جمهوری اسلامی ایران نوشته رضا باقری اصل و دیگران یکی از کتاب‌های است که در سازمان فناوری اطلاعات ایران به چاپ رسیده است.

این اثر در راستای ارتقای دانش متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و همچنین دانش مردم عادی در حوزه فناوری اطلاعات تهیه و تدوین شده است.

سازمان فناوری اطلاعات ایران با توجه به نیاز روزافزون کشور به برقراری و توسعه شبکه‌های رایانه‌ای و ارتباط آنها به یکدیگر و در نهایت اتصال به شبکه های جهانی و با هدف ایجاد زیرساختهای ارتباطی لازم برای تحقق چنین امری و نیز امکان دسترسی به منابع اطلاعاتی، خدماتی، و برنامه‌های کاربردی داخلی و خارجی تحت عنوان امور دیتا از سال ۱۳۷۰ به عنوان یکی از قسمتهای زیرمجموعه وزارت پست و تلگراف و تلفن آغاز به کار کرد.

هم زمان با تغییر نام وزارت پست و تلگراف و تلفن به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۳۸۲، تغییراتی در سطح شرکت‌های تابعه رخ داد. در این رابطه امور ارتباطات دیتا ضمن تغییر هویت در تابستان ۱۳۸۳به شرکت ارتباطات داده‌ها تغییر نام یافت و در تابستان ۱۳۸۴با توجه به توسعه اهداف وماموریت‌های شرکت، نام آن به شرکت فناوری اطلاعات تغییر نمود.

سازمان فناوری اطلاعات ایران نهادی است دولتی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با ایجاد و بکارگیری سازوکارهای لازم، حوزه ی فناوری اطلاعات کشور از بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی را از طریق اعمال سیاست‌ها، مقررات، استانداردها و ... برپایه مصاح، منافع و امنیت ملی و عمومی، سازماندهی، هدایت و راهبری و کنترل می‌نماید و به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران منافع و مصالح ملی و سیاست‌های ابلاغی در حوزه فناوری اطلاعات را از طریق نهادها و مجامع بین المللی ذیربط پیگیری می‌نماید.

ماموریت این سازمان عبارت است از هدف گذاری، هدایت، نظارت راهبردی، ساماندهی و توسعه امن، ایمن و پایدارفناوری اطلاعات کشور در راستای تامین منافع، مصالح، امنیت ملی، رفاه عمومی و توسعه همه جانبه و پایدار کشور.

خواندن کتاب روش های مشارکت عمومی - خصوصی در ارائه خدمات الکترونیکی دولت جمهوری اسلامی ایران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

متخصصان و علاقه‌مندان به حوزه فناوری اطلاعات مخاطبان کتاب روش های مشارکت عمومی - خصوصی در ارائه خدمات الکترونیکی دولت جمهوری اسلامی ایران هستند.

بخشی از کتاب روش های مشارکت عمومی - خصوصی در ارائه خدمات الکترونیکی دولت جمهوری اسلامی ایران

معمولاً بودجه عمومی برای ساخت زیربناها، ساختمان‌ها و تأسیسات اقتصادی و اجتماعی مورد نیاز کشور کفایت نمی‌کند. جذب سرمایه بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در برنامه‌ها و فعالیت‌های عمومی می‌تواند قسمتی از این کمبود را جبران کند. به کارگیری سرمایه بخش خصوصی همراه با مدیریت او فرصت ارتقاء کیفیت و بهره وری را در ساخت و بهره برداری متحدثات عمومی و ارائه خدمات عمومی نیز فراهم می آورد؛ انتظاری که بخش عمومی به ازای انتقال قسمتی از مدیریت خود از بخش خصوصی دارد. برای توفیق در مشارکت بخش عمومی و بخش خصوصی برای ارائه خدمات عمومی باید راهکارهای لازم از طریق تنظیم و بکارگیری چهارچوب‌های قراردادی مناسب، فراهم شود. رشد و توسعه طرح‌های مشارکتی بدون وجود قوانین ومقررات شفاف و عدم وجود نهاد پاسخگو برای پیگیری، ارزیابی، حل اختلاف و رفع مشکلات مشارکت عمومی و خصوصی ایجاد نخواهد شد. البته کشورهای پیشرو در طرح‌های مشارکتی حوزه خدمات دولت الکترونیکی توانسته‌اند با انجام پروژه‌هایی برخی از مسایل و مشکلات خود را حل کنند. ازجمله اقدامات این گروه کشورها ارتقای سطح قوانین و مقررات مربوط در جهت افزایش پاسخگویی و شفافیت؛ اصلاح قوانین مربوط در جهت حفظ تعادل میان طرفین قرارداد مشارکت؛ تهیه مقررات لازم برای تسهیل و .... و پشتیبانی دولت از سود و سرمایه بخش خصوصی در طرح های مشارکتی (صندوق تضمین)؛ برگزاری کارگاه های آموزشی برای عوامل دست اندرکار بخش‌های عمومی و خصوصی برای آشنایی هرچه بیشتر آنها با مقررات و محیط کار مشارکت عمومی- خصوصی و بررسی و تجزیه و تحلیل پروژه‌های موفق و ناموفق مشارکتی داخل و خارج از کشور و کسب تجربه برای اصلاح مقررات بوده است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۲ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۲۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۶۶-۳۶-۸
تعداد صفحات۲۱۲صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۲۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۶۶-۳۶-۸