با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کاغذ به فرنگ

دانلود و خرید کتاب صوتی کاغذ به فرنگ

۴٫۷ از ۹ نظر
۴٫۷ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی کاغذ به فرنگ  نوشته  مرآت بهنام  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی کاغذ به فرنگ

کتاب صوتی «کاغذ به فرنگ» نوشته مرآت بهنام، درامی عاشقانه و اجتماعی است که زندگی گلپر معین التجار را در خلال پر حادثه‌ترین سالهای تاریخی ایران روایت می‌کند و شنونده را به سفری عاشقانه در اعماق تاریخ می‌برد. گلپر که تنها دختر یک تاجر سرشناس تهرانی است به دنبال سفر نامزدش فرخ به پاریس برای تحصیل، شروع به نوشتن نامه برای او می‌کند اما پاسخی از یار نمی‌رسد. او برای گرفتن خبر از نامزدش دست به دانمان کسی به نام شاپور دوستعلی‌خان می‌شود که به فرنگ رفت‌وآمد دارد و داستان وارد فازی پیچیده‌ و عاشقانه‌ می‌شود. در خلال اتفاقاتی که در پاریس درحال رخ دادن است گلپر تصمیم می‌گیرد جایگاه خود را به عنوان یک زن در تهران سالهای ۱۳۱۲ تا ۱۳۲۳ تغییر داده و در قالب یک زن بانفوذ، رویدادها و ماجراهای زندگی خود و اطرافیانش را هدایت کند و در تمام این مسیر از خلال رویدادهای داخلی ایران و حوادث تاریخ‌ساز دنیا از جمله جنگ‌های جهانی، تاریخ زندگی پرحادثه خویش را رقم بزند. ادبیات کاغذ به فرنگ برپایۀ ادبیات کوچه و بازار تهران قدیم شکل گرفته و بیشتر حوادث داستان در محله‌های عودلاجان، بازار تهران و شهر پاریس ارخ می‌دهند. تمامی شخصیت‌های داستان خیالی‌انداما اتفاقات براساس تاریخ شکل گرفته‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
sarah🦋
۱۳۹۸/۰۵/۰۶

در ردیف بهترین کتابها بود لذتبخش بطوری که نمیشد فاصله انداخت بین قسمتها و تمایل شدید به شنیدن قسمت بعد

گل یاس57
۱۳۹۸/۰۷/۲۳

خوب بود

گلي
۱۳۹۸/۰۸/۱۹

کتاب خوبیه گوینده های مرد عالی هستن خانم هم خوبه فقط کمی به قول معروف لاتی حرف میزنه که این قشنگ نیست

Adel Gholipoor
۱۳۹۸/۰۹/۰۹

زیبا بود .. . اجراها ، قصه ، انتخاب موسیقی؛ همگی خوب و بجا بودند...

طیبه
۱۳۹۹/۰۱/۰۷

قشنگه اما پایانش خوب نبود دلم می خواست پایان سر راست تری داشته باشه.تلاش خوبی برای نوشتن به سبک پایان دوره قاجار و اوایل پهلوی شده ولی اینکه در هر خط سه تا ضرب المثل به کار ببریم هم فکر

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۲ ساعت و ۳۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۱۰٫۹ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۲ ساعت و ۳۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۱۰٫۹ مگابایت