کین‌توزی

دانلود و خرید کین‌توزی

۴٫۸ از ۸ نظر
۴٫۸ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود   کین‌توزی  نوشته  ماکس  شلر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
دو راهِ اساسا متفاوت وجود دارد تا اقویا در برابر ضعفا افتادگی نشان دهند، اغنیا از فقرا دست گیرند، و زندگی کامل‌تر یاری‌رسان زندگی «ناقص‌تر» باشد. برانگیزانندۀ این کنش می‌تواند نوعی احساسِ نیرومندِ اطمینان قلبی، توان روحی، و وارستگی درونی باشد، یا احساس غنای خلل‌ناپذیرِ حیات و هستی فرد. این‌ها همه می‌تواند در قالب این آگاهی صریح وحدت یابد که آدمی آنقدر غنی است که می‌تواند وجود و دار و ندار خویش را با دیگران شریک شود. عشق، ازخودگذشتگی، کمک‌کردن، تنزل به مقام فرومایگان و ضعیفان، در این‌جا از فَیضان خودجوش نیرو، به‌همراه بهجت و آرامش ژرف درونی نشئت می‌گیرند. در قیاس با این آمادگی طبیعی برای عشق و ایثار، «خودپرستی‌»، توجه به خویشتن و منافع خویش، و حتی غریزۀ «صیانت از نفس» جملگی نشانه‌های نوعی زندگی بسته و بی‌بنیه‌اند. زندگی اساسا یعنی انبساط، تحول، بالندگی و کمال، و نه، بنا به آموزه‌ای خطا، «صیانت از نفس». تحول، انبساط، و بالندگی نمودهای فرعی نیروهای صیانت‌گر محض نیستند و نمی‌توان آن‌ها را تا حد صیانت از نفس«جانداران سازگارتر» پایین آورد. شک نداریم که خود زندگی را می‌توان فدای ارزش‌های والاتر از زندگی کرد، اما این بدان معنا نیست که هرگونه ایثاری با زندگی و بالندگی آن ضدیت دارد
esrafil aslani
فریدریش نیچه در دورانی می‌زیست که دقیقاً همین صورت‌بندی‌ها و محصولات افراطی «بشردوستی مدرن» رفته‌رفته توجه و تحسین همگان را برمی‌انگیخت. این امر مبارزۀ او را علیه کل این جنبش تبیین می‌کند. به همین دلیل به عقیدۀ ما او در تفسیر این ایده محق است، و به‌ویژه در تفسیر روندی که در طی آن این ایده __ اما نه ایدۀ مسیحی عشق __ به منزلۀ انباشت تاریخی کین‌توزی، که از خلال سنت رشد می‌کند، در جنبش اجتماعی مدرن بسط یافت. او به‌حق در این ایده علامت و تجلّی زندگی روبه‌زوال را می‌بیند. جنبش بشردوستانه در ذات خود نمودی است از کین‌توزی.
کاربر ۲۰۰۴۹۴۴
صفحه قبل۱صفحه بعد