بینوایان (۲)

دانلود و خرید بینوایان (۲)

۴٫۵ از ۳۳ نظر
۴٫۵ از ۳۳ نظر

برای خرید و دانلود   بینوایان (۲)  نوشته  ویکتور هوگو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

نظرات کاربران

میـمْ.سَتّـ'ارے
امان از فقر که انسان رو‌ وادار به هر کاری می‌کنه. امان از فقر که اگر بیاد ایمان رخت می‌بنده و میره. امان از فقر که وقتی میاد شرافت و حیا و انسانیت میره و فقط و فقط فکر یک لقمه نان برای انسان می‌مونه. اصلا وقتی فرزندانت گرسنه سر به بالین می‌گذارند چقدر میتونی شریف بمونی؟! فقر در بی‌نوایان در چند قالب نمایش داده شده. فقر شرافتمندانه در زندگی ماریوس جلوه‌گره. فقر فانتین در ابتدا با کار و تلاش و شرافت همراهه اما تا یک جایی و از اون به بعد شرافت و حیا رخت بر می‌بنده. فقر ژان والژان همراه با عصیان و سرکشیه ژان والژان نماینده‌ی افراد توامند اما فقیره، افرادی که فقر جلوی رشدشون رو گرفته. و اما خانواده‌ی تناردیه که فقرشون همراه با تنبلی و تن پروریه هیچ تلاشی برای بهبود اوضاع در این خانواده نیست و تنها کاری که برای گرسنه نموندن می‌کنند گدایی با نوعی کلاه‌برداریه. و فقر گروه پاترن مینُت همراه با جنایته. بی‌نوایان معجونی با چند طعم مختلفه، طعم تلخ فقر، طعم شیرین عشق، طعم گس فلسفه و با طعم تاریخ و به شدت غنی هست، رمانی که در جان نفوذ کنه و بر انسان تاثیر بگذاره، لایه های مختلف روح آدمی رو عریان کنه و به مخاطب نشون بده، حتی با وجود اسامی و مکانهای ناآشنای متعدد، حتی با وجود توصیفات طولانی اما در عین حال عمیق از اونها، نشان بی نظیر بودن اون رمانه. بی‌نوایان شخصیت‌پردازی به شدت فوق‌العاده‌ و دقیقی داره و انسان‌هایی از دنیای واقعی رو به ما نشون میده، مخاطب با شخصیت‌ها احساس بیگانگی نمی‌کنه و با اونها همدل و همراهه. انگار ژان والژان از لای صفحات بی‌جان، جان پیدا می‌کنه و در برابر مخاطب قرار می‌گیره‌. کوزت، ماریوس، اپونین، گاورش، تناردیه، ژاور، کمبوفر، فانتین همه زنده‌اند. بی نوایان توصیفات طولانی و شاید برای گروهی از خوانندگان حوصله سر بر زیاد داره، اما این رمان به قدری عجیب هست که اگر حوصله به خرج بدید و به پایان برسونید، یه حفره‌ی عمیق در قلبتون احساس خواهید کرد که جاش با چیز دیگر پر شدنی نیست. در جلد دوم همه چیز به اوج خود می‌رسه، عشق، جنون، طمع، عدالت طلبی، نوع‌دوستی، محبت و شاید به همین خاطر هست که اینقدر دلچسپ بود‌. و در آخر آشنایی با انقلاب ژوئیه، باستیل، کشتار سن بارتلمی، پنجم ژوئن، ماجرای سال ۱۸۳۲، لویی فلیپ و در کل انقلاب کبیر فرانسه برای درک بهتر بی‌نوایان لازمه.
🧚‍♂️💚𝙃𝙖𝙨𝙩𝙞💚🧚‍♂️
واقعا رمان عالیه من هم فیلم سینمایی رو دیدم هم انیمیشنش رو و هم سریالش رو و نسخه چاپی ش رو هم خوندم اگه بخونیدش عاشقش میشید داستان در باره مردی به نمام ژان والژان هست که دزدی کرده و چند سال به زندان افتاده بعد از آزادی فرد خوبی میشه و اسمش رو تغییر میده(مادرید) بخاطر سخاوتمندیش شهر دار میشه اما بعد ... من تو این داستان از شخصیت کوزت و ژان والژان یا همون مادرید خوشم اومد😍😍😍
حسینم
مادرید چیه؟؟! مادلن
آسمان
زیبا ... آنطور ک باید یک داستان باشد ...
abbas
چندان مهم نیست، اما این تعداد صفحات عنوان شده در اطلاعات کتاب، که بابت آن این مبلغ جدای از جلد اول پرداخت می‌شود، جمع دو جلد است. بِه آن‌که سنگینی آن هشتصد و خرده‌ای صفحه‌ی آن جلد را از جلد را، از دوش این یک برداریم. و اگر روالِ ثبت تعداد صفحات، مشاهده‌ی شماره صفحه‌ی جلد پایانی‌ست، اطلاعات سایر چند جلدی‌ها هم، نیازمند بازنگری ست. اجباری بودن امتیاز دادن به یک کتاب هم، برای ثبت نظر، چندان رویه‌ی شایسته‌ای نیست. بسیاری از نظرات، پیش از خواندن کتاب درباره‌ی فرضاً کارهای دیگر مولف، طرح جلد، قیمت آن و... ثبت می‌شوند که پیش از خواندن آن اتفاق افتاده‌اند، امتیازهای داده شده، تصویر اشتباهی از کتاب به دست می‌دهند و از اعتبار خود می‌کاهند.
0
کاربر ۱۳۵۴۷۲۴
خیلی خیلی گرونه
کاربر ۲۲۳۵۲۵۲
۲۱۰۰۰ تومنه واقعا از نظرم برای همچین اثری خیلی کمه ۲۰۰۰۰ تومن الان چیپس بهتون نمیدن قیمت بسیار عالی
اخی چه قشنگ
داستان بسیار جذابی بود ممنون از ویکتور هوگو ی بزرگ که انقدر زیبا نوشته اند بسیار بسیار عالی
کاربر ۲۱۷۸۵۱۲
عالیهههههههه👌🏻😍
tia
پیشنهاد میکنم حتما بخونید کتاب فوق العاده ای هستش من هم سریالش رو دیدم هم سینماییش و هم انیمش ولی کتابش یه چیز دیگست از شخصیت ژان‌وال‌ژان یا همون شهردار مادلن خیلی خوشم اومد
کتیبه سپید
با وجود متن روان، اما به نظر می‌رسه با یه ترجمه آزاد روبه‌رو هستیم. حتی نوع انتخابشون برای خلاصه کردن هم همون نوع انتخاب توی ترجمه آقای مجلسی هست؛ فقط جمله‌بندیش عوض شده. واقعا نمی‌تونم این ترجمه رو به کسی توصیه کنم.
زهره
کتاب واقعا ارزشمنده ولی این ترجمه به نظرم خیلی ایراد داره
صفحه قبل۱۲۳صفحه بعد