با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی در صحبت ابن سینا اثر حسین الهی قمشه‌ای

دانلود و خرید کتاب صوتی در صحبت ابن سینا

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی در صحبت ابن سینا  نوشته  حسین الهی قمشه‌ای  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی در صحبت ابن سینا

معرفی کتاب

در این مجموعه که مشتمل بر 9 سخنرانی صوتی از دکتر حسین الهی قمشه ای است متن کامل مقامات العارفین که نمط نهم از کتاب اشارات و تنبیهات ابن سینا به زبان عربی است، مورد بحث و تحلیل قرار گرفته است. به علاوه، قصیده عینیه در مورد دوگانگی روح و تن نیز شرح داده شده است. ابن سینا در پایان این کتاب آورده است که: ای برادر در این اشارات، زبدۀ حقایق خلقت را بر تو ایثار کردم پس این (گنج معرفت) را از دسترس جاهلان (و بی خردان) و افرادی که آن را به خاطر هدفهای ناچیز طلب می کنند و آنها که از هوش و ذکاوت و جرأت و شجاعت بهره ای نبرده اند و آنان که میلشان به جانب اکثریت است یا از سوفسطائیان و فیلسوفان ملحد تبعیت می کنند دور نگهدار.

عناوین سخنرانی‌ها:

سخنرانی 1: مقدمه و شرح فصول 1 و 2

سخنرانی 2: شرح فصول 3 و 4

سخنرانی 3: شرح فصول 5 و 6 و 7

سخنرانی 4: شرح فصول 8 و 9

سخنرانی 5: شرح فصول 10 الی 18

سخنرانی 6: شرح قصیده عینیه

سخنرانی 7: شرح فصول 19 و 20 و 21

سخنرانی 8: شرح فصول 22 الی 25

سخنرانی 9: شرح فصول 26 و 27

شنیدن کتاب صوتی در صحبت ابن سینا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقمندان حکمت و عرفان پیشنهاد می‌کنیم.

درباره حسین الهی قمشه‌ای

حسین محی‌الدین الهی قمشه‌ای، دی ماه ۱۳۱۸ در تهران به دنیا آمد. او فارغ التحصیل دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران است و تحصیلات حوزوی و سنتی را نزد پدرش، استاد مهدی الهی قمشه‌ای و استادان دیگر دنبال کرد. سپس به کار تدریس در دانشگاه تهران و سایر مراکز آموزش عالی در ایران و بعدها در خارج کشور پرداخت و در کنار تدریس به تالیف و ترجمه آثار در زمینه عرفان، ادبیات و هنر مشغول شد. قریب یک سال رئیس کتابخانه ملی ایران بود. الهی قمشه‌ای تعداد زیادی سخنرانی به زبان‌های فارسی و انگلیسی در دانشگاه‌ها و سازمان‌های مختلف داخل و خارج از کشور ایراد کرده، که به صورت لوح فشرده و فایل صوتی در دسترس است. مشخصات آثار مکتوب و صوتی تصویری در سایت رسمی ایشان آمده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
شهروان
۱۴۰۰/۰۳/۲۰

بسیار عالی بود.

کاربر ۳۵۰۳۴۰۴
۱۴۰۰/۰۵/۳۱

قیمت ها را کامل نزنید .حداقل فصل به فصل یا بر اساس صفحه یا موضوع تقسیم بندی کنید و از پنج هزار تومان یا کمتر شروع کنید .اگر این کار را انجام دهید فروش هم بیشتر می‌شود. برای اینکه گوینده

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۹ ساعت و ۰۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۴۷٫۷ مگابایت
زمان۰۹ ساعت و ۰۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۴۷٫۷ مگابایت