undefined آرزوهای دست‌ساز اثر میلاد حبیبی

دانلود و خرید آرزوهای دست‌ساز

روایت داستانی از شکل گیری شرکتی دانش بنیان در حوزه فناوری های الکترونیکی و کامپیوتری.

۴٫۱ از ۳۱۳ نظر
۴٫۱ از ۳۱۳ نظر

برای خرید و دانلود   آرزوهای دست‌ساز  نوشته  میلاد حبیبی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
کلاً مجموعه‌های دولتی وقتی می‌خواستند با داخلی‌ها کار کنند، می‌زدند تو سر قیمت، ولی وقتی می‌خواستند بروند همان را از خارج بخرند، با ده برابر قیمت، با کلی حلواحلوا می‌خریدند و می‌آوردند.
OSTADI💎
روزی نبود که وارد شرکت بشوم و حرف از قیمت دلار و تحریم و مذاکرات نباشد. در دورانی شرکت‌داری می‌کردند که حتی قیمت لواشک از لیس اول تا لیس آخر کلی بالا می‌رفت.
OSTADI💎
گنج هرچه باارزش‌تر و قیمتی‌تر باشد نهفته‌تر و دور از دسترس‌تر است. پس درهرصورت محکومم. محکومم به تغییردادن و متحول‌کردن و هجوم‌بردن به کارهایی که نشدنی و دور از دسترس‌تر به‌نظر می‌رسد. حالا که برای آخرین بار در حیاط دنج شرکت، کنار حوض آبی قدم می‌زنم، با خودم می‌گویم چرا نباید مثل آنها باشم؟ چرا باید چشم به دست‌های این‌وآن بدوزم؟ چرا نباید روی پای خودم بایستم؟ چرا نباید به‌جای حاشیه‌نشینی، در وسط گود بودن را انتخاب کنم؟ باید نباید. باید نباید... .
OSTADI💎
در وفور مشکلات و قحطی راه‌حل‌ها باید بایستیم به جنگ؛ جنگیدن با روش‌ها؛ جنگیدن با هرآنچه که می‌خواهد ما را محکوم به ناامیدی و ناتوانی کند.
OSTADI💎
قطعاً امید را برای روزهای سخت ساخته‌اند.
OSTADI💎
فرمود: «وَ الَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَ إِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِینَ.» و کسانی را که در راه ما جهاد کنند قطعاً هدایتشان خواهیم کرد و خدا با نیکوکاران است.
OSTADI💎
فایمن روزی برای سخنرانی به دانشگاه آرژانتین دعوت می‌شود. در حین سخنرانی، از دانشجوها می‌پرسد: «شما چرا همان کاری را می‌کنید که ما در آمریکا انجام می‌دهیم؟ وضعیت کشور ما طوری است که باید روی لبهٔ علم حرکت کنیم، اما شما که کشورتان مشکلات متعددی دارد، بروید و مشکلات خودتان را حل کنید، نه اینکه به علومی بپردازید که شاید صد سال آینده هم به‌دردتان نخورد.»
M
شده بود. حدود یک ساعت و نیم دربارهٔ شرکت پویافن‌آوران کوثر که خودش مدیرعامل آن بود، توضیحاتی ارائه کرد. بعد از پایان برنامه، اگرچه دوروبَرش شلوغ بود اما با زحمت خودم را به ایشان رساندم. در اولین برخورد زود بود که بخواهم حرفی از تاریخ شفاهی پیشرفت به میان بیاورم. شماره‌تماسی خواستم و قول مصاحبهٔ کوتاهی را گرفتم تا بیشتر با او و شرکتشان آشنا شوم. پس از آن ملاقات، با کمی جست‌وجوی اینترنتی متوجه شدم دستگاه‌هایی که تولید کرده‌اند، علاوه‌بر کاهش آمار تخلّفات رانندگی و تلفات جاده‌ای، توانسته در جشنوارهٔ بین‌المللی خوارزمی مقام اول را کسب کند. فعالیت این شرکت هم از نظر علمی و فنی برجسته بود و هم نیت و هدف مسئولان برای به ارمغان آوردن آرامش و نجات جان مردم، ثابت می‌کرد ک
Mohamad Fathi
درحال پاشیدن معلومات دوازده‌ساله‌اش روی برگه بود که ناگهان در اطراف کلیه‌اش احساس فشار کرد. فشار موجود طوری نبود که بتواند تحملش کند. در طول کنکور، بیشتر از اینکه به تست‌ها فکر کند، به دستشویی‌رفتن فکر می‌کرد و ذهن‌اش کاملاً به‌هم ریخته بود. احتمالاً آنهایی که تصمیم گرفتند حاصل دوازده سال تحصیل را در چهار ساعت بسنجند، به این فکر نکرده‌اند که اگر کسی از بد روزگار در این چهار ساعت گره‌ای به کارش بیفتد، عاقبتش چه خواهد شد! رتبهٔ ۳ هزار، نتیجه‌ای بود که علیرضا از کنکور سال ۱۳۸۱ گرفت.
M
اینکه استاد صرفاً مطالب را از روی جزوه کپی می‌کرد واقعاً اتفاق بدی بود. بدتر از آن این بود که استاد فرمول را از روی جزوه غلط نوشته بود. وقتی هم توضیح می‌داد، مشخص بود که خودش یک چیز خیلی ساده را فراموش کرده و نمی‌تواند آن را توضیح بدهد.
M