رعنا؛ جلد اول

دانلود و خرید رعنا؛ جلد اول

۴٫۰ از ۲۴ نظر
۴٫۰ از ۲۴ نظر

برای خرید و دانلود   رعنا؛ جلد اول  نوشته  ناهید گلکار  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
تا روز سوم فکر می‌کردم مردم میرن. ولی نه، هیچ‌کس قصد رفتن نداشت. یک عده می‌رفتن و جاشون یک عدهٔ دیگه می‌اومدن و اینطوری داشتیم دیوونه می‌شدیم. من که اصلاً خودمو قاطی نمی‌کردم و به هوای باران همه‌اش تواتاق خودم بودم. متوجه نمی‌شدم اون همه آدم اگر برای دلداری می‌اومدن چرا ناهار و شام می‌موندن؟ مریم می‌گفت: برای خیرات رسمه. گفتم: باز هم نمی‌فهمم، خیرات رو به فقرا میدن و خلاص؛ نه اینطوری مزاحم آدم بشن. آخه این چه رسم غلطیه؟
کاربر ۳۳۱۱۹۴۷
من بندهٔ آن خیالم که حق آنجا باشد؛ بیزارم از آن حقیقت که حق آنجا نباشد؛ اکنون تو خود رو می‌آزما که از گریه و خنده از صوم و نماز و از خلوت و جمعیت و غیره تو را کدام نافع‌تر است و احوال تو به کدام طریق راست‌تر می‌شود؛ آن کار را پیش گیر. گفتم: منظورتون چی بود آقاجون؟ گفت: حرف من نبود؛ فیه ما فیه مولانا.
کاربر ۳۳۱۱۹۴۷
گفت: اینم از فیه ما فیه می‌خونم برات و می‌نویسم شاید راهکار تو باشه. نمی‌باید که در کار دنیا به کلی مشغول شدن؛ سهل باید گرفتن و در بند آن نمی‌باید بودن که مبادا این برنجد و آن برنجد. اگر اینان برنجند، اوشان بگرداند؛ اما اگر او برنجد نغوذ بالله؛ او را که گرداند؟
کاربر ۳۳۱۱۹۴۷
چند تا مأمور وارد شدند که همهٔ اون‌ها اسلحه به داشتند ودرست مثل اینکه با عده‌ای آدمکش و دزد طرف هستند، با توهین، ما را از دور جسد دور کردند؛ برید کنار! همه بیرون! همه بیرون بدون استثنا! هیچ‌کس اینجا نمونه. همه بیرون از اینجا دور شین. حاج آقا ناباورانه گفت: بچه‌ام تیر خورده، مُرده؛ می‌فهمین چی میگین؟ یکی از اون‌ها باصدای بلندی فریاد زد: تو باباشی؟ حاجی سرشو با تأسف تکون داد و گفت: بله بچهٔ منه. مأموره با صدای بلندتر گفت؟ بچه‌ات اینجا چه غلطی می‌کرد؟ حاج آقا گفت: یعنی چی؟ اومده بود رو پشت‌بوم خونهٔ خودش خیابون رو نگاه کنه. مأمور با عصبانیت گفت: غلط کرده مگه نیگا داره؟ بلند شو برو کنار، زود باش! یکی دیگه از مأمورها جلو رفت و با لحن آرام‌تری از حاج آقا خواست که از اونجا دور شه. حاج آقا درحالیکه صورت و ریشش از اشک خیس شده بود، گفت: مگه شما دل ندارید؟ من پسرم تیر خورده، اون مرده، می‌فهمین؟
کاربر ۳۳۱۱۹۴۷
آقا دستور قیام داده! پرسیدم: آقا کیه؟ کدوم آقا؟ مریم آهسته گفت: به زودی می‌فهمی؛ همه اسم اون به زبون میارن؛ چون دلسوز و نگران این مملکته؛ دیگه توی این کشور فقر و نداری و تبعیض وجود نداره، آزادی در انتظار ماست. حالا بگو اگر شلوغ شد خوب میشه یا بد؟ گفتم: چی میگی؟ من منظورتو نمی‌فهمم. گفت: اگر انقلاب بشه سعید میاد خونه؛ همهٔ زندانی‌ها آزاد میشن و دیگه تو ایران چیزی به اسم زندانی سیاسی وجود نداره. آقا میگه کسی رو به خاطر فکر کردن و انتقاد نباید زندانی کرد
mojde
اگر انقلاب بشه سعید میاد خونه؛ همهٔ زندانی‌ها آزاد میشن و دیگه تو ایران چیزی به اسم زندانی سیاسی وجود نداره. آقا میگه کسی رو به خاطر فکر کردن و انتقاد نباید زندانی کرد، چون ما آزادیم تا مملکت خودمون رو بسازیم؛ دردمون رو بگیم و مواخذه نشیم.
کاربر ۳۳۱۱۹۴۷
صفحه قبل۱صفحه بعد