جادوی فکر بزرگ

دانلود و خرید جادوی فکر بزرگ

۴٫۱ از ۱۷ نظر
۴٫۱ از ۱۷ نظر

برای خرید و دانلود   جادوی فکر بزرگ  نوشته  دیوید شوارتز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
«زندگی کوتاه‌تر از آن است که دست‌کم گرفته شود».
فریده کوشا
روانشناسان معتقدند که ما می‌توانیم نگرش‌های خود را با تغییردادن رفتار خود اصلاح کنیم. مثلاً اگر خود را به خندیدن وادارید، بیشتر حالت خندیدن پیدا می‌کنید، یا اگر صاف بایستید و محکم راه بروید، بیشتر احساس قدرت می‌کنید؛ حالا اخم کنید ببینید که آیا به‌راستی احساس عصبانیت و دلخوری به شما دست نمی‌دهد؟
فریده کوشا
اقدام، ترس را از بین می‌برد. اقدام به‌راستی ترس را از بین می‌برد.
فریده کوشا
وقتی ایمان بیاورید که چیزی ناممکن است، فکرتان در پی دلایلی می‌گردد که این مطلب را اثبات کند؛ ولی وقتی ایمان داشته باشید، ایمانی حقیقی که کاری شدنی است، فکرتان راه‌های انجام آن را می‌یابد.
یک مشکل روانی، خواه کوچک و یا بزرگ، به این شکل درمان می‌شود که شخص عادت کند به‌جای برداشت نمودن نکات منفی از بانک حافظهٔ خود، افکار مثبت را برداشت کند. هیولاهای ذهنی نسازید. افکار ناخوشایند را از بانک حافظهٔ خود بیرون نیاورید. هنگامی که تجربیاتی از هر نوع را به یاد می‌آورید، روی قسمت‌های خوب آن تأکید کنید. خاطرات بد را فراموش کنید، آنها را دفن کنید. اگر متوجه شدید که دارید جنبه‌های منفی را مرور می‌کنید، ذهن خود را به سوی دیگری منحرف کنید.
فریده کوشا
نگرش‌های تلخ، منفی، بدبینانه و دلسردکننده، بیشتر از کم‌هوشی عامل عقب‌ماندگی مدیران تازه‌کار و جوان است.
reza
فلسفهٔ «می‌توانم ـ بهتر ـ عمل ـ کنم» معجزه می‌کند. وقتی از خود می‌پرسید: «چطور می‌توانم بهتر عمل کنم؟» دکمهٔ قدرت خلاق زده می‌شود و شیوه‌های بهتر برای انجام کارها خودشان را معرفی می‌کنند.
از صدها تجربهٔ بزرگ و کوچک آموخته‌ام که افراد پرحرف به‌ندرت آدم‌های موفقی هستند. همهٔ افراد موفق تقریباً بدون استثناء، هنر شنیدن را بیشتر دانسته و به‌کار می‌بندند. به عبارت دیگر، طرف مقابل را ترغیب می‌کنند به اینکه دربارهٔ خودش، دیدگاه‌هایش، موفقیت‌هایش، شغلش و مشکلاتش حرف بزند.
یک برنامهٔ آموزشی ـ که دقیقاً محتوای این کتاب را تشکیل می‌دهد ـ باید سه هدف را دنبال کند. اول، هدف را تعیین کند: چه ـ باید ـ کرد؟ دوم، روشی را پیشنهاد کند: چگونه ـ باید ـ آن ـ را ـ انجام ـ داد؟ و سوم، در عمل مفید افتد؛ یعنی نتیجه دهد.
فریده کوشا
طرز فکری که نسبت به شکست دارید تعیین‌کنندهٔ مدت زمانی است که بین شکست فعلی و پیروزی بعدی شما وجود دارد.
صفحه قبل۱۲صفحه بعد