با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
در صحبت ابن سینا

دانلود و خرید کتاب صوتی در صحبت ابن سینا

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی در صحبت ابن سینا  نوشته  حسین الهی قمشه‌ای  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی در صحبت ابن سینا

کتاب صوتی در صحبت ابن سینا اثری از دکتر حسین الهی قمشه‌ای است. در این کتاب صوتی به بررسی متن کامل مقامات العارفین می‌پردازیم که از کتاب اشارات و تنبیهات ابن سینا به زبان عربی انتخاب شده است.

درباره کتاب صوتی در صحبت ابن سینا

کتاب صوتی در صحبت ابن سینا مشتمل بر ۹ سخنرانی صوتی از دکتر حسین الهی قمشه‌ای است. متن کامل مقامات العارفین که نمط نهم از کتاب اشارات و تنبیهات ابن سینا به زبان عربی است، در این کتاب صوتی مورد بحث و تحلیل قرار گرفته است. به علاوه، قصیده عینیه در مورد دوگانگی روح و تن نیز شرح داده شده است.

ابوعلی حسین بن عبدالله بن حسن بن علی بن سینا، مشهور به ابوعلی سینا، ابن سینا، پورسینا و شیخ الرئیس در ۳۵۹ ه‍.ش چشم به جهان گشود و ۲ تیر ۴۱۶ از دنیا رفت.

او همه‌چیزدان، پزشک، ریاضی‌دان، اخترشناس، فیزیک‌دان، شیمی‌دان، جغرافی‌دان، زمین‌شناس، شاعر، منطق‌دان، فیلسوف، موسیقی‌دان و دولت‌مرد ایرانی است و از مشهورترین و تأثیرگذارترینِ فیلسوفان و دانشمندان ایران‌زمین و جهان است. آثاری که از ابن سینا در زمینه فلسفه و پزشکی بر جای مانده است به عنوان یکی از معروف‌ترین و همچنین مهم‌ترین آثار تاریخ پزشکی جهان شناخته می‌شود. آثار اصلی او دو دانشنامه علمی و فلسفی جامع به نام‌های کتاب شفا و دانشنامهٔ علائی است که در بسیاری از دانشگاه‌ها تدریس می‌شود.

ابن سینا در پایان این کتاب آورده است که: ای برادر در این اشارات، زبده حقایق خلقت را بر تو ایثار کردم پس این (گنج معرفت) را از دسترس جاهلان (و بی خردان) و افرادی که آن را به خاطر هدفهای ناچیز طلب می کنند و آنها که از هوش و ذکاوت و جرأت و شجاعت بهره ای نبرده اند و آنان که میلشان به جانب اکثریت است یا از سوفسطائیان و فیلسوفان ملحد تبعیت می کنند دور نگهدار.

شنیدن کتاب صوتی در صحبت ابن سینا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن کتاب صوتی در صحبت ابن سینا را به تمام علاقمندان حکمت و عرفان پیشنهاد می‌کنیم.

درباره حسین الهی قمشه‌ای

حسین محی‌الدین الهی قمشه‌ای، دی ماه ۱۳۱۸ در تهران متولد شد. او فارغ التحصیل دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران است و تحصیلات حوزوی و سنتی را نزد پدرش، استاد مهدی الهی قمشه‌ای و استادان دیگر دنبال کرد. سپس به کار تدریس در دانشگاه تهران و سایر مراکز آموزش عالی در ایران و بعدها در خارج کشور پرداخت و در کنار تدریس به تالیف و ترجمه آثار در زمینه عرفان، ادبیات و هنر مشغول شد. قریب یک سال رئیس کتابخانه ملی ایران بود.

حسین الهی قمشه‌ای تعداد زیادی سخنرانی به زبان‌های فارسی و انگلیسی در دانشگاه‌ها و سازمان‌های مختلف داخل و خارج از کشور ایراد کرده، که به صورت لوح فشرده و فایل صوتی در دسترس است. مشخصات آثار مکتوب و صوتی تصویری در سایت رسمی ایشان آمده است.

فهرست

  • سخنرانی ۱: مقدمه و شرح فصول ۱ و ۲
  • سخنرانی ۲: شرح فصول ۳ و ۴
  • سخنرانی ۳: شرح فصول ۵ و ۶ و ۷
  • سخنرانی ۴: شرح فصول ۸ و ۹
  • سخنرانی ۵: شرح فصول ۱۰ الی ۱۸
  • سخنرانی ۶: شرح قصیده عینیه
  • سخنرانی ۷: شرح فصول ۱۹ و ۲۰ و ۲۱
  • سخنرانی ۸: شرح فصول ۲۲ الی ۲۵
  • سخنرانی ۹: شرح فصول ۲۶ و ۲۷

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
شهروان
۱۴۰۰/۰۳/۲۰

بسیار عالی بود.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۹ ساعت و ۰۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۴۷٫۷ مگابایت
زمان۰۹ ساعت و ۰۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۴۷٫۷ مگابایت