ناقوس عزا در سوگ که می‌زند

دانلود و خرید ناقوس عزا در سوگ که می‌زند

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود   ناقوس عزا در سوگ که می‌زند  نوشته  ارنست همینگوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
تموم اون‌چه که می‌دونیم، اینه که هیچی نمی‌دونیم.
پویا پانا
یه آدم باهوش گاهی واسهٔ اینکه با آدمای بی‌شعور وقت بگذرونه، مجبوره مست کنه.
پویا پانا
اگه بعداً زنده بمونم، سعی می‌کنم طوری زندگی کنم که آزارم به کسی نرسه، در نتیجه بخشیده بشم. ــ از طرف کی؟ ــ کی می‌دونه؟ حالا که ما اینجا دیگه نه خدا داریم، نه پسرش و نه جبرئیل، کی باید ما رو ببخشه؟ نمی‌دونم. ــ به خدا دیگه اعتقاد نداری؟ ــ نه، البته که نه. اگه خدایی بود اجازه نمی‌داد اون چیزایی که من به چشمم دیده‌م اتفاق بیفته. خدا رو می‌ذارم واسهٔ اونایی که بهش اعتقاد دارن. ــ اونا خدا رو لازم دارن. ــ البته که من هم لازم دارم، آخه من با اعتقادهای مذهبی بزرگ شده‌ام. ولی حالا، هر آدمی باید نسبت به خودش مسئول باشه.
پویا پانا
این‌قدر مرموز نباش. رازها منو خیلی خسته می‌کنن.
پویا پانا
وقتی آدم راجع به موضوعی زیادی فکر کنه، دیگه اون موضوع دست از سرش برنمی‌داره.
پویا پانا
شاید خدایی وجود داشته باشه، هر چند ما اونو از همه جا حذف کرده‌ایم.
پویا پانا
زندون جز ایجاد نفرت کار دیگه‌ای نمی‌کنه. باید همهٔ دشمنامون تعلیم ببینن.
پویا پانا
فکر می‌کنم تو دوران مشکلی به دنیا اومده‌ایم. فکر می‌کنم هر موقع دیگه‌ای بود، زندگی می‌تونست آسون‌تر باشه. آدم حالا زیاد رنج نمی‌بره چون به رنج بردن عادت کرده. اونایی که رنج می‌برن واسهٔ این آب و هوا ساخته نشده‌ان.
پویا پانا
هیچ آدمی جزیره نیست که تنها و متکی به خود باشد هر کس بخش کوچک یا بزرگی از یک قاره است و جزئی از کل. اگر زمانی دریا خشکی‌ها را در خود غرق کند؛ اروپا پارهٔ کوچکی از آن‌ها بیش نخواهد بود، چه رسد به این که دماغه‌ای باشد، یا خانهٔ مجللی متعلق به دوستانت، یا سرای محقری از آن خودت؛ مرگ هر انسانی پاره‌ای از تن من می‌کاهد، زیرا من با بشریت شریک هستم؛ پس بیهوده کس نفرست تا بدانی ناقوس عزا، در مرگ چه کسی نواخته می‌شود، ناقوس عزا خبر از مرگ تو می‌دهد. جان دان، شاعر و عارف انگلیسی
پویا پانا
ترجیح می‌دم هیچ‌وقت، هیچ چی رو ندونم. اون وقت هر اتفاقی می‌خواد بیفته، می‌افته و دیگه من نیستم که حرفی زده باشم.
پویا پانا
صفحه قبل۱۲۳صفحه بعد