با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انقلاب روسیه

دانلود و خرید کتاب صوتی انقلاب روسیه

۴٫۰ از ۴ نظر
۴٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی انقلاب روسیه  نوشته  جان ام. دان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی انقلاب روسیه

جان ام. دان کتابی را درخصوص انقلاب اکتبر سال ۱۹۱۷، با عنوان انقلاب روسیه تالیف کرده است. سهیل سمی این کتاب را به فارسی بازگردانده است. کتاب صوتی انقلاب روسیه با صدای اکرم پریمون، در دسترس شما قرار دارد.


درباره کتاب انقلاب روسیه

جان ام. دان با نگاهی به رویداد بزرگ تاریخ روسیه یعنی انقلاب اکتبر سال ١٩١٧، کتابی را با عنوان انقلاب روسیه، تالیف کرده است. نویسنده در کتاب پیش‌رو به بررسی تاریخ این کشور از سال ١٩٠٥ تا ١٩١٧ می‌پردازد. سرگذشت روی کار آمدن نسل جدیدی از حاکمان روس به نام بلشویک‌ها و رهبرشان ولادیمیر ایلیچ‌اولیانوف معروف به لنین، در کتاب انقلاب روسیه روایت شده است.

شنیدن کتاب صوتی انقلاب روسیه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

شنیدن کتاب صوتی انقلاب روسیه را به علاقمندان تاریخ به ویژه تاریخ دنیا پیشنهاد می‌کنیم.

جملاتی از کتاب صوتی انقلاب روسیه

وقتی اعضای حزب کمونیست به دلیل فجایع حاصل از سیاست‌های او از وی انتقاد کردند، او عکس‌العمل بسیار وحشیانه‌ای بروز داد. او به پلیس مخفی‌اش دستور داد که تصفیه «تمام دشمنان خلق را که در دل حزب کمونیست تخم نفاق می‌پاشند» آغاز کنند. به این ترتیب، سال‌های هراسناک دهه سی، که حال تحت عنوان دوره تصفیه بزرگ از آن یاد می‌کنند، آغاز شد.

استالین به دیکتاتوری متعصب و بی بهره از عواطف انسانی بدل شده بود. او که مدام فکر می‌کرد توطئه‌گران همه جا در حال توطئه علیه او هستند، به همه، منجمله دوستان و اعضای خانواده خود نیز مشکوک شد. از جانب بلشویک‌های قدیمی هیچ مخالفت و ضدیتی پذیرفته نمی‌شد. در نتیجه، هزاران تن از اعضای حزب کمونیست از حزب اخراج شدند. مورخی به نام جی.ان. وستوود خاطر نشان می‌کند که اعضای اخراج شده از حزب نیز به شدت به دردسر می‌افتادند: اخراج از حزب، اغلب اخراج از محل کار و بیکاری نیز به همراه داشت، و این امر اغلب شامل اعضای خانواده و دوستان اخراج شدگان نیز می‌شد. کسانی که به دلایل ایدئولوژیکی از حزب اخراج می‌شدند با خطر حبس، نفی بلد یا هردو روبرو می‌شدند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Mohsen Jr
۱۳۹۹/۰۱/۱۲

به صورت مختصر و مفید اطلاعات جامعی در اختیار مخاطب قرار میده. یکم خط تاریخی محتوا گاهی با هم تداخل میکنه و ایجاد سردرگرمی میکنه؛ اما در کل توصیه میشه.

Morva
۱۳۹۹/۰۸/۱۰

منختصر و مفید از انقلاب روسیه اطلاع پیدا کردم. به نظر من دونستن این اطلاعات برای انسانهایی که امروز زندگی میکنن واجبه.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۴ ساعت و ۴۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۶۰٫۷ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۴ ساعت و ۴۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۶۰٫۷ مگابایت