با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گزارش خدمات منتخب دولت الکترونیکی ایران

دانلود و خرید کتاب گزارش خدمات منتخب دولت الکترونیکی ایران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گزارش خدمات منتخب دولت الکترونیکی ایران  نوشته  حبیب اصغری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گزارش خدمات منتخب دولت الکترونیکی ایران

کتاب گزارش خدمات منتخب دولت الکترونیکی ایران اثر حبیب اصغری، فاطمه بیگلری و معصومه مداح یکی از کتاب‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران است.

این اثر در راستای ارتقای دانش متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و همچنین دانش مردم عادی در حوزه فناوری اطلاعات تهیه و تدوین شده است.

سازمان فناوری اطلاعات ایران با توجه به نیاز روزافزون کشور به برقراری و توسعه شبکه‌های رایانه‌ای و ارتباط آنها به یکدیگر و در نهایت اتصال به شبکه های جهانی و با هدف ایجاد زیرساختهای ارتباطی لازم برای تحقق چنین امری و نیز امکان دسترسی به منابع اطلاعاتی، خدماتی، و برنامه‌های کاربردی داخلی و خارجی تحت عنوان امور دیتا از سال ۱۳۷۰ به عنوان یکی از قسمتهای زیرمجموعه وزارت پست و تلگراف و تلفن آغاز به کار کرد.

هم زمان با تغییر نام وزارت پست و تلگراف و تلفن به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۳۸۲، تغییراتی در سطح شرکت‌های تابعه رخ داد. در این رابطه امور ارتباطات دیتا ضمن تغییر هویت در تابستان ۱۳۸۳به شرکت ارتباطات داده‌ها تغییر نام یافت و در تابستان ۱۳۸۴با توجه به توسعه اهداف وماموریت‌های شرکت، نام آن به شرکت فناوری اطلاعات تغییر نمود.

سازمان فناوری اطلاعات ایران نهادی است دولتی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با ایجاد و بکارگیری سازوکارهای لازم، حوزه ی فناوری اطلاعات کشور از بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی را از طریق اعمال سیاست‌ها، مقررات، استانداردها و ... برپایه مصاح، منافع و امنیت ملی و عمومی، سازماندهی، هدایت و راهبری و کنترل می‌نماید و به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران منافع و مصالح ملی و سیاست‌های ابلاغی در حوزه فناوری اطلاعات را از طریق نهادها و مجامع بین المللی ذیربط پیگیری می‌نماید.

ماموریت این سازمان عبارت است از هدف گذاری، هدایت، نظارت راهبردی، ساماندهی و توسعه امن، ایمن و پایدار فناوری اطلاعات کشور در راستای تامین منافع، مصالح، امنیت ملی، رفاه عمومی و توسعه همه جانبه و پایدار کشور.

خواندن کتاب گزارش خدمات منتخب دولت الکترونیکی ایران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

متخصصان و علاقه‌مندان به حوزه فناوری اطلاعات مخاطبان این کتاب‌اند.

بخشی از کتاب گزارش خدمات منتخب دولت الکترونیکی ایران

موضوع به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در نظام جمهوری اسلامی ایران، اولین بار در برنامه های سوم و چهارم توسعه کشور، مطرح شد و پس از آن مورد اهتمام ویژه اسناد بالادستی کشور در تدوین برنامه ها و راهبردهای کلان توسعه واقع شد. در ذیل این توجه، مسأله ایجاد، استقرار و توسعه دولت الکترونیکی، به عنوان یک الزام گریزناپذیر برای تحقق جامعه اطلاعاتی، تحول نظام سازمانی و خدمت رسانی، اجتناب از فساد اداری و پاسخگویی، تسهیل فرآیند تجاری امن و دستیابی به توسعه پایدار، مطرح گردید.

با توجه به اینکه یکی از ارکان اصلی پیشرفت و توسعه پایدار هر کشور، باز آفرینی دولت و مدیریت دولتی است لذا مستلزم تلاشی نظام مند و یکپارچه میباشد، به گونه‌ای که منجر به تحول مؤثر و توانمندسازی دستگاههای اجرایی کشور و اعمال تغییرات مؤثر در نظام اداره عمومی کشور شده و زیربنای پیشرفت و دستیابی به توسعه پایدار کشور، قرار گیرد. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۵ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۶۶-۴۱-۲
تعداد صفحات۱۶۵صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۶۶-۴۱-۲