درمان شوپنهاور

دانلود و خرید درمان شوپنهاور

۴٫۳ از ۱۵۰ نظر
۴٫۳ از ۱۵۰ نظر

برای خرید و دانلود   درمان شوپنهاور  نوشته  اروین  د. یالوم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
هر عاشقی پس از وصال، دچار دلسردی و سرخوردگی زیادی می‌شود و نمی‌داند چگونه آنچه با چنان اشتیاقی در ذهن داشته است، پیآمدی بیشتر از سایر رضایتمندیهای جنسی ندارد. در نتیجه احساس می‌کند منفعت زیادی نبرده است.
mahmood74p
پزشکانی که بیماران محتضر فراوانی می‌بینند، دریافته‌اند که میزان اضطراب ناشی از مواجهه با مرگ، در افرادی که احساس می‌کنند زندگی ناکامی داشته‌اند، بیشتر است. احساس کامیابی در امر به گفته نیچه «به کمال رساندن زندگی شخصی»، از میزان اضطراب ناشی از مواجهه با مرگ، می‌کاهد.
P.H
بازتاب خویشتنداری آرام فیلیپ بود. برای عبور هر واژه، به گونه‌ای تزلزل‌ناپذیر و با عزمی راسخ شکل می‌گرفتند و صدایی جذاب و فاقد نقص، می‌آفریدند.
سروش
موضوع مهم این است که سه انقلاب عمده فکری، انگاره محوریت انسان را مورد تهدید قرار می‌دهد. نخست اینکه کوپرنیک اثبات کرد زمین، مرکزی که همه اجرام، دور آن می‌گردند، نیست. دوم اینکه داروین اطلاع داد انسان کانون زنجیره حیات نیست، بلکه همچون سایر موجودات، حاصل تکامل شکلهای دیگر حیات است. سوم اینکه فروید نشان داد انسان، ارباب خانه خود نیست و بیشتر رفتارهای او تابع نیروهای خارج از آگاهی است. بدون تردید شوپنهاور در این انقلاب فکری، نقشی مشابه فروید دارد، ولی هرگز به تأثیر او اشاره نمی‌شود. آرتور شوپنهاور چندین سال پیش از تولد فروید، این فرضیه را مطرح ساخت که نیروهای زیست‌شناسانه زیادی بر انسان حکومت می‌کند، ولی او با خودفریبی، تصور می‌کند فعالیتهای خود را آگاهانه برمی‌گزیند.
پرنون