خبرچین‌ها

دانلود و خرید خبرچین‌ها

سیا چگونه نویسندگان مشهور را فریب می‌داد

۴٫۶ از ۱۴ نظر
۴٫۶ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود   خبرچین‌ها  نوشته  جوئل ویتنی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
«اگر در حمایت از گرگی حرف زدی علیه او نیز حرف بزن.» الکساندر سولژنیتسین
حیدری
«اگر در حمایت از گرگی حرف زدی علیه او نیز حرف بزن.» الکساندر سولژنیتسین
شباهنگ
آمریکا بعد از به قدرت رسیدن شاه سریعا یک کلنل ارتش را به ایران فرستاد تا سازمانی را شکل دهد که به ساواک معروف شد؛ سرویس پلیس مخفی که می‌توانست بدون پروسه قانونی لازم سانسور، شکنجه و دستگیر کند و شهروندان ایرانی را در لیست سیاه قرار دهد.
شباهنگ
بریتانیا دولت آیزنهاور را متقاعد کرد که مصدق چپ‌گرا به همان خوبیِ یک کمونیست است و این که ملی‌سازی مصدق ممکن است پیامی مبنی بر ضعف آمریکا به شوروی و مخاطب بین‌المللی بدهد. آمریکایی‌ها مدیریت توطئه را به دست گرفتند و اکنون قدم اول جلب موافقت شاه بود که حکم مصدق در فرمان سلطنتی را لغو کرد. این اقدام موجب شورش و ناآرامی شد و شاه به ایتالیا فرار کرد و فقط زمانی متقاعد شد برگردد و طرح توطئه را ادامه دهد که از سازمان سیا رشوه دریافت کرد و البته با زور و تهدید هم مواجه شد.
سعید
ادموند برک«برای لذت بردن شیطان انفعال انسان‌های خوب کافی است»
سعید
نیاز برای پروپاگاندای فرهنگی مهیج جنگ سرد، که در واقع نوعی مطالعات آمریکای بین‌المللی بود، از میان واکنش‌ها به برنامه‌ریزی فرهنگی شوروی در دوران پس از جنگ جهانی دوم در اروپای غربی ظهور کرد و پرورش یافت.
سعید
صفحه قبل۱صفحه بعد