دانلود کتاب صوتی طهارت انسان با صدای | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی طهارت انسان اثر سید محمد محسن  حسینی طهرانی

دانلود و خرید کتاب صوتی طهارت انسان

بررسی فنّی و فقهی طهارت ذاتی مطلق انسان

۵٫۰ از ۶ نظر
۵٫۰ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی طهارت انسان  نوشته  سید محمد محسن  حسینی طهرانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی طهارت انسان

کتاب صوتی طهارت انسان نوشته سیدمحمدمحسن حسینی طهرانی، به بررسی فنّی و فقهی طهارت ذاتی مطلق انسان پرداخته است.

درباره کتاب صوتی طهارت انسان

 کتاب طهارت انسان خلاصه مباحثی درباره بررسی فقهی و فنی طهارت ذاتی مطلق انسان است. این موضوع مربوط به درس خارج فقه می‌شود که نویسنده با قلمی شیوا آن را به رشته تحریر درآورده است. درس خارج فقه، عالی‌ترین مرتبه دروس در حوزه‌های علمیه شیعیان است و در این درجه است که برخی از طلبه‌ها موفق به اخذ مرتبه اجتهاد می‌شوند.

این کتاب حاصل مباحثی است در بررسی فقهی و تفسیر عبارت «انّما المُشرکونَ نَجسٌ» در آیه شریفه «یا ایّها الذینَ آمنوا انّما المُشرکونَ نجسٌ فلا یَقربُوا المَسجدَ الحرامَ بَعدَ عامِهم هذا» (سوره توبه آیه ۲۸) که پس از تبیین عنوان شرک و مشرک، میزان دلالت آیه بر مفاد و مقصود و همچنین روایات وارده و اقوال فقها در این باب مورد ارزیابی فنی ـ فقهی قرار گرفته است.

 کتاب طهارت انسان یک مقدمه و شش فصل و یک خاتمه دارد. استعمال لفظ نجس در عرف متشرعه، معنای شرک و مفاد آیه کریمه انما المشرکون نجس، ادله فقهای شیعه بر نجاست ذاتی مشرکین و نقد آن، حقیقت نجاست و اقسام آن، اقوال فقها رضوان الله علیهم در این مسئله و نقد و بررسی اجماع مدعا بر نجاست غیر مسلمان از مباحث این کتاب‌اند.

در پشت جلد کتاب آمده است:

 خلقت انسان بر اساس فطرت توحید که اقرار و اعتراف به ربوبیّت و وحدانیّت حضرت حق جلّ و علا در کلیه آثار و رشحات وجودی اعم از اسماء و صفات و افعال او می باشد، مستقر یافته است. « کلُّ مولودٍ یُولَد علی الفِطرة؛ ثُم أبواه یُهوِّدانِه و یُنصِّرانِه و یُمجِّسانِه» و این حقیقت وجودی در همه اطوار و ادوار حیات با او قرین و ملازم می باشد. مسأله طهارت نفس و سریان او به طهارت ظاهری انسان که از آثار این حقیقت وجودی است، از دیرباز محطّ بحث و تحقیق علما و فقها اسلام رضوان الله علیهم بوده است. جمعی غفیر از فقها حکم به نجاست ذاتی غیر مسلمین اعم از اهل کتاب و غیره نموده و بعضی اهل کتاب را استثناء نموده اند. در این رساله فقهیّه سعی بر آن شده است تا با استفاده ازمبانی و اصول مفروغه اجتهاد، در اطراف این مسأله مهم تحقیقی نه چندان وسیع صورت پذیرد و حاصل آن که همان اعتراف به طهارت ذاتی مطلق آدمی است به پیشگاه اهل بصیرت خصوصاً و کلیه طبقات بشر از هر طبقه و ملتی عموماً تقدیم گردد.

شنیدن کتاب طهارت انسان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 طلاب علوم دینی و عالمان حوزوی مخاطبان اصلی این کتاب‌اند.


دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های انتشارات مکتب وحی

مشاهده همه

نظرات کاربران

مصطفی
۱۴۰۰/۰۳/۱۳

شما میتوانید این کتاب رو از سایت انتشارات مکتب وحی دانلود کنید‌. maktabevahy.org

کاربر 3248711
۱۴۰۰/۰۳/۰۹

آقا من پی دی اف این کتاب نیاز داشتم .. شما ندارین مایوس شدم .. از هند هستم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
قیمت نسخه چاپی۹۰,۰۰۰ تومان
شابکundefined
زمان۰۵ ساعت و ۱۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۹۳٫۱ مگابایت
قیمت نسخه چاپی۹۰,۰۰۰تومان
زمان۰۵ ساعت و ۱۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۹۳٫۱ مگابایت